Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vadítom ezzel a macskám?

Vadítom ezzel a macskám?

Figyelt kérdés
Van egy 9 éves ivartalanitott kandúr a családban, nem nagyon szeret gombolyaggal játszani, viszont talált egy hurka pálcát, egyik reggel előszeretettel pofozta. Aztán én is "beszálltam", de anyám szerint vadítom. Szerintetek is? Nagyon vicces, amikor pofozza, de nem akarom elvadítani. 18/f
2017. jan. 28. 20:01
 1/5 anonim ***** válasza:
A macskák eleve félig-meddig vadak, azzal, hogy játszol vele, semmivel sem lesz vadabb a jelenlegi állapotánál.
2017. jan. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem vadítod, egyáltalán. A macskának is kell játék, ezek szerint 9 éves és nincs neki? A gombolyag nem jó, megmondom, miért nem: a macskáknak érdes a nyelvük, mint pl. a reszelő felszíne, és a fonal darabjai, szöszei is beleakadnak, és nem tudja visszaöklendezni, v kiköpni, szóval lefelé megy, lenyeli, ami sok bajt okozhat.

Vannak ezek a halászós macskajátékok, pl. a hurkapálcára köthetsz valamit, amit pofozgathat. Pl. papírgalacsint, vagy valami kis plüsst, persze lehet készen is kapni.

Miért lenne ez vadítás?

Egyébként így játszanak, műanyag kupakkal is, vagy labdával, pöcköli maga előtt, meg ütögeti.

2017. jan. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezzel nem vadítod, épp ellenkezőleg. Le fárasztod a játékkal s nyugodtabb lessz utána, és formában is tartja egy kiadós játék.
2017. jan. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azzal lehet "vadítani", ha a kezeddel hergeled. A cicák szeretnek játszani és igénylik is. Én madzagra felkötött golyót kötöttem az ajtókilincsre, de a gyerekek is szeretik húzgálni a cicáink előtt. A papírgalacsin is nagyon jó, olcsó és egyszerű. Ha éppen olyan kedvük van, szaladgálnak, vagy ellopnak valami apróságot játéknak. Az egyik pl. kiskanalat szokott lopni, és a konyhakövön csörömpöl vele :) Ettől nem vadulnak el, csak kiélik a vadászösztönüket és így lesznek kiegyensúlyozott, boldog cicák.
2017. jan. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem vadítod ezzel, csak játszol vele, és segítesz levezetni az energiáit.
2017. jan. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!