Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van valakinek hosszútávú...

Van valakinek hosszútávú tapasztalata az Orijen vagy esetleg más gabonamentes tápokkal?

Figyelt kérdés
Most nagyon népszerűek,de kíváncsi lennék azoknak a gazdiknak a tapasztalataira akik ilyen tápokkal etenek, de mondjuk már 10 éve. Itt arra gondolok,hogy valóban jók ezek a tápok? Egèszségesek a cicáitok?

2017. jan. 16. 18:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Boccs az off-ért én régóta Royalos vagyok, nem figyeltem soha arra hogy gabonamentes legyen a táp, de minden cicám hosszú életet élt, de biztos jók ezek a tápok is.
2017. jan. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Semmi gond,köszönöm a válaszod. Én is royalal etetek, és a környezetemben is csak olyanokat ismerek akik royalosok és szép kort éltek meg a cicáik(17,19,21) tehát innen van pozitív visszajelzés, ezért érdekelne a gabonamentes tápokról is a tapasztalat.
2017. jan. 16. 19:30
 3/18 Maxitabi ***** válasza:
65%
Szia, nálunk 7,5 éve eszi a kutya, a macskák valamivel kevesebb ideje, eddig minden ok, nem híznak,szőr, kaki ok volt. Sajna megúnta az mc-m, most Leonardo kacsást esznek fél éve, hasonlóan jó tapasztalatokkal. Mellé jó minőségű tasakos jár, hogy elég nedvességet vigyenek be.
2017. jan. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
87%

Bizony, most népszerűek. Embereknél is felkapták, reagált a piac az állattartók igényeire is. Ha nektek bevált a royal maradj annál.


Én nagyon rég tartok macskákat, látom a trendeket, időnként bedőlök egyiknek másiknak, de a vége mindig a Hill's/Royal száraz eledelhez való visszatérés lett. Én főleg azért teszem, mert ennek a kettőnek van mindig betegségre, bajra, nyavajára tápja is és nekem nem mindegy, hogy ha valami előjön, az ilyen-olyan szervi bajjal küzdő 15+ éves macskámat hirtelen egy tök másik típusú tápra kéne átállítanom, mint amit addig evett életében, vagy ugyanabból a márkából veszek csak egy másik fajtát, amit hátha könnyebben el is fogad, mint valami totál mást.


Érdekességképpen elmondom, hogy a gabonamenteséktől egy lépés a nyers/mindenmentes nedves eledel etetősök tábora. Kipróbáltam, mert annyi minden szól ellene és részeltesen tárgyalják, hogy nem is is lesz fogköves se a macska az hazugság, hogy a csúnya gonosz megbetegítő hízlaló szar szárazak óvják a fogkőtől. Egye fene, van fogyasztásra megérett macskám, na arra ezek kifejezetten ajánlják ezt az életmódot. Az eredmény 2.5 hónap alatt az lett, hogy oltásnál kezdődő fogkövet talált az orvos a macska fogain, holott előtte évekig minden egyes alkalommal mikor benézett a szájába azt kérdezte, hogy mosom-e a macska fogát, mert olyan szépek. Gondoltam is, hogy anyátokat, ez volt az utolsó amikor bedőlök az internet tudós népének, royal vagy hill's száraz, bevált évtizedek óta gyakorlatilag mindenkinek, ünnepnapokon egy alutasakos nyalánkságnak...


Persze, van akinek beválik az Orijen vagy akármelyik, de másik már bevált prémium(!!!!) tápot "trend" miatt lecserélni felesleges. Más kérdés, ha valaki valami szupermarketes vacakról akar váltani prémiumra, akkor úgy is mindegy melyiket választja, szembetűnő lesz a változás, de egy Orijennél se a gabona hiánya miatt, hanem azért, mert ami benne van, az egyszerűen nem hulladék. De pl. egy Hill's-nél sem az a kukorica sem. Nem úgy kell elképzelni, hogy fogják az egész szemeket, megdarálják és beleszórják, mint a csirkének... Olyan esszenciális zsírsavak, izmok számára könnyen felhasználható fehérje kerül a tápba belőle, ami nagyságrendekkel jobb és könnyebben felhasználható a macska számára egy kevésbé jóminőségú hús alapanyagnál. Csak most divat mumusozni ezeket az összetevőket.

2017. márc. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
66%

Csak az Acananál és Orijennél (ugyanaz a gyártó) lehetsz biztos abban, hogy emberi fogyasztásra is alkalmas, valódi húsból készült. Kénytelenek abból készíteni, mert ők szinte nem is sterilizálnak hővel, hogy megmaradjon a hús eredeti tápanyag tartalma.


