Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Honnan származnak az ilyen...

Honnan származnak az ilyen tévhitek? (Pl. Egy tüzelést/almot meg kell várni ivartalanítás előtt. )

Figyelt kérdés

Sokan, akik el is jutnak odáig, hogy ivartalaníttatnák a macskájukat, gyakran érvelnek azzal, hogy nem szabad ivartalanítani X hónapos kor alatt, vagy első tüzelés/ellés előtt. Gyakori tévhit még, hogyha korán (vagy az említett események előtt) ivartalanítják a macskát, akkor nem nő meg, vagy kicsi marad a feje, vagy egyéb butaságok.


Ezek a tévhitek honnan származnak mégis? Puszta szájhagyomány?


Ha például fajtatiszta macskát vesz az ember hobbi célra, ott is ivartalanítási kötelezettség van, általában meghatározott időn belül. Ugyanígy sok menhelyen is ivartalanítási kötelezettséggel adnak oda cicát.


(Azt még valahol megértem, ha valaki ódzkodik a késői (8-10 éves kornál későbbi) ivartalanítástól, de egy tapasztalt állatorvossal és jól felszerelt rendelővel minimalizálhatóak a veszélyek. Bár ott is inkább az altatás, ami kockázatos.)


Hasonló tévhitek, legendák igazak a kutyákra is.


Miért? Ti mit gondoltok erről?


A válaszokat előre is köszi.



2017. jan. 13. 20:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Minden állatnál hallok ilyeneket. A kedvencem,hogy a hörcsögnek nem kell víz,nem iszik.

De azok is jók,amikor olyanokat mondanak,hogy az állat vágyik arra,hogy fialjon és utódjai legyenek stb..

Simán valaki kitalálja és terjeszti a hülyeségét. + régen szakkönyvekben is volt sok téves infó.Ha valaki azokból tájékozódik,akkor szintén a téves dolgot mondja majd másoknak..

De az internet is jó a hülyeségek terjesztésére. Pár perc alatt összedobható egy honlap,bármilyen hülyeséget kiírhatok rá, lesz aki elhiszi szentül..

Egy tájékozott,műveltebb ember szerintem átlát ezeken és a hiteles forrásoknak hisz, fel tudja ismerni mi a hiteles.

De amikor ilyen milliós tömeg olvassa a mindegyebenblogot meg szabadonébredőket,akkor nincs több kérdésem.

2017. jan. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
#1: Bocs, de a hörcsögnek tényleg nem kell víz. :)
2017. jan. 14. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ami a legszomorúbb hogy sok állatorvosi rendelőben is hallani hasonlókat. Tőlünk nyugatabbra nem jellemző ez a maradi felfogás, például mikor ivartalaníttatni akartam a cicámat, bementem egy rendelőbe előre érdeklődni az időponttal kapcsolatban, hogy mikor vigyem a cicát, azt a választ kaptam hogy ők 7 hónapos kor alatt nem végeznek ivartalanítást,mert jó a cicának, ha kiélheti magát "szekszelhet" Hát mondanom sem kell azzal a lendülettel fordultam ki onnan és kerestem egy másik normális dokit, ő öt hónaposan megműtötte. Már 5éves a cica, szép nagy egészséges.
2017. jan. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mindennel kapcsolatban terjed a hülyeség, az embereknek nincs igénye a gondolkodásra és az információk forrásának kiértékelésére. Fent van a neten, akkor igaz.


De nekem pl az állatorvos mondta ezeket előre, hogy javasolja az ivartalanítást, és kb 6 hónapos korában, mert nőstény. Nem kell hozzá se tüzelés se alom, bár utóbbi amúgy sem állt szándékomban.


Egyébként erről beszéltünk pont a családommal, hogy ugye vidéken többnyire a macska fogyóeszköz, így nem is foglalkoznak velük, és hülyeségnek tartják azt, hogy oltásokat kapjanak, mert a "Micike is élt húsz évig párizsin". Igaz, hogy Micike 12 kölyke mind meghalt macska náthában, és Micike másik három elődje is belehalt valami fertőzésbe, de ha Micike húsz évig élt, akkor az oltás és a normális etetés felesleges. És persze vannak szívós immunrendszerű macskák, akik valahogy mindent túlélnek, de azért egy csomó állatnak nem árthat egy oltás.


Az, hogy vidéken meg felesleges az ivartalanítás, szintén gyakori tévhit, aztán tőlük jön a nyolcezer kismacska poszt Facebookon, hogy valaki vigye már el, nem kell senkinek. Aztán majd meghalnak valahol, mert úgy sem kár értük... Ennél nem tudom miért rosszabb, ha ivartalanítanak egy macskát és arról úgy ahogy gondoskodnak.

2017. jan. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2# Magyarázd már el nekem,hogy a hörcsögnek miért nem kell víz? Az ész megáll,hogy még egy ilyen kérdés alatt is jönnek az ilyen kommentek.
2017. jan. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat.


#5

Ezt a hörcsögös dolgot én is évek óta hallom. Néhányan még pénzkidobásnak is tartják az itatót megvenni neki. Mintha az a 7-800 Ft vágna földhöz valakit (ha már állattartásra adta a fejét). Lehet, hogy nem fog hatalmas mennyiségeket meginni, vagy hogy EGYES hörcsögöknek elég a táplálékukból felvett folyadék, de ha mégis inna szerencsétlen, miért tagadná meg a lehetőséget neki a gazdi?

2017. jan. 15. 16:36
 7/7 anonim ***** válasza:

#5: Ezt még gyerekkoromban Schmidt Egon könyvében olvastam.

Pl. A szíriai aranyhörcsög természetes élőhelye száraz, ehhez igazodott. A hörcsögök a természetben sem isznak. A zöldségekben, gyümölcsökben bőven van elég nedvesség a számukra.

Ha megfelelően van táplálva, akkor hiába adsz neki vizet, nem fog inni.

Csak az a hörcsög iszik, akinek csak magokat szórnak be.

2017. jan. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!