Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szombat délután hoztuk el az...

Szombat délután hoztuk el az első cicákat és lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés

Normális, hogy a cica eléggé felos és eddig csak egyszer evett, akkor is keveset?

Normalis, hogy nem végzi a dolgát (nem pisil, kakil)?

Mióta kiszedtuk a szekrény mögül ahová először elbújt, nem csinál semmit kb csak fekszik az ágyamban, bar úgy tűnik jól érzi magát, alszik, dorombol.

Kb fél éves a cica, szóval már egész nagy. Nem nagyon csinál semmit, szóval ez azt jelenti, hogy már kinőtte azt a játékos időszakot? Mert azért majd jó lenne vele játszani, kicsit aggaszto, hogy egész nap csak fekszik.



2017. jan. 16. 20:40
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Ez azt jelenti hogy meg nem szokta meg az új körülményeket helyet.Szoval par het (max honap)es ujra cuki lesz.
2017. jan. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Teljesen normális!


Hagjatok időt neki, ha újra elbújik a szekrény mögé ne szedjetek ki. A macska területvédő ragadozó élőlény akik kiszakítottatok az eddigi területéről és most kóstolhatja az erőviszonyokat. Félni fog tőletek is a hangos dolgoktól és hírtelen mozdulatoktól, de ez teljesen természetes. Meg fogja tanulni hol az új területe, és titeket is ártalmatlannak minősít majd.

Az első napokban kevesebbet fog enni inni, többnyire akkor amikor nem látjátok, mert tart attól hogy ti az erősebbek elvetitek az ételtől. Hagyjátok fél órákra magára hogy felfedezte a környezetét.

A pisi kaki is területjelölő magatartás, mivel nem tudja ki a főnök itt, nem meri letenni a szagmintáját. Ha megnyugszik fog.

2017. jan. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem szólók jól mondják!


Szerintem még az is fontos, hogy legyenek a lakásban búvóhelyek a számára és magas felületek is, ahová fel szabad neki ugrani, így még otthonosabban fogja magát érezni, és idővel kevésbé fog majd félni.

2017. jan. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem szólók jól írták. Annyi, hogy ne aggódj, 6 hónaposan még bőven kölyök, az enyém 7 hónapos és még mindig tiszta lüke, most is épp fel-alá rohangál és kerget egy labdát. Én már azt várom, hogy mikor higgad le végre, mivel baba kora óta nálam van, és azóta folyamatosan játszik. :D És gyakorlatilag bármivel képes játszani, egy darab papírfecnivel is. De a labdákat imádja, órákig tudja kergetni őket.
2017. jan. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Még fél, ez természetes, hagyjad ne erőltessél semmit, inni enni mindig legyen kint, rá fog járni előb utobb, pár hét és már maximálisan otthon fogja érezni magát.
2017. jan. 17. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!