Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Így jó lenne vagy nem?

Így jó lenne vagy nem?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem jó keverni a nyers húst és a tápot a felszívódás miatt. Viszont mi a véleményetek arról, ha így etetném a cicáimat? Így nem lenne jó?

Reggel 6 órakor kapnak nyers húst, belsőséget és csontot. Ezt addig ehetik, amíg el nem megyek otthonról. (7;10)

Délután 13-20 óráig folyamatosan lenne előttük Acana táp, este viszont nem kapnának enni, hogy reggel éhesek legyenek a nyers húshoz.


2017. jan. 24. 13:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ilyet ne csinálj macskával, hogy este nem kap enni, hogy reggel éhes legyen a nyers húshoz. Éhes lesz reggel akkor is, ha este jóllakik, meg konkrétan ha nem éhezteted. A macska nem kutya. Többször szeret enni keveset, bármi is van ráírva a tápra, konzervre, akárhova. Macskát eleve nem éheztetünk, mert súlyos beteg lehet tőle, de ettől az étkezésmegvonástól meg durván fogyhat. Legyen előtte száraztáp, attól ők még meg fogják enni a nyers húst. Én semmit nem veszek el előle, konzervet "kezelem" a nyári melegben úgy, hogy hűtőben van napközben, egyébként ismerem az evési szokásait, és kb. annyi van kint amennyit úgyis megeszik. Abban a tekintetben sem kutya, hogy nem eszik vég nélkül, ameddig kaját lát, nem annyira kajafüggő.
2017. jan. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Száraztáp mindíg legyen elérhető helyen számukra, attól még meg fogják enni a nyers húst.
2017. jan. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Oké. Viszont az nem árt a felszívódásnak?

Fogalmam sincs hogy, hogy lenne a legjobb nekik :(

2017. jan. 24. 14:30
 4/5 A kérdező kommentje:
Egyébként a kérdés egyenlőre elméleti, más ötleteket is szívesen fogadok!
2017. jan. 24. 18:48
 5/5 anonim ***** válasza:

Ne hagyd, hogy megéhezzen. Nem tudom, hogy a mi cicánk egyedi eset-e, vagy tapasztalt ilyet már más is, de nálunk előfordult, hogy figyelmetlen voltam, elfogyott a táljából a táp és nagyon megéhezett. Úgy falt, hogy utána kihányta az egészet. (3 év alatt 3-szor fordult elő, midháromszor ez történt)

A cicák szeretnek sokszor picit enni, ezért mindig van előtte egy tálkányi táp.

Esetleg kinevezhetnél egy-egy olyan napot, amikor csak húst adsz neki, más napokon meg tápot. Így nem keveredne a kettő.

2017. jan. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!