Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szelíditsek meg egy...

Hogyan szelíditsek meg egy nagyon vad macskát?

Figyelt kérdés
A párom kb egy hete hozott haza egy 10 hónapos cicát, ami istállóban és szabadban élt. Ember még nem fogta. Elhozni is úgy sikerült, hogy egy kutyahordozóba tettek kaját, majd amikor belement rácsukták az ajtót. Az apósom megfogta kesztyűvel de majdnem leharapta az ujját. Iszonyatosan bevadult. Jelenleg nálunk is istállóba van. Csináltam neki meleg alvóhelyet, mindig kap enni, inni, de azóta nem láttuk amióta oda tettük. Eszik-iszik rendesen. De nem tudom, mivel tunám elérni, hogy legalább előjöjjön. Köszi előre is a válaszokat.

2017. jan. 16. 19:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg soha nem fog kézhez szelídülni, holott fontos lenne neki legalább féreghajtás és bolhairtás. Talán bátrabb lesz egy idő után, ha látja-érzi, hogy nem fenyegeti veszély. Ha van időd, ülj ki az istállóba a közelébe, és csak legyél ott, beszélj hozzá.
2017. jan. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem egy egyszerű helyzet.Ha tudod,h épp az istállóba van próbáld meg,h olyankor raksz neki valami fini eszit és ott maradsz a közelbe,h lássa,h nem bántod és a kaja is tőled jön.Csak próbálj meg úgy csinálni mintha mással lennél elfoglalva és ő nem is érdekelne.És,ha már nyugodtan eszik melletted fokozatosan kezdhetsz mindig közelebb menni,esetleg valami játékkal is megpróbálkozhatsz.
2017. jan. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Magyarul istállóbol istállóba került? Gondolom akkor nincs veletek a házban és ezáltal nincs is nagyon lehetősége megszoknia titeket és a közelségeteket, így nem csodálom, hogy bizalmatlan. A kaját elfogja fogadni de így szerintem vagy nem fog kontaktusba kerülni veletek, vagy csak sok idő múlva fog talán megszokni titeket, mivel ők elég félénkek és bizalmatlanok. Nem összekeverendő a kutyával.
2017. jan. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen. Istállóból ostállóba, ugyanis a házban van már velünk egy hiperaktív cica nem akartam, hogy összeverekedjenek. Eléggé fújtattak egymásra az első találkozásnál. Lehet, hogy hülyeség, meg nem is használtam még soha, de a macskamenta esetleg nem segítene?
2017. jan. 17. 05:52
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Jó az ötlet,de ne macska mentát vegyél, hanem macskagyökeres kis párnácskát. Nállam úgyanez volt a helyzet, szocializálatlan kóbor cicát fogadtam be kb.két hónapja,akkor volt kb7hónapos ne tudd meg milyen kínlódás volt el kapni kesztűvel, hogy ívartalanítatni vigyem, aztán nagyon lassan ment a szelidités, futott ki a kertbe, félt bejönni, nem is eröltettem, etettem itattam, idővel már bejött de még mindig nem engedett a közelébe, vettem macskagyökeres párnácskát, na az nagyon tetszett neki el lazulva önfeledten hentergett, és egyre közelebb engedett, mostanra már a simogatásig is eljutottunk, de ölbe venni még nem lehet, az is idő kérdése.
2017. jan. 17. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szerintem vidd be a házba, és a cicákat egyenlőre zárd külön. Én eddig minden vadabb állatnál azt csináltam, hogy fogtam a kezembe egy kis kaját, leültem és vártam. Amikor már odajött és hozzámért felé nyújtottam a kezemet, ha elfogadta finoman a fejéhez hozzáértem ( utána békénhagytam és holnap folytattam), ha nem akkor majd szintén holnap. Nekem ez eddig mindig bevált, és sokszor másfél órákat is ott ültem a földön. De megérte.
2017. jan. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket. Kipróbálom őket. Remélem sikerül.☺
2017. jan. 17. 20:50
 8/14 anonim ***** válasza:

Minden macskát meg lehet szelídíteni.De ez most nagyon bizalmatlan,bezárták egy szállítóba,utaztatták és most egy idegen helyen van..Én is félnék a helyében. Be kéne vinni a lakásba egy szobába bezárni.És nagyon türelmesnek lenni.Lehet sztrájkolni fog és nem eszik-nem iszik inkább egy darabig,de úgyis előfog jönni a kaja miatt.Ha látja,hogy tőled kapja a finom falatot,akkor egy idő után már elő fog jönni ha hívod.Utána meg fokozatosan hozzá kell férközni.Kaja közben valószínűleg közelebb enged magához.Ha megszokta a közelséged,akkor pedig próbálkozni a simogatással. Hosszú folyamat, de menni fog, én is csináltam már ilyet. Azóta kezes bárány és imádja ha simogatják.

Az a lényeg,hogy nem kell elkapkodni,amíg nem engedi a simogatást,addig ne erőltesd,legyen elég,hogyha már nem fél tőled,mer a közeledben lenni.

És mindig úgy simogasd,hogy ne felülről nyúlj felé,ne lássa a kezed,attól megilyedhet. A háta mögül óvatosan kezd el simogatni,miközben eszik.

2017. jan. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy mivel azt sem tudom hova bújik, így bevinni sem tudom a házba. Tegnap kilestem. Odamentem hozzá, fújtatott, meg minden, de beszéltem hozzá, adtam neki egy falat kaját. Legalább egy órán keresztül ott voltam vele. A végén mikor rám nézett hunyorgott a szemével. Azt hiszem ez jó jel. De később mikor kimentem, már nem volt ott. Talált egy másik búvóhelyet. De minden nap kimegyek hozzá, beszélek neki, hogy szokja a közelségem.
2017. jan. 19. 07:39
 10/14 anonim ***** válasza:
2-es vagyok.Csinalhatnal neki egy sajat kuckot.Pl vagsz egy lyukat egy dobozra es teszel bele valami puhat amire fekudhet.Sztem a cicaknak bejon,ha kapnak egy sajat kuckot es te is tudnad,h hol van.Par eve koltoztunk csaladi hazba es a kamraba lakott egy idos cicus.A szomszedok azt mondtak,h senkie,de mar evek ota varjak,h elpusztuljon.En lehettem az elso aki foglalkozott vele.Ugy kezdtuk,h ha kimentem elvagtatott vagy fujt ram.De a vegen mar elfekudt mikor simiztem es nagyon dorombolt.Ugy,h kitartas meg lehet belole olbecica.
2017. jan. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!