Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kóbor cicát behoztuk, véreset...

Kóbor cicát behoztuk, véreset kakilt, miért lehet ez?

Figyelt kérdés
Ma van benn harmadik napja a házban, először ürített az én cicám wc-jébe, ismerkedtek eddig. Észrevettem, hogy nagyon büdit kakilt, megnéztem, és véres, kissé nyálkás volt. Kell aggódjak? Megfertőzhette valamivel az én cicámat?

2017. jan. 19. 18:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen el kell vinni orvoshoz, már csak azért is, mert eddig gazdátlan cica volt, bármi betegsége lehet, féreghajtózni is kell, stb. A doki tudni fogja, hogy mi a teendő.
2017. jan. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Dokihoz vittük már mikor megtaláltuk, be a kocsiba, huss :) Azt mondta, nem kell féreghajtó. Ezek után már kételkedem, én mondjuk a vastagbélgyulladást se zárnám ki (cicámnak az volt, mikor befogadtuk), de úgy vélem, azt is éreznie kellett volna.
2017. jan. 19. 18:47
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Milyen doki az, aki azt mondja, hogy nem kell féreghajtó? :O kóbor macska, valószínűleg még életében nem kapott féreghajtót. 3 havonta féreghajtózni kell egy egészséges cicát, ha pedig férges, gyakrabban ismételni.

Én a helyedben felkeresnék egy másik dokit, nem normális, hogy véres a kakija.

2017. jan. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hülye ez a doki, vidd mielőbb másikhoz, kideríti mi a baj, s ha fertöző akkor a másik cicád is nézesd meg.
2017. jan. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, kell aggódnod. Az a cica oltatlan, férges, beteg is lehet. A véres kaki mindenképpen betegségre utal.

Vigyétek el egy másik, normális orvoshoz.

2017. jan. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Válts állatorvost!

Oltás, féreghajtás mindenképpen kell.

Nem megy a hasa a cicának? Az enyémnek akkor volt véres a bélsara, amikor egy elhúzódó hasmenés miatt be voltak gyulladva a belei. Nem volt súlyos, de kezelni kellett.

Szóval minél hamarabb keressetek másik állatorvost.

2017. jan. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem, hasa nem megy szerencsére. Állatorvos ma/holnap megy ő meg a nagycica, hogy mindkettő kezelve legyen, akármi baj volt.
2017. jan. 20. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!