A Royal Canin viszont nem saját gyártás, hanem ugyanazokban a üzemekben készül mint whiskas, kitekat és társai, és ugyanazokból az alapanyagokból. Csak a recept egy kicsit más, jobbak az arányok. A Royal drasztikus hőkezeléssel (sterilizálással) készül, tehát bármiféle húsból lehet benne, a legfontosabb tápanyagokat pedig utólag adják hozzá.

A macska eheti, baja feltehetően nem lesz tőle, de pl. csak a gabonától is hízni fog, s nem a kövér macska a jó macska, akármilyen cuki. A "természetben" a macskák összesen annyi növényt és gabonát esznek amennyi a rágcsálók (rovarok és más elejtett állatok) gyomortartalmában megtalálható, ez nagyon max. 8%.

Amúgy is a 2006-2007-es kínai melanin mérgezés botrány idején, amikor a leghíresebb márkák együtt buktak a kommersz tápokkal, érdekes módon csak az ORIJEN és ACANA neve nem csorbúlt, az állatvédők nyomozni kezdtek, hogy milyen jogi környezetben, hol, és miből készülnek a kutya és macskatápok.

Nagyon durva dolgokat derítettek ki, amikre nem gondolnál.

Ha érdekel a téma, olvasd el a "Food pets die for" című tanulmányt Ann N. Martin-tól.

2017. márc. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Körbejártam a témát és(bár nagyon lepontoztátok) a 4-es válaszolóval értek egyet. Nincsenek hosszútávú tapasztalatok a gabonamentes tápokról és engem nem győzött meg a minden korú/kinti-benti/ivartalanított-ivaros/kölyök-idős macskának, mindenkinek jó szemlélet sem.Kíváncsi lennék idős cicákra akik mondjuk orijenen éltek mennyire terhelte meg ez a táp a veséjüket.Én abban sem hiszek,hogy az állatorvosok vagy egy lelkiismeretes tenyésztő képes lenne a pénzért ajánlani a royalt(hisz a legtöbbünk nem ott veszi meg,hanem netről mert olcsóbb).A vélemények megoszlanak az ember végül azt választja amit a legjobbnak gondol, a zöld kéz természetesen mindenkinek ment aki válaszolt.
2017. márc. 20. 15:21
 7/18 anonim ***** válasza:
68%

"de pl. csak a gabonától is hízni fog"


Ezt mondtam, hogy nem úgy kell elképzelni, hogy olyan formában vannak benne a dolgok, mint a csirkének. Kivonják belőle ami kell. A másik meg az, hogy a kalória tartalmat is nézni kell. Acana/orijenből az általuk javasalt grammra visszaosztva nap 350 kalóriát enne meg a macskám, úgy, hogy ez már a csökkent aktitású fogyasztandó macskára van kalkulálva. A 200 kalóriát megeszik a nyomorult már hízik. Hiába nincs benne gabona, ha olyan kalóriabomba, hogy kis túlzással négy marék egy 60 kilós ember igényeit is fedezi.

2017. márc. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
56%

Az, hogy hízik e, az a testzsír százalékától is nagyban függ, nem? Meg, hogy mennyit mozog.

Én 3 éve etetek gabona mentes táppal (acana és orijen is volt hosszú ideig, most real nature-t kapnak), de nagyon jó formában vannak, izmosak. 7 és 8 éves macska, de fiatalabbnak néznek ki.


Én próbáltam az RC-t is, a szőrük gyönyörű lett, de elkezdtek pocakosodni csökkentett mennyiség mellett is.


Ez a dolog meg, hogy kivonnak dolgokat a gabonából ne sértődj meg, de nem hiszem hogy igaz.

Ha mégis akkor kérlek írd le, hogy mit és hogy és milyen kutatások, elvek alapján jutottak arra a következtetésre, hogy gabona az kell, de módosított!

2017. márc. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Szerintem a cicától is függ,hogy hízik-e az adott táptól. Az enyém 4 éves ivartalanított nőstény (ráadásul brit amik állítólag hajlamosak is az elhízásra)a táp egész nap előtte van mégsincs elhízva pedig kölyök kora óta royalt eszik.
2017. márc. 20. 18:59
 10/18 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem az N&D (Farmina)táp nagyon jó :)

Főleg a gabonamentes meg van alacsony gabonatartalmú tápjuk is. Az én macskám az acanát nem ette meg

2017. jún. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!