Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskámnak policisztás...

A macskámnak policisztás vesebetegsége van. Van valakinek tapasztalata ezzel a betegséggel?

Figyelt kérdés

Egy 8 éves perzsa cicalányról van szó.

Körülbelül két hónapja szinte egyáltalán nem hajlandó megenni semmit és inni is nagyon keveset iszik. Calo-Pet pasztát és Vetri DMG cseppeket adok neki minden nap. Már többször kapott infúziót a kórházban, jelenleg is épp egy infúziós kúrán vagyunk, de az étvágytalanságán nem segít. Nagyon sovány és szerintem már konkrétan éhen halt volna ha nem "tömöm" bele minden nap a pasztákat.

Egyébként azon kívül hogy nem eszik, nem igazán van más tünete. Még amit észrevettem rajta hogy nagyon kifehéredett a bőre, és hogy a szőre egyáltalán nem nő egy ideje.

Van valakinek hasonló tapasztalata?

Minden tanácsot szívesen fogadok!



2017. jan. 20. 13:20
 1/1 anonim ***** válasza:

Az én cicámnak is a veséjével volt gond, de nem pont ez.

Neki krónikus veseelégtelensége volt éveken át. Most lesz 10 napja hogy elment... :( 8 éves lett volna májusban.


Az utóbbi 2 hónapban romlott le nagyon az állapota. Semmit nem volt hajlandó megenni. (Csirke felvágottat kínáltam neki, még azt se fogadta el.) A gyógyszer eleinte használt, de végül már semmit sem ért. A veséi teljesen feladták. Rengeteg vizet ivott és pisilt már évek óta, és ez az utóbbi időben se változott. Én is a Calo-Pet pasztát tömtem bele, hogy életben maradjon, de már az ellen is tiltakozott- a szája tele volt fekélyekkel és nagyon fájt neki. 2 kg-osra fogyott, minden csontja kilátszódott már. Csak feküdt kedvetlenül hetekig, az utolsó napokban pedig már a vízhez is úgy kellett ellökdösni, hogy igyon. Már nem tudott egyenesen járni se, annyira legyengült. Végül el kellett altatni.


Úgyhogy nekem ilyen tapasztalatom van csak. Remélem a te cicádnak nagyobb szerencséje lesz!


Én eleinte próbálkoztam vesebetegségre való diétás tápokkal, az segíthet nektek esetleg. (Csökkentett a fehérjetartalma, így kíméli a veséket.) De mindenképp kérdezd meg az állatorvost, hogy mit javasol. Alutasakos vagy turmixolt kaját se fogad el?


Bár ez másféle betegség, de az a baj, hogy tulajdonképpen mégis csak hasonló. Ez így egy ördögi kör. A cica beteg, ezért nem eszik, tehát legyengült.

De mivel legyengült, ezért enni sem fog magától, hogy esetleg meggyógyulhasson.


Nagyon remélem, hogy a sok kezelés hatására javulni fog majd a cica állapota, mert ez sem kizárt, de mindenképp készülj fel a legrosszabbra. Mert ha tényleg ilyen nagy a baj, mint amilyennek látszik, akkor ez a mesterséges etetés is csak ideig-óráig jelent megoldást.


A mi orvosunk erre az állapotra azt mondta, hogy nem azért beteg, mert nem eszik, hanem azért nem eszik, mert beteg.


Nagyon sajnálom és jobbulást!

2017. febr. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!