Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy lehetne távol-tartani...

Hogy lehetne távol-tartani egy idegen macskát?

Figyelt kérdés
Az én macskáimból az egyiket bántja (ivartalanított kandúrt). A lány macska is ivartalanítva van. Már mindent kipróbáltam vízsugár, vödörvíz, távoltartó sprayt, stb. Itt utána olvastam minden ehhez kapcsolódó kérdést és amiket adtak ötleteket mindent kipróbáltam de semmi nem vált-be! Van 2 kutyánk is egy közepes keverék (német juhász) meg egy erdélyi kopónk de meg se hatja a macskát neki támad a kutyának is! A kutyát meg nem bírjuk egész nap kint hagyni az udvaron mert van egy 2 éves húgom is (Nem bántja a kutya de ha a macska itt van akkor a kutya nagyon agresszív lesz az emberel szemben is). A legközelebbi menhely tele van ha sikerülne megfogni akkor se bírnánk beadni oda! A macska az embernek is neki támad és féltem a 2 éves húgomat!

2017. jan. 25. 11:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hozzánk is bejött az udvarba mindig egy macska. Mondjuk az nem volt agresszív. Mindig elzavartuk. Semmilyen különös módszer nem kellett. Persze sokszor visszajött, bebújt egy bokor alá aludni. De ahogy láttuk az udvaron, elzavartuk.

Vagy megunta vagy a hideg miatt nem jön már. Majd tavasszal kiderül :)

2017. jan. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Vödör vízzel.
2017. jan. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 holnaptegnapja ***** válasza:

Ha lehet, pl. kint sose hagyj ennivalót.

Elsősorban kettő dolog vonzza a macskát.


1, a szaporodási ösztön

2, az étek.


Ha ezeket megszünteted, legfeljebb néha sütkérezni megy, míg el nem unja. Ez is zavar?


A kutyák tényleg nem minden esetben hatásosak :)

Vannak kutyafajták amik mégis nagyon nem csípik a macskák közelségét. (pl. foxi)

Állatorvost már kérdeztél?

2017. jan. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha étel nincs kint nem fog oda járni, valószínü kutya vagy macska kaját tartasz számára elérhető helyen.
2017. jan. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

Víz nem válik be próbálta de ugyanúgy visszajön%

Nincs kint semmilyen kaja se a macskának se a kutyának!

Kérdeztem de neki sincs semmilyen ötlete ilyen agresszív macskával szemben!

2017. jan. 25. 14:21
 6/11 anonim ***** válasza:

szerintem meg azert megy vissza, mert a him macskad az o teruleten tartozkodik, mivelhogy a macskafelek nem csak az ember haza korul jarkalgatnak, sokszor fel falut bejarjak, es az a fo celjuk, hogy ok uraljak azt barmi aron, a him macskakkal a legtobbszor osszeverekednek, hogy azok hadjak el a teruletet, es ha nem teszik, akkor mar durvabb lesz, es elis pusztulhat a macskad.


Ne emberi fejjel gondolkozz, hogy miert, gondold at, hogy ezek a macskak hogyan elnek, hogyan gondolkoznak, es nem meg kell ilyen kerdeseket feltegyel...


Szerintem a legjobb dolog amit tehetsz, az az hogy te kitamadod azt a macskat, es addig kergeted, amig megerti, hogy az a terulet nem az ove.

Mamanknal falun egy bazi nagy macska, 2x-er nagyobb volt a macskainknal, atjott, megverte jol a mi macskankat, de miutan jol belerugtunk, akkor megertette, hogy tobbet ott nincs mit keresnie. Ilyenkor muszaly, mert a sajat macskad elpusztulhat, ha nem teszel kello intezkedeseket. Szerintem a kutyad is azert akad ki, vedi a macska baratjat, es tudja, hogy eleg nagy a veszely baratjara nezve. A szomszed macska meg biztos nem tudja, hogy most a te macskad kivan zacskoztatva, csak egy rivalisnak tekinti.

2017. jan. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Utolsó. Épp mivel kasztrált a cicája, nem tekinti riválisnak, nem jelölget az ő cicája és a cicák nem onnan tudják a másikról, hogy kandúr e, hogy a puttonyát nézegetik, hanem szagok alapján. Hát ha nincs kint kaja sem, akkor kérdezz körbe kié a cica, ha van gazdája beszéld meg vele, hogy jó lenne, ha ivartalanítatná, akkor kevésbé lessz agresszív.
2017. jan. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 holnaptegnapja ***** válasza:

Egyszer - úgy 1998 körül -, úgy fogtam be egy már teljesen elvadult zombi macskát, mint Afrikában szokták a vadonélőket.


Fából csináltam egy macska csapdát, be ttettem füstölt szalonnát csalinak.


Két nap múlva meg lett fogva.


A többi már csak a történet vége.

----

Amikor közel mentem a lecsapódott és bezárult macska csapdámhoz, a macska mint egy őrült úgy keringett benne. Rugdalódzott, virnyogott és fújt.

Csak úgy tudtam a csapdát áthelyezni máshova, hogy egy nagy fólia zsákkal letakartam és áthúztam a kert másik részére.

Telefon, és többit rábíztam a gyepmesterre.


Sz.tem próbáld ki.

A csapda ajtaját előtte párszor teszteld le, próbáld felemelni a szalonnát és kihúzni a ketrecből.

Arra figyeltem, hogy ne legyen túl érzékeny kis fa pöcök. Ha megmozdítottam a szalonnát - ami a függőleges csapóajtó kitámasztója volt, könnyedén lecsapódott az ajtó a csúszkájában.

Persze ez alatt a háziállataid ne engedd szabadon.

Lehet, hogy 1 hétig is várnod kell.

2017. jan. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

7-es

Akkor mond mar el nekem miert tamadja ez a macska a kasztralt macskajat a kerdezonek?! Szag alapjan, terulet alapjan tamad, es minden himet elpuszitit amiylen gyorsan csak tud, nem kell oda megjelolni a teruletet, ennek a masik macskanak a teruleten van, akik kozott nicsn apa fia viszony, a bakk macska meg a kis macskat is megoli, ha him ha nosteny, hogy az anya hamarabb kozosuljon vele, sajat utodokat nemzen.


Hiaba mind okoskodsz, ha kasztralod a macskad annyit ersz el vele, hogy o nem koborol el, de mas koborlo macska elnezhet a szomszedbol es a felsoroltak miatt vegezhet vele.

2017. jan. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igazad van! Én sajnos nem ismerem olyan jól a bak macskákat, idáig csak kandúrokat ismertem.
2017. jan. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!