Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Suprelorin hormonimplantátum?

Suprelorin hormonimplantátum?

Figyelt kérdés

Most olvastam arról a lehetőségről, hogy Suprelorin hormonimplantátum. Eddig csak kutyás emberek hozzászólását olvastam, sajnos egyet sem találtam amiben kandúr macskát említettek volna.

Esetleg tud valaki arról, hogy cicákon is lehet ezt alkalmazni vagy nem? Ha valakinek van tapasztalata kérem írja meg!



2017. jan. 11. 18:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Nincs tapasztalatom, de mesterséges hormonnal a saját szervezetemet sem terhelem, ha nem muszáj. Hosszútávon kötve hiszem, hogy jót tenne a cicának.

Megkérdezhetem, hogy miért nem az ivartalanításban látod a megoldást? Esetleg tenyészkandúrról van szó, akinél csak ideiglenesen kell megoldani, hogy ne párosodjon?

2017. jan. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nos, a cicám 8 éves. Elvittük egyszer az állatorvoshoz, aki azt mondta, hogy ilyen korban inkább ne tegyük ki őt ivartalanításnak, na meg ott van, hogy 1,5 évesen már majdnem ott maradt a műtőasztalon, amikor a szomszéd kutya elkapta.

Viszont ilyenkor(tüzelésnél) teljesen megkergül, és valami más módszer után keresgettem amikor is megláttam ezt a lehetőséget. Azért kérdeztem a véleményeket mivel eddig csak jókat olvastam, de a szert csak kutyára és görényre írják, viszont felhívtam egy másik állatorvost, ő pedig azt mondta, hogy be tudja neki ültetni az implantátumot.

Most teljesen vacillálok, mert én magam sem vagyok a mű dolgok híve, nem jó ha belepiszkálunk a normális testi működésbe, de amikor a szomszéd kutya elkapta, akkor is épp tüzelés volt, sőt a múltkor 10 napig haza sem jött.

Egy részről szóval jó lenne a beültetés, mert hátha segítene, viszont egy részről nagyon félek is, hogy mi van ha valami mellékhatása lesz amiben akár meg is halhat.

2017. jan. 11. 19:23
 3/3 anonim ***** válasza:

A nyolc éves cica még nem öreg. Nem igazán értem, miért ne lehetne "kitenni" az ivartalanításnak? Rengeteg felnőtt cicát ivartalaníttatnak nap mint nap. Az, hogy egyszer volt egy balesete, nem nagyon értem, hogy függ össze ezzel.

Kandúr cicánál az ivartalanítás nem nagy kaland, altatni is csak percekre kell. Lábadozás meg gyakorlatilag nincs is.

Szerintem a másik állatorvossal konzultálj arról is, hogy szerinte az ivartalanítás vagy az implantátum a jobb?

2017. jan. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!