Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Karmolós harapdálós kiscica....

Karmolós harapdálós kiscica. Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
Van egy cicánk nem sokára egy éves lesz, és elég hiperaktív és alig lehet simogatni mert ha éppen mege is engedi akkor is csak pár másodpercig aztán megharap vagy belém mélyeszti a karmait. Nagyon ritkán van hogy simán lehet simogatni de olyan alkalom nem sok van. Az lenne a legfőbb kérdésem hogy erről le lehet szoktatni vagy majd leszokik magátol? (Olyat hogy rászolunk meg hogy rá csapunk egy kisebbet a fejére már próbáltuk te nem használt.) Jól jönne a segítség!

2017. jan. 23. 21:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha ráütsz egy picit, az csak még jobban felbosszantja. Az én cicám már 6,5 éves, de szintén harapós, rugdosós.. el lett kényeztetve. Szerencsére fél a buborékfújótól, így ha harap, akkor elég csak megmutatni, befejezi egyből. Másképp nem tudok rá én sem hatni.
2017. jan. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Olyankor rá kell szólni vagy feljajdulni, mutatni, hogy fáj és otthagyni. Sok cica van, aki nem igazán igényli a babusgatást, csak nagyon ritkán, amikor ő megy oda hozzád. Idővel, ahogy majd felnő, egyre nyugodtabb és bújósabb lesz. Adjatok neki sok játékot, legyen mászó helye, hogy le tudja magát foglalni, fárasztani.
2017. jan. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

[link]



Bónusz kérdés: Ivartalanítva van már? Az mindig egy jó kiindulás az ilyen-olyan magatartásproblémák megoldásához. Anélkül gyakran nincs is értelme mással próbálkozni.

2017. jan. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is úgy szoktam, hogy élesen felkiáltok, ha belém karmolt vagy harapott a macskám, egyrészt a magas, éles hang ugyanis kellemetlen élmény számára, másrészt pedig így megérti, hogy fájdalmat okozott neked.
2017. jan. 24. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nehogy megüsd a cicát, kicsit se. Hanem ha kellemetlenül viselkedik mert túlságosan harap vagy karmol, akkor két ujjad közé fogod a tarkójánál a bőrét. Felemelni nem kell a tarkójánál fogva ahogy az anyja cipeli, elég ha megfogod ott és megnyugszik tőle. Utána elengeded és akkor is nyugis marad, mint ha elálmosodott volna vagy mint ha elfáradt volna.
2017. jan. 24. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem szereti, ha simogatod, valószínűleg jelzi a testbeszédével, hogy hagyd békén, de mivel abból nem értesz, nincs más eszköze, így tudatja veled, hogy tényleg! elég volt neki.

A macskák nagyon önálló lények, erős akarattal, ha nem esik jól nekik valami, nem tűrik. A kutya az, aki eltűr szinte bármit a gazdinak.

Az én cicám kifejezetten ki nem állhatja, ha valaki simogatja és puszilgatja. Kisebb korában szinte hozzá sem lehetett érni. Szeretett a közelünkben lenni, csak a simogatást nem tűrte. Most már három éves, egyre jobb a helyzet. Néha lesből támadok, mert annyira cuki, hogy nem lehet kibírni :) Megölelgetem, aztán gyorsan leteszem, amikor már csúnyán néz.

Egyébként meg elfogadtam, hogy ő ilyen, mert én sem szeretném, ha valaki folyton simogatna és közben gügyögne nekem :D

Szerintem később a te cicád is kicsit szelídebb lesz, de valószínű, hogy nem lesz egy bújós cica. Foglalkozz vele sokat, játssz vele minél többet. Minél szorosabb lesz a kapcsolatotok, annál gyakrabban lesz bújós kedve.

Figyeld őt, ismerd meg minél jobban! Akkora egyéniségek! És tudom, hogy nehéz ellenállni, mert cuki, de ne akard mindenáron simogatni. Értékelni fogja, ha tiszteletben tartod az igényeit.

2017. jan. 24. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mivel ránk még álmunkban is támadt a cica játékból ha épp unatkozott, beszereztünk mellé egy másikat :)

Persze itt van hely nekik, és anyagilag is megengedhettük magunknak, nem mindenkinél ez az ultimate megoldás...

Persze azután is prbálkozott nálunk is, de mi egyszerűen nem foglalkoztunk vele. Ha harapott vagy karmolt, nem tettünk hirtelen mozdulatot, nem néztünk rá, utána sem figyeltünk oda, így egy idő után már nem volt érdekes neki a dolog, ez nálatok is beválhat.

A többit lerendezték/rendezik egymás között, azóta sem bántott minket egyik sem, soha nem jutna eszükbe karmolni vagy harapni, akkor sem, ha nem tetszik nekik valami, pedig már rég felnőttek.

Ha simogatás közben harap, az lehet játékból is és azért is, hogy hagyd végre békén.

Akkor tökéletesen beválik az előző technika :)

2017. jan. 24. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ne üss rá,azzal épp a célod ellen mész,annál agresszívebb lesz. Rá emeled erélyesen a hangod, de ő valószínü nem ölbe cica, idővel lejjeb nyugszik, főleg ha ivartalanítva van.
2017. jan. 24. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha társat akarsz neki szerezni, akkor arra mindenképpen figyelj, hogy hasonlóan kemény, "agresszív" macskát válassz, mert egy szelíd, félős, gyenge macska valószínűleg csak szenvedne mellette.
2017. jan. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget.

Már sokat javult babusgatni nem lehet de engedi a simogatást.

2017. febr. 6. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!