Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Zala felvágott adható macskána...

Zala felvágott adható macskának? Macskáknak ugye nem adható sertéshús. Zala felvágottban 70% sertéshús van - de nem tudom, milyen formában (főtt? Nyers? ).

Figyelt kérdés
[link]

2017. jan. 18. 07:52
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

Közben olvastam, hogy az ilyesmi (pl. felvágottak) nem jók a macskának, a sótartalma miatt, stb.


Azt is olvastam, hogy csak a nyers sertéshús nem adható nekik, a főtt, hőkezelt igen.


Arra még azért kíváncsi vagyok, hogy a Zala felvágottban nyers vagy főtt sertéshús van?


Írjatok, ha tudjátok!

2017. jan. 18. 08:05
 2/20 anonim ***** válasza:
72%

Minden felvágott hőkezelt, és max pácolt hús kerül bele.

A felvágottakról annyit azért kéne tudni, hogy többszörösen feldolgozott alapanyagokból készülnek, nem pedig nyers húsból!

Már maga a húsmassza is többszörösen fel van dolgozva betöltés előtt, és utánna is még egy utó hőkezelést kap főzőszekrényben...

2017. jan. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
0%
Ha egy húst pácolsz, az sem nyers többé, mivela páclé attól páclé, hogy a "biológia" nagyrészét megölje a húsban. Lehet ez só alapú pác, vagy ecetes pác, de akár mustárpác vagy olajos is, a lényege a hús "kimosása", na meg persze az ízesítés.
2017. jan. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
16%
Ez így van, minden macska muzulmán és nem ehetnek sertést. Gyagyás.
2017. jan. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
90%

Természetesen minden felvágottban főtt sertéshús van, hiszen az emberek sem ehetnék nyersen.

Ettől függetlenül valóban nem való cicának egyik felvágott sem, a magas só és tartósítószer tartalma és adalékanyagok miatt (hozzáteszem, embernek sem való).

2017. jan. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Köszi!


Nem eszem ilyesmit, azért nem is tudtam, hogy nyers-e vagy főtt a hús a felvágottakban.


Annyit sejtek, hogy a szalámiban nyersen van, legalábbis azt olvastam valahol.

2017. jan. 18. 08:31
 7/20 A kérdező kommentje:
4-es! Szerintem azt a megjegyzést magadról írtad. A macskák és egyéb ragadozók, húsevők nem ehetek nyersen sertéshúst, nézz utána.
2017. jan. 18. 08:33
 8/20 anonim ***** válasza:
63%
A szalámi sem tartalmaz nyers húst, ahogyan zala felvágott sem, de egyik sem való cicáknak.
2017. jan. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Nem adok neki szalámit se, azt csak amiatt írtam, hogy talán abban nyers formában van a hús - de nem tudom.
2017. jan. 18. 08:47
 10/20 anonim ***** válasza:
12%
Allah CAThBar!
2017. jan. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!