Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hol találhatnék Brit rövidszőr...

Hol találhatnék Brit rövidszőrű teljesen fehér mintázatú macskát?

Figyelt kérdés

Megkérdeztem már sok tenyésztőt akik brit macskákkal foglalkoznak, ők azt mondták hogy jelenleg csak egy tenyésztőnél van fehér brit cica magyarországon, de az még kicsi, és csak 1 év múlva tudnak tenyészteni ezért külföldről kell beszerezni. Én meg most szeretnék. Kerestem mindenhol, felmentem egy olyan oldalra is , ahol európa összes tenyésztőjét összegyűjtöttek, legalábbis ami megtalálható az interneten, de sehol nem találtam. Amerikában is rákerestem, illetve nagyon sok országban. Amiket találtam az nagyon hasonló az igazi fehérhez, de a hasa, illetve a háta az kissé fekete. Azt angolul úgy hívják hogy silver shaded.

itt egy kép: [link]

De én ilyet szeretnék : [link]


Nem tudom hogy hol lehet egyáltalán kapni, mert az a magyar tenyésztő oroszországból szerezte be, de nem küldte el a linket, én meg nem találtam ott sem. Akinek van esetleg, vagy szeretne, vagy van itt olyan tenyésztő aki tudja honnan lehetne az legyen szíves segítsen, mert nagyon szeretnék már évek óta egy ilyen cicát, de most gyűjtöttem össze rá a pénzt. Nagyon szépen köszönöm előre is. (Még annyit hozzáfűznék, hogy egyszer majdnem találtam , de kiderült hogy átverés volt az egész)



#macska #fehér brit macska
2017. jan. 15. 16:02
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Le fognak pontozni, de...

Miért csak fajtatiszta jó?

2017. jan. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem azért csak fajtatiszta cica jó a kérdezőnek, mert fontos neki az a szépség amit az adott fajta külső és belső tulajdonságaiban hordoz magában.
2017. febr. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az elejét nem tudom igazán értelmezni. Attól még, hogy van 1 fehér tenyészállat egyáltalán nem biztos, hogy a kölykök is fehérek lesznek, sőt. Olyan brit tenyészet pedig nincs, ahol csak fehér mintázatú cicák vannak. :)

Macskakiállításon voltál már? Beszéltél hiteles tenyésztőkkel? Nagy előrelépés lehetne, ha megkérdeznél Magyar tenyésztőket ők honnét vették a tenyészállataikat. Aztán utánanézel az említett tenyészeteknek, a szimpatikusakkal felveszed a kapcsolatot (ha külföldi, akkor valószínűleg tud angolul).

Egyébként arra számítani kell, hogy várnod kell mire hazaviheted a cicát. Még ha nincs is elképzelésed szín és mintázat terén, akkor is meg kell várnod, hogy a tenyésztőnek legyen elvihető korú kismacskája. Ez néha akár fél évbe is telhet, főleg, ha van szín és mintázatbeli elképzelésed. Az nagy mázli, ha épp akkor vannak elvihető cicái, amikor felkeresed. Egy rendes tenyésztő nem fogja túlfialtatni az állatait.

Amúgy nekem ragdollom van és ha valaki nem mondja vissza a foglalását legalább 4-5 hónapot kellett volna várnom a cicámra, így csak 1-et, pedig ez tényleg olyan fajta, ahol nincs sok színbeli variáció. :) A cicákat előre kell foglalózni, különben elkapkodják őket!

2017. nov. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!