Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tartsak macskát a lakásban?

Tartsak macskát a lakásban?

Figyelt kérdés

Életem első macskáját szerettem volna megvenni nem sokára. Rengeteget olvastam interneten, és nagyon közel vagyok a vásárláshoz. Amiket tudni kell, Jogi karon vagyok és sokat tanulok a könyvtárban, általában inkább a félév végén. Az félév eleje meg közepe körül járogatok haza kajálni pl. egy 5-10 perces pihire. Gondoltam az én életmódómhoz egyáltalán nem passzol egy kutya, talán már másnap kidöglene a deppressziótol, főleg hogy nem is lenne időm sétáltatni, tehát egyértelmű hogy azt nem fogok tartani. És innen jött a gondolat hogy inkább macskát, sőt, Brit Rövidszőrűt, mert az önállósabb macska, kibír több órát úgy hogy senki sincsen itthon. 3-4 hónaposan venném meg a cicát, amíg nem növi ki a korai gyermekkort addig úgy is lesz időm haza jönni órák között, de egyébként meg van egy lakótársam aki viszonylag több időt tölt itthon mint én. Nem rég beszéltem egy jó ismerőmmel aki takarítóként dolgozik lakásokban és sok elszomorító hírt közölt hogy miket lát, sőt neki is van macskája, és olyanokat mesél hogy az éjjel nem hagyja őket aludni stb.. Részben igaza van, de más részben úgy gondolom hogy nem mivel Brit rövidszőrűről van szó.


Nagyon szeretnék egyet, sokat gondolkoztam rajta. Nem vagyok az a fajta akinél minden csoda három napig tart, és mindig kiállok a nehézségek ellen. Szerintetek egy nagy pokoli időszak vár rám? tényleg ennyire szőrnyű a dolog? Köszönöm !!!


2017. jan. 29. 14:15
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
Szia, nekünk a szomszéd háznál volt egy macska "egyedül", mert még nem költöztek a házba, de a macska már itt volt, úgy, hogy azért naponta kijártak hozzá etetni, de azonkívül a macska mindig nálunk "lógott", aztán végleg átszokott hozzánk, mert itt volt társasága. Tehát valószínűleg a lakótársadat tekintené gazdájának. A macska, mivel ragadozó, ezért éjszakai állat, tehát lehet hogy tényleg aktív lenne éjszakánként :). Azonkívül a macskának nagy mozgásigénye van, és szeret odakint is lenni, tehát azért jól gondold meg, hogy akarsz-e macskát, vagy inkább vársz vele, még el nem végzed a jogi kart.
2017. jan. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem jó helye lenne nálad a cicának. Ha a kölyökkorától bent van tartva, akkor azt szokja meg és nem fog kivágyni. Ivartalaníttatni majd érdemes, hogy a hormonok miatt se akarjon majd kimenni.

Egyébként a cica tényