Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A ti véleménytekre is kiváncsi...

A ti véleménytekre is kiváncsi vagyok. Szerintetek jót mondott?

Figyelt kérdés
Van egy 5 éves ivartalanított kandúr cicám. Fél évesen lett kasztrálva, oltott rendszeresen féreghajtott, egyébként egészséges jókedvű cica. Csak az zavar hogy kicsit sovány. Mindig is ilyen volt. Prémium szárazat kap, mellé, tasakos vegyesen,pémiumtól kezdve, a chosidáig(lidl-es olcso) nem megy a hasa töllük. A lényeg hogy szeretném ha egy kicsit feljebb hízna, nem túlsúlyosra csak épp hogy. Felhívtam előbb egy állatorvosi rendelőt ugyan ezzel a kérdéssel, azt javasolták hogy vegyek prémium kölyök tápot. Ez jó ötlet szerintetek is? Nem ismerem ezt a rendelőt, csak ez volt most épp ügyeletes. Jó lessz azzal etetni?

2017. jan. 21. 15:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy férges? Vannak macskák akik soványak, de ez a normális náluk. :) ilyen a testalkata.
2017. jan. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem férges. Nem nagyon sovány inkább olyan áramvonalas testü
2017. jan. 21. 15:18
 3/15 anonim ***** válasza:
Mennyi a súlya? Nálam is az egyik karcsú, 3,5 kg, bár ő nőstény, 3 éves. Doki szerint rendben van.
2017. jan. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Hát baja mi lenne tőle?!?!

Gondolomm több tápanyag lehet benne hogy a kicsik szépen fejlődjenek.

2017. jan. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
3,5kg
2017. jan. 21. 15:30
 6/15 A kérdező kommentje:
Marmagasságra sem túl nagy, inkább egy nőstény méret
2017. jan. 21. 15:32
 7/15 anonim ***** válasza:

Szerintem azért javasolták a kölyök tápot, mert annak magas a zsírtartalma, így könnyebben felszedhetne pár kilót a cica.


Vannak cicák, akik egyszerűen ilyen testalkatúak, az én kandúrom is pici és 3kg körüli. Bár ő már kiskora óta vesebeteg, és rengeteg vizet iszik, úgyhogy inkább emiatt vékony. De születése óta egyébként is kis termetű, törpenövésű.

Lehet hogy a te cicádnak is van valami szervi baja, amitől ilyen vékony:

Egyszer még olyat is olvastam, hogy a korán ivartalanított kandúrok nem minden esetben fognak később "kikerekedni". Talán 7-8 hónapos korukra, így ha azelőtt lesznek ivartalanítva akkor lehet hogy nem "férfiasodnak" ki teljesen.


De persze lehet hogy tényleg csak ilyen az alkata, vagy csak lemozogja a bevitt energiákat. Próbálj meg valami magas zsírtartalmú tápot adni neki, de szerintem kölyök tápot inkább ne, mert azoknak a fehérjetartalmuk is nagyon magas, ami igencsak terheli a felnőtt cicák veséjét.

A mostani száraz tápodnak milyenek a beltartalmi értékei?

2017. jan. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszi,hogy felhívtad figyelmem a kölyöktáppal kapcsolatban,a vesélye fontosabb mint pici plussz kg. Őszintén bevallom nem szoktam elolvasni, most Happy cat száraz,halas. Ha tudsz jó tápot ajánlani megköszönném.
2017. jan. 21. 17:25
 9/15 A kérdező kommentje:
Ha lehet, olyat amit boltban is pl fressnapfban is meg tudok venni,nem baj ha úgy drágább, idáig is ott vettem.
2017. jan. 21. 17:30
 10/15 A kérdező kommentje:
Mennyi az ideális fehérje tartalom? Innentől ezt is nézni szeretném. Köszi szépen
2017. jan. 21. 17:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!