Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy idősebb macska jelent meg...

Egy idősebb macska jelent meg a házunknál a viselkedéséből mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Egy nem túl idős fiatalos kandúr jelent meg este a házunknál ahogy meglátott máris odajött, dörgölőzött be is jött minden gond és félelem nélkül a házba. Elkezdett körbeszaglászni,minden apró részletet mevizsgált adtam neki enni inni mert kint nagyon hideg volt. De aztán kiraktam hátha valamelyik szomszédé de a cica reggel várt az ajtóba. Ismét dörgölőzött dorombolt és bejött. Kapott enni inni azóta az ágyamba alszik. Egy egészséges ápolt cica minek köszönhetem a bizalmát mire számíthatok velem marad? Talán otthol nem érzte jól magát? Köszönöm a válaszokat előre is nem vagyok jártas a macskák gondozásába nem ismerem a viselkedésüket de ha akar maradhat...
2017. jan. 23. 09:12
 1/8 anonim ***** válasza:
:D Szerintem o mar eldontotte,h marad.Nem szivbajos a cicus es nyilva szimpi vagy neki.Ha ennyire baratsagos es apolt is valoszinu,h van gazdaja es eselyes ,h miutan nalad jollakott kialudta magat hazamegy es ott is eszik egy jot.Az en cicam kb 4 szomszedhoz jart at jatszani es enni is kapott mindenhol.De ezert probalj meg erdeklodni,h biztosan van-e gazdija.
2017. jan. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire otthonosan mozog a házban, és barátságos, akkor valószínűleg korábban is bejárós cica lehetett. Talán elkóborolt valahonnan, vagy kitették a szűrét. Kitehetsz a környéken pár plakátot, hátha meglesz az eredeti gazdi. Ha megtartod, mindenképpen érdemes elvinni állatorvoshoz megnézetni, és beadatni neki a kombinált oltást, valamit ivartalaníttatni, mert mindent összevissza fog jelölni, meg a saját épsége miatt is. Kinti-benti cica lenne nálad? :)
2017. jan. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Régi vicc:


Egy kutya gondolatai:

- Itt lakom ezzel az emberrel, aki etet engem, meleg szállást biztosít, simogat és szeret engem. Ezek szerint ő az Isten!

Egy macska gondolatai:

- Itt lakom ezzel az emberrel. Etet engem, simogat, takarít, szállást biztosít. Ezek szerint én vagyok az Isten!


Macska simán elpártol új helyre, ha ott úgy érzi jobb kondíciókat kap. Pl. van két kerti befogadott macskánk (egészen piciként szoktak hozzánk, télen sincsenek beengedve, kertben párnázott, hőszigetelt kutyaházuk van). Szomszédunk többször mondta, hogy gyerekeinél pitiznek néha a macskák, mert nagy hidegben beengedik őket, nyáron pedig sokszor napokig nem látjuk őket.

2017. jan. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Azt mondják, hogy a kutyákkal ellentétben a macskák nem elsősorban emberhez kötődnek, hanem a már korábban megszerzett területükhöz.

Vagyis, ha a közelben lakott eddig egy családdal, és kialakította a saját felségterületét a környékén, ha a család elköltözött, ő maradt, vagy visszajött. Most nálatok akar otthonra találni. Mert azért annyi esze van, hogy kaja-pia-fűtött ágyikó csak az ember lakásában van.


Addig míg ilyen hidegek vannak, ne rakd ki. Majd amikor már enyhül az idő, meglehet, hogy saját magától utána megy a korábbi gazdiéknak.


Mi amikor költöztünk, dobozban vittük a cicát az új helyre. Ott először napokig nem engedtük ki a lakásból, hadd szokja meg. Ahogy tehette, vissza-szökött. A régi szomszédok mondták, hogy ők etetik, stb. Néhány hónap után megjelent, lefogyva, fáradtan, de visszajött hozzánk.

2017. jan. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Szóval, amint a válaszokból is látszik, a macska "öntörvényű" és kizárólag csak saját akarata szerint marad, vagy megy.

Ezek szerint kedves, aranyos, gondozd, amíg engedi, és ne nagyon sirasd el, amikor eltűnik.


Max. ha tudod, a környéken rakj ki néhány cetlit fára, kirakatra, stb. hogy van egy aranyos cicátok, valahonnét elkóborolt.


Lehet hogy egy kicsi gyerek sír utána!

2017. jan. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszikat akkor el lesz ameddig el lesz, aztán meglátjuk mindenesetre kiplakátolom és elviszem orvoshoz is! :)
2017. jan. 23. 12:10
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez pont az én történetem is.

Valószínűleg a durva hideg miatt, a eltévedt/kidobott emberhez szokott macskák inkább bepróbálkoznak idegen embereknél is, minthogy megpróbáljanak valahogy a vadonban boldogulni.

2017. jan. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg volt gazdája, azért is ilyen kezes. nézesd meg dokinál hogy van e benne chip, plakátold ki, ha nincs benne chip és két héten belül senki nem jelentkezik akkor szerintem tartsd meg.
2017. jan. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!