Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tanítsam meg a macskáma...

Hogyan tanítsam meg a macskámat ugrani? Most 3-4 hónapos, és nagyon játékos, bár még most szeretném megtanítani, míg kölyök macska. Nem tudom, számít-e, de fiú cicus, most januárban lesz ivartalaníttatva.

Figyelt kérdés
2017. jan. 19. 20:01
 1/4 anonim ***** válasza:
67%
Miért kellne tanítani? Az én macskáimat sem tanította senki, és nagyon ügyesen ugranak. igazi bajnokok :)
2017. jan. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell erre tanítani. A cicák alapjáraton tudnak ugrani.
2017. jan. 20. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Platypus ***** válasza:
Én arra tanítottam meg az enyémet, hogy kövesse az ujjam, és ebből nagyon könnyű volt továbblépni az ugrásra, körbefordulásra és hasonlókra. Kell hozzá valami kicsi, kemény jutalomfalat, amit sokkal jobban szeret mint a normál tápját. Nálam ez tablettás haltáp volt. Először kitaláltam egy külön hívóhangot, amit csak a gyakorláskor használunk. Ezt használtam mindig, amikor a jutalomfalatot megkapta. Nagyon hamar ugyanúgy jött rá, mint a ciccre. Aztán az öklömbe zártam a falatot, és úgy hívtam hogy ténylegesen nem látta. Ez sem volt kihívás neki, tudta hogy a hang kaját jelent. Utána a elkezdtem a kaját zsebből adni és a kezemmel csak mutatni hogy oda jöjjön. Ez eltartott egy darabig, de végül megértette. Ha ez megvan, onnantól nem kihívás bonyolítani. A macs élvezi az extra figyelmet és a kaját. Viszont idegenek előtt nem lehet parádéztatni, csak akkor csinálja, ha teljesen nyugisnak érzi az otthonát.
2017. jan. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Gördeszkázó cica, az egyik kutyát ugrik át:

[link]

[link]

2017. jan. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!