Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagyon nevestápozós a cicám,...

Nagyon nevestápozós a cicám, hogy tudnám szárazra szoktatni?

Figyelt kérdés
A tálka is számít,hogy milyen mély? Alacsonyból adtam neki eddig.

2017. jan. 11. 07:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Úgy érted, hogy nem szereti a száraztápot, csak a konzerves és az alutasakos tápokat?

Ha egyik napról a másikra egyszer csak szárazat kap a nedves helyett, az úgy nem jó. Keverj a nedves táphoz mindig egy picivel több szárazat, egészen addig, amíg eljutsz a csak szárazig. Ez eltarthat egy darabig, de megéri. A nedves tápoknak nincs valami nagy tápértéke.

A száraz mellé mindig legyen neki friss víz, mert ahhoz sokat kell neki inni.

Kinti, vagy benti cica?

Ha kinti, aki kint is eszik, akkor ezt az átszoktatást ne télen kezdd el, mert ha szárazat eszik és befagy a víz előtte, akkor nem jut elegendő folyadékhoz.

2017. jan. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
#1-es vagyok, azt kifelejtettem, hogy macskáknak készült tálból adj neki enni. Az edény széle széles legyen, hogy a bajusza beleférjen és ne érjen hozzá folyton a tálka széléhez (viccnek tűnik, de erre tényleg oda kell figyelni)
2017. jan. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Főleg benti cica, már több féle prémium tápot is vettem, de csak belecsipeget, megpróbálom keverve adni apránként ahogy írtad, mert én is úgy gondolom jobb a minőségi száraztáp.
2017. jan. 11. 08:02
 4/7 A kérdező kommentje:
De én nem disznot tartok.
2017. jan. 11. 08:36
 5/7 anonim ***** válasza:
Mennyi idős? Fogai rendben vannak? Az enyém öt hónapos koráig a tejfogaival alig volt hajlandó beleenni, nem bírta normálisan rágni. Amióta rendes fogai vannak, inkább azt ropogtatja.
2017. jan. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
5éves ivartalanított kandúr, jók a fogai.
2017. jan. 11. 15:27
 7/7 anonim válasza:
Szia, sikerült átszoktatnod? Ha igen, mennyi időbe telt? És most már kizárólag csak szárazat eszik? Köszi előre is. Én is most próbálom átszoktatni.
2017. jún. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!