Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit adjak enni a Maine Coon -...

Mit adjak enni a Maine Coon - Perzsa keverék macskámnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 6 éves Maine Coon Perzsa keverék macskám, olyan mint egy díva ezáltal nem eszik meg akármit. Pontosabban a száraz tápon kívül semmit. Próbálkoztam már a közép kategóriástól a legdrágább alultasakosig, de csak a szaftját nyalogatta ki belőle. Különböző főtt húsokat is próbáltam már, illetve hallal is azzal mondjuk egyszer kétszer már volt sikerem.

Szóval egy kicsit tanácstalan vagyok. Bármilyen tanácsnak örülnék! :)


2017. jan. 25. 20:14
 1/5 anonim ***** válasza:
miért nem elég neki a táp?
2017. jan. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 violaria válasza:
46%
Vidd el állatorvoshoz, félő hogy a korát is tekintve tönkrementek a fogai, de egyébként is ha bármi változás áll be egy állat táplálkozásában, ott már sajnos betegségre is lehet gondolni. Az én cicám is nagyon válogatós volt, szintén a fogaival volt baj, ráadásul ezek a bolti kaják sem tesznek jót nekik, sajnos ártól függetlenül, szinte mindet a ugyanaz gyártja, nyílvánvaló, hogy nincs az összetételükben különbség. A száraztáp pedig sajnos a veséjüket is károsíthatja.
2017. jan. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha fogyaszt elég folyadékot mellé, semmi baja nem lesz a jó minőségű táptól. Az enyém is egy hisztis liba :) Csak tápot eszik. Mást meg sem kóstol. Natúr tonhalkonzervet szoktam neki venni, leöntöm róla a sós levet, kicsit átmosom a kisasszonynak, nehogy sós legyen. Azt megeszi. Na nem sokat, csak egy evőkanállal. Ez neki a nassolni való.

Egy kis dobozzal elég neki 2 napig.

Kb. ennyi az étrendje. Ezeket hajlandó megenni. Reggel este kap egy pici tonhalat, egyébként egész nap van előtte táp.

2017. jan. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Nincs semmi különösebb baja a cicámnak, csak engem zavar, hogy mikor a kutyák kajáját készítem elő, ő ott sündörög és néz rám, de semmi se felel meg neki pedig szívesen kényeztetném.

2 hónapja volt a doki éves vizsgálaton és akkor belenézett a szájába és nem mondott semmit, de azért elviszem, ártani nem árthat. Köszi a tippet :)

Azért egy kicsit megnyugodtam, hogy neked is ilyen a cicád kedves utolsó kommentelő, kipróbálom a te tippedet is! :)

2017. jan. 25. 21:06
 5/5 anonim ***** válasza:
Egészségesebb is ha főleg száraz tápot eszik, sok a válogatós cica, enyémek is finnyásak, amúgy nem jó "bőség zavara" szitut kialakítani, annál jobban nem eszik meg, legalább is én ezt tapasztaltam, és szerintem ezzel rontottam el, utána már bármivel akartam kedveskedni jusztse akarták megenni.
2017. jan. 26. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!