Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen kellékeket vegyek a...

Milyen kellékeket vegyek a macskámnak? ÚJ VAGYOK

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A közeljövőben venni fogok egy kék brit rövidszőrű kandúrt amit KIZÁRÓLAG lakásban fogok tartani, még keresgélek.


Mivel nem szeretnék hülyeségekre pénzt kidobni, ezért a tapasztaltabbakat szeretném kérdezni:


1) Milyen cica wc-t érdemes venni, illetve milyen almot (hallottam olyanról ami jó csak elsárgul. Azt is olvastam hogy a Szilika az jó)


2) Samponból melyik a legjobb és hánnyszor fördessem a cicust?


3) Olvasgatok mindenféle spréről ami jobb hangulatot teremt a cicusnak. Mi a véleményetek?


Javaslatokat nagyon várok, főleg ha több kelléket ki hagytam. Köszönöm :)


2017. jan. 13. 00:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk az Aldis alom vált be. Gyorsan összetapad, nem porzik.

Nem használtam sosem sampont (pedig már 16 éves a cicám), mert szerintem csak irritálná az orrát a vegyszer. Mellesleg gyönyörű fényesre nyalja magát.

Spray-t sem használok, helyette patikában beszereztem macskafüvet. Megőrül érte!

Milyen táppal fogod etetni? (ugye nem whiskas és társai?)

Ja, és én úgy vettem észre, hogy a cicák jobban szeretnek kerámia tálból vizet inni, mint műanyagból :)

Szerezz be egy dobozt is cica bunkernek.

2017. jan. 13. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

- Spray nem kell, felesleg. A hangulatot megteremti saját magának és te, aki majd foglalkozol vele, és játszol. Egyébként a britek annyira nem barátkozósak, és lustábbak is.

- Wc-ből zártat vegyél, fedéllel. Így a szagok jobban bennmaradnak, és vegyél hozzá "szénszűrős" lapocskát, ezt a tetején ahol ki-be megy a levegő és lyukacsos, oda tudod rakni (megvan a helye, tudni fogod hova), ez is segít. Kb. 700 Ft egy ilyen, és jó sokáig elég, mivel egy lapocska akár 2 hónapig is simán kitart, és többet le tudsz belőle vágni a nagy lapból amit veszel majd.


- Sampon nem kell, felesleges. A cicákat egyáltalán nem célszerű és nem kell mosdatni, ha csak nem viszed kiállításra. (8 éve cicatulajdonos vagyok, úgy mondom.) Soha nem kell őket fürdetni. Fürdik ő magától eleget.


- Alomból én Lidl-es szoktam vásárolni, ez a legjobb ár/érték arányban kb. 900-1000 Ft, és ugyanazt tudja, mint a legdrágábbak. Pisire csomósodik és nem engedi a szagokat annyira áramolni. És sokkal természetesebb, mint a te általad említett, az "műanyag", ez viszont nem. Az ára annak pedig horror...

Csak 3,8 literes, és ez gondolj bele, hogy ez a mennyiség semmire se elég, mivel az alomtálcát a belső pereméig kell tölteni, tehát egy ilyen alomból simán beletölthetsz kettőt is... Pehelykönnyűsége miatt még többet is "elnyel" a wc.

Míg az én általam említett az 7 kilós, és még marad is belőle kb. egyharmad.

Egyébként a produktumot napi szinten takarítani kell, ki kell emelni a "felesleget" és átszűrni egy alomlapáttal. Utána pótolod vissza a dobozba a wc pereméig. Teljes alomcsere pedig hetente van. Ekkor kiüríted az egészet, és újat raksz bele.


De ezeken kívül még kell venned egy csomó mindent még.. vagy ezeket tudod?

2017. jan. 13. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 2.!

Nekem sajnos nem megy bele a zárt wc-be, pedig tényleg jó ötlet. Némelyik cica nem szereti a bezártságot kakilás közben. Az enyém a wc-je peremén áll 4 lábbal, nehogy a homokhoz érjen a kecses lába...

(1. voltam)

2017. jan. 13. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, rosszul mondtam, Aldis macskaalmot szerettem volna mondani, ugyanaz nálunk is, mint az elsőnél :)


Shah márkájú, ez az: [link]

2017. jan. 13. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, vannak ilyen cicusok, én is ismerek egyet, de azért meg kellene próbálni. Mégis csak higienikusabb, komfortosabb a fedett cica wc, mint a nyitott. A nyitottat látni se annyira szerencsés szerintem :) Nem, hogy szagolni. Ha zártat vesz, akkor is dönthet úgy, hogy:

1.) Vagy leveszi a tetejét

2.) Kiveszi belőle a kis ajtaját, ami egy lengőajtócska, és akkor nincs vele gond.


Ha nem jönne össze a zárt úgy, hogy eltávolítja a kis ajtaját (ami ettől még mindig zártabb lesz, mint egy fedél nélküli), akkor még mindig ott a végső lehetőség, hogy le is vegye.

2017. jan. 13. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Igen...sokkal praktikusabb.
2017. jan. 13. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

1.Nekem zárt van, a macska szereti, de ő amúgy is beugrik mindenbe, ami doboz. Az ajtaját még játékból is szereti lökdösni, elég kis lüke. :) alomból sanicat, nekem az aldis nem jött be. Mivel ezt a cica szereti és elhasználtan sem enged ki semmilyen szagot, én nem akartam váltani. De gyakorlatilag akármit kipróbálhatsz, a végén úgyis a macska dönt. :D


2. Ha nem kiállítási macska és hacsak össze nem fossa magát, akkor nem kell fürdetni egyáltalán. Egy egészséges, normális étrenden lévő kiegyensúlyozott macska tisztítja magát és egyáltalán semmilyen szaga nincs. Én egyszer fürdettem meg a macskát, amikor hozzám került, mert tiszta bolha és sár volt (utcai mentett macsek). Ezt se túlzottan értékelte, hosszú ujjú pulcsiban kellett csinálnom, mert össze vissza karmolt. Azóta is iszkol a víz közeléből. :D


3. Ezt problémás macskáknál szokták használni, alapvetően nincs szükség rá.

2017. jan. 13. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Az almot,és almostálkát már bőven kifejtették neked elöttem, fürdetni nem szükséges, hosszú távon a bőrének is árt, spray sem szükséges, esetleg macskamentát vehetsz, amivel bedörgölheted azokat a helyelet ahová szeretnéd hogy szívesebben járjon pl fekhely, de annak elég egy párna, ne vegyél horror áron cica ágyat, felesleges szeretik változtatni alvó helyüket, kaparófát érdemes beszerezni és pl azt bedörgölni mentával, a könnyebben rá szoktatás végett. Ezen kívül szállíto box kell, cicafésü, macskafü, ha veszel etetö itato tálkát az lehetőleg ne fém legyen, allerén anyag, sok cicánál ingyulladást okoz, üveg vagy porcelán a legjobb.
2017. jan. 13. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
58%
Samponból a Biogance Protein Plus-t ajánlom, mi is ezt használjuk, valóban minőségi. Én évente párszor fürdetem őket.
2017. jan. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak!

1) A whiskas táppal mi a baj? talán kerülnöm kellene? Milyet javasoltok?


2) Ha egy héten egyszer van teljes alom csere, akkor hány hétig elég a SHAH alom amit javasoltatok?

2017. jan. 14. 01:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!