Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Dilemma a cica megtartásával?

Dilemma a cica megtartásával?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 6 éve egy cica büszke tulajdonosa vagyok. Az utóbbi fél évben épp azon tanakodtam, hogy beszerzek mellé egy társat - és lám, másfél hete be is szökött hozzánk egy fehér kiscica. Nem volt a legjobb állapotban, a füle véres volt, gyulladt, atkás, váladékos... a széklete állaga kérdéses, büdös, véres, nyálkás. Félt nagyon. Sok napi törődést kapott, állatorvoshoz elment aznap, majd egy héttel később is, hogy oltást kapjon. Az adatbázisban nem volt benne. Kóbor cica, gondoltuk...

Pár napja raktak ki a környéken egy! Darab fecnit, melyen az áll, hogy egy fehér kiscica elveszett, kb azon a napon, amikor hozzánk bejött a fehérke. Sehol máshol hirdetés, plakát, csak ez az egy, egy villanyoszlopon. Se kép, se életév, nem, ivartalanított vagy sem stb...

Kétségbe vagyok esve, nem akarom felhívni ezt a számot. Ez a cica betegen szökött be - már a füle tiszta, szépet kakil.. dorombol, a cicámmal játszik.. és megjelent ez a hirdetés. Ha kinti, ha benti cica, nyilvánvalóan nem volt vele törődve. Mit tegyek? Nem szép dolog elszakítani egy családtól egy cicát, mégis, én gyógyítottam meg, látom a szemében a hálát, olyan békés. Ott pedig megbetegedett. Segítsetek :(


2017. jan. 27. 23:58
 1/7 anonim válasza:
100%
Szerintem tartsd meg. Ha olyan rossz állapotban került hozzád, nem hinném, hogy jó helyen lenne az előző gazdájánál. Legalábbis én nem kockáztatnám meg, hogy újra rossz kezekbe kerüljön, ha nálad biztonságban van.
2017. jan. 28. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tartsd meg. Az egy darab fecniből és a macsek állapotából ítélve, ha ők voltak a gazdák kb le se kakilták szegénykét. Jó helyen van ő nálad.
2017. jan. 28. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Tartsd meg! Nem hiába szökött el. Jól bánsz vele,szereted, szeret ott lenni.
2017. jan. 28. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a cicát kifejezetten szép dolog elszakítani az eredeti tulajdonosától.
2017. jan. 28. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Azok nem nevethetőek gazdáknak. Még szerencséje, hogy megszökött és nállad kötött ki, te a gazdájának nevezheted magad.
2017. jan. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azért egy fehér macska nem olyan ritka jelenség, elképzelhető az is, hogy nekik elszökött egy fehér kismacskájuk, hozzád meg betévedt ez a kis lestrapált másik. Most őszintén, ki mondja meg, hogy 2 fehér házi macska között mi a különbség, elég egyformák, kb mint a feketék.


Ha meg mégis az övék volt, hát így jártak. Egyértelmű, hogy ezzel a macskával senki nem törődött, ha volt gazdája, ha nem, szóval szerintem csak jobban jár, ha te tartod meg. Ha meg valaki reklamál, hazudd azt, hogy ezt a macskát egy ismerősödtől kaptad. Komolyan, nehogy már neked legyen lelkiismeret furdalásod, ez a macska valószínűleg meghalt volna, ha te nem gondoskodsz róla, és ez fontos, nem az, hogy először ki találta meg...

2017. jan. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A kiscica téged választott gazdinak. Én megtartanám, jó helye van nálad. Akárhol is volt előtte, nem vigyáztak rá, nem gondoskodtak róla megfelelően.
2017. jan. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!