Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskasétáltatással érdemes...

Macskasétáltatással érdemes megpróbálkozni? Vagy csak leégetném magam?

Figyelt kérdés
2017. jan. 23. 17:23
 1/8 anonim válasza:
42%

sZIA!

A macska alapvetően megadja magát ha a nyakánál megfogják. Hám, vagy nyakörv hasonló helyzetet hozhat létre. Ráadásul hirtelen mozdulatokat végez, ha ez az előbbi nem nagyon érdekli. Magyarul, lehet próbálkozni, de nem fog soha úgy sétálni mint egy kutya. Lehet, h egyik pillanatban előtted, a másikban a fán van melletted.

Nem biztos, hogy jót teszel vele.

2017. jan. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha van rá ok, próbáld meg, de általában felesleges egy macskát sétáltatni.
2017. jan. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
Hát igen, először is a macskán múlik. Persze, meg lehet tanítani, de nem olyan, mint a kutyáknál. De amúgy se hiszem, hogy olyan jó ötlet. Az a legkevesebb, hogy leégeted-e magad vagy sem. Szerintem veszélyes lenne egy macskát sétáltatni, főleg a kutyák miatt, de amúgy is. De különben a macskáknak annyira nincs is rá szükségük. Jól érzik ők magukat a lakásba, ha kiskoruk óta ott éltek.
2017. jan. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
Felesleges sétáltatni, és veszélyes is lehet, pl kiszökik a hámból, vagy bokrok közé beugrik, be akad,cincálhatod ki, a cicák nem szeretik, ha korlátozzák a mozgásukat.
2017. jan. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Annak, hogy mit gondolnak mások, nincs jelentősége.

Viszont a macskák nem szoktak úgy sétálni, mint a kutyák. Nem bírják, ha korlátozzák őket, ráadásul ijedősek. Ha egy macska megijed, bebújik a legközelebb eső szűk helyre. Ezt séta közben nem nagyon lehet kivitelezni. Ráadásul olyanok, mint Houdini. Bármilyen hámból képesek kiszabadulni. Ez nem túl szerencsés a nyílt utcán.

Ha mégis megpróbálod, az olyankor legyen, amikor nem nagyon van forgalom, viszonylag nyugi van az utcán.

2017. jan. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
56%
Csak akkor tudod sétáltatni, ha a macska is akarja. Nem viccből írom. Nekem volt egy felnőttként, mentettként hozzám került cica. Előéletét nyilván nem ismertem. Próba-szerencse alapon ráraktam a hámot, pórázt, ajtót kinyitottam és elindult kifelé! 3 évig volt velem (veseelégteleségben halt meg), azalatt naponta lejártunk vele. Eleinte csak a ház mögötti parkos részen bóklásztunk, majd egyre táguló körben végül 3-4 utcányira is elmentünk. Kutyáktól nem félt, simán odament hozzájuk (persze a gazdával egyeztetve), még olyan pittbullal is haverozott, akire a c. gazdi azt mondta, szét fogja tépni :)Le is cseszte a kutyát, hogy ilyen szégyenbe hozta. Száz szónak is egy vége: próbáld meg. Olyan hámot vegyél, ami kifejezetten macskáknak készül, mert ennek a hasrésze nincs összefogva, így ha kifordul a hámból, egyik rész rajta marad.
2017. jan. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2017. jan. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
6.-7. vagyok: még annyit: soha nem nevettek ki, nem kaptunk megjegyzést, mi voltunk a környék "látványossága". Elég nagytestű cica volt, sokszor nézték elsőre kiskutyának :)
2017. jan. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!