Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy szerezzem meg a cicát...

Hogy szerezzem meg a cicát annélkűl, hogy a lakásomban járkáljanak?

Figyelt kérdés
Egy menhelyi cicáról lenne szó. De ki akarnának jönni a lakásomra, én nem engedek be idegeneket. Oké, hogy szigorú feltételekkel adják ki, vinnék orvosi kiskönyvet is később nekik az ívartalanításról stb, de ezt a lakásban járkálást nem vállalnám. Akkor felejtsem el? Van köztetek aki cicát a noéból fogadott be? Tapasztalat?

2017. jan. 24. 13:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Minden menhely így jár el. Az állatok érdekében, hihetetlen milyen idióta emberek vannak hidd el. Ha nem akarod szerintem egyszerűen ne ragaszkodj a menhelyi cicához, a facebook csoportokban töménytelen gazdátlan cicát szeretnének odaadni, biztosan tömkelegével találsz a környékeden is.

PL:

[link]

2017. jan. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden menhely jár el így, de érthető, hogy tudni szeretnék hogy hova kerül az állat. Ha nem vállalod keress másik menhelyet, esetleg ott az Illatos úti telep, ott is vannak macskák.
2017. jan. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát.. köztes megoldás, hogy beszélgetsz a menhelyesekkel, megismered öket, hogy milyen emberek, miért csinálják ezt a egész állatmentés dolgot... meg minden. És akkor nem lesznek többé idegenek, és beengedheted őket.

Vagy tényleg keresel másik macskát. Ha egy bizonyos példány a szíved vágya, akkor meg kezdheted itt azt, hogy ha valamit tényleg akarsz, azért áldozatokat is kell hozni...

2017. jan. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát igen ott tetszett meg egy cica. Idáig minden cicám ívartalanítattam, prémium tápokat kapnak, mindig oltva, orvosolva voltak. Miért nem elég nekik pl tesztet kitöltetni a leendő gazdikkak, hogy mennyit tudnak a cicatatásról? Az is egy szűrő lenne,tán jobb is, mint hogy kimennek és már nem él szegény cica.
2017. jan. 24. 14:43
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
De miért nem akarod őket beengedni? Oké, hogy idegenek, de egy nyilvános szervezetről van szó, biztos, hogy nem fognak ezzel visszaélni. Ha meg nem vállalod ezt, joggal gondolhatják, hogy nem megfelelőek a körülmények - őket is meg lehet érteni.
2017. jan. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
41%

Én megértelek, én sem vagyok az a fajta, aki jópofával tűri, hogy valaki csekkolgatja a lakását, mintha isten adta joga lenne hozzá, csak azért, mert ő talált meg előbb egy macskát, amire te is igényt tartanál.


Én vidéken jártam vendégségben, amikor találtam egy kóbor kismacskát, úgyhogy őt fogadtam be. Vidéken rengeteg kismacska van, kb utánad hajítják őket, minden izé nélkül, keress rá Facebookon.


Ja igen, és az égvilágon minden oltást és orvosi kezelést megkapott, ivartalanítás, rendszeresen kap bolha és féregírtót, csak lakásban is, prémium tápon él, és kb a segge is ki van nyalva. Látszik rajta, hogy tökéletesen boldog velem. Szóval szerintem nem attól leszel jó gazdi, hogy idegeneket engedsz a lakásodba...

2017. jan. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Válassz másik menhelyet. Pl. Szentendrei Árvácskában is rengeteg cica van. Ők biztos, hogy nem mennek ki a lakásodra. Szerződés, ivartalanítási kötelezettség van náluk is.
2017. jan. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket, hát igen akkor máshol nézek. Alapjáraton gyanakvó típus vagyok, ha meg betörnek hozzám késöbb, úgy sem tudom összefüggésbe hozni azzal, hogy önkéntes járt nállam cica ügyben. Nem mondom, hogy az ott dolgozók hobby besurranók, de nem kizárt semmi. Végül is remek táptalaj, azon kívül, hogy felmérhetik a terepet, még a szokásaimról is ki faggatnak, mikor vagyok távol,mennyi időre, addig ki van otthon a családból aki foglalkozni tud a cicával, mennyit lenne egyedül stb. Lehet paranoiás vagyok, de bármi előfordulhat.
2017. jan. 24. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!