Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehetséges, hogy a macskámnak...

Lehetséges, hogy a macskámnak Felv vagy Fiv betesgége van?

Figyelt kérdés
A nyáron voltam vele állatorvosnál fogkő leszedés miatt. A vese értékei kicsit magasak voltak, kapott rá gyógytápot. Most vittem kontrollra, vettek tőle vért, holnap lesz meg az eredmény. Viszont a fogai megint nincsenek túl jó állapotban, kapott fogkő elleni tápot és kap majd fogkrémet. 5 éves ivartalanított lakásban élő kandúr. Emellett a szőre hullik. Semmilyen más tünete nincs, nem fogy, jókedvű, rendesen eszik. Az orvos nem javasolta, hogy esetleg Felv vagy Fiv beteg lenne, nem javasolt vérvételt, hogy ez kiderüljön. Külföldön vagyok, elég alapos orvos, gondolom mondta volna ha az a baja. Aki esetleg ebben tapasztalt vagy vagy ilyen betegségű macskája, mit gondoltok?
2017. jan. 23. 13:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezek tesnedvekkel terjedo fertozo betegsegek.Nalad a lakasban biztos nem fertozodhetett meg.
2017. jan. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket a tüneteket, más is okozhatja, ha kéred az orvost le szüreti ezekre.
2017. jan. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen hely és mennyi, de a mi rendelőnkben egy-két csepp vér kell hozzá, ezt egy pillanat alatt ébren leveszik (van ahol ezért altatnak, ami nagy hiba! és éppen ezért nem is erőltetik a tesztet, mert nincs kedvük, vagy nem tudom, pedig elég alap lenne, mivel egy rakás totózást, meg pénzt megspórol, ha ne adj isten pozitív...) rácseppentik a tesztre és 5-15 perc múlva (attól függ melyik márka) ott az eredmény. Ez kerül vagy 6-8 ezer forintba, valahogy így. Van, ahol ezért altatnak, ami nagy hiba! és éppen ezért nem is erőltetik a tesztet, mert nincs kedvük, meg ébren nem tudják/nem merik vagy nem tudom, pedig elég alap lenne, mivel egy rakás totózást, meg pénzt megspórol, ha ne adj isten pozitív...


Egyébként nekem is volt ilyen fogbajos macskám, más baja nem volt szegénynek, törzskönyves, garanciás macska volt, így nem is lehetett és nem is volt se fivje se felvje, mert bár soha nem érintkezett és érintkezhetett olyannal, akitől elkaphatta volna, 2x szűrettem, de a fogai azok úgy négy éves korától katasztrofálisak voltak. FORL-ja is volt, nem is csak a fogkővel gyűlt meg így a bajunk, hanem kellett húzni is stb.


Igaziból ha nyáron voltál vele, az nem olyan közeli időpont, nekem pl. most egy másik cicámmal fél évente járunk fogászati kontrollra, mert hajlamos a fogkőre. Ugyanazt eszi, mint a másik, semmi különbség, mégis a másik fogai olyanok, hogy azt szokták hinni mosom neki, ezt meg szegényt rendszeresen vinni kell, mert nem elég, hogy fogköve szokott kialakulni, de az ínyét is érinteni szokta és sorvadna tőle, ha hagynánk. Nála is most kezdjük bevezetni a fogmosást, de hát nem sok reményt fűzök hozzá, mert nagyon nem hagy ilyeneket.

2017. jan. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Holnap beszélek az állatorvossal. Hát az enyém se szereti, ha a szájában nyúlkálnak, de muszáj lesz neki elviselni. Vettek tőle vért, épp ezért gondoltam, ha az orvosnak gyanúja lenne ezekre a betegségekre, biztos megnézte volna. Nem altatásban vette a vért, ott voltam a rendelőben, ficánkolt a macska, de azért sikerült a vért a levenni, elég volt egy kis mennyiség.
2017. jan. 23. 17:03
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor legalább jó helyre jársz! :) Remélem megtaláljátok a megoldást!
2017. jan. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!