Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Azt tudom, hogy a cicák...

Potyike kérdése:

Azt tudom, hogy a cicák fázósak.14 éves cicám-távfütött lakásomban él velem bújós, fázós, remeg, olykor reszket is. A lábai nagyon hidegek, amikor hozzám érnek, mint ha a jégcsap ért volna hozzám. Ez nem lehet valamilyen betegség jele? Érszűkület?

Figyelt kérdés
2017. jan. 18. 12:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem vidd el orvoshoz. Ennyire nem fázósak. Sőt, én még egyáltalán nem vettem észre, hogy fázósak lennének.

Tegnap egy cicát a hónap láttam vidáman mászkálni. Jó nagy bundája volt. Nem fázott.

2017. jan. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem fázósak a macskák, de az igaz, hogy némelyikük nagyon kedveli a meleget.


Attól is függ, hogy mihez van szokva.


Amikor egy állat lakásban van tartva, akkor hozzászokik a benti hőmérséklethez.


Ismerősömnek olyan macskái vannak, akik kinti-benti macskák, akkor mennek be a házba, amikor szeretnének, de többnyire kint szeretnek lenni a szabadban! Ilyenkor, télen is! A mínuszokban is kint vannak! Nem azért, mert ki vannak küldve, hanem azért, mert így kedvelik.


A te macskád esetében a fázás valószínűleg nem egészséges, főleg, hogy remeg, reszket is.


Jó lenne, ha el tudnád vinni állatorvoshoz.


Nekem volt régen egy macskám, aki lakában élt, ő nagyon melegkedvelő volt, a radiátoron aludt. :-) De sosem reszketett a szobai hőmérsékletben.

2017. jan. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
43%

A macskusz szereti a meleget, de nem fázós! Ha olyan, akkor bújik, hízeleg, kiharcolja magának a kaját.

Sőt, a tévhittel ellentétben a vizet is bírja. Nem szereti, de nem is fullad bele.

Egy 14 éves macsekot emlegetsz. Benne van már a korban.

Az, hogy jéghideg lenne a lába, szerintem inkább a te túlzásod, de azt el kell fogadni, hogy egyszer minden élőlénynek véget ér a "játék".


(Ha meg még nem öreg és beteg annyira, akkor ne magyarázz bele szegénybe minden betegséget. Nem hiába nem haltak még ki eddig!!!)

2017. jan. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 16 éves cicám van, 23 fok alatt remeg, fázik. Többször is voltam vele állatorvosnál, cica-bérescseppet kaptunk. Azóta jobb az állapota.
2017. jan. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Valamilyen keringési problémája lehet.

Az én 8 éves cicámnak is hasonló baja van szerintem, mert ő is mindig fázik a szobában. Bár ő nem ennyire durván, inkább csak összehúzza magát és felborzolja a szőrét amikor ül. Neki amúgy szív- és vesegondjai vannak.

2017. jan. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű, hogy nem teljesen egészséges a cicád, szerintem nézesd meg dokinál, a macskák általában sokkal jobban tűrik a hideget az embernél, szóval nem normális ha ennyire fázik, és remeg.
2017. jan. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha 14 éves, akkor már nem mai csirke. Szerintem orvost kérdezz meg, vidd el, mert ez extrém egy fűtött lakásban, akkor is, ha odakint hideg van. Az időjárási frontokat érzik, hőérzetük nyilván nekik is van, de akkor is.
2017. jan. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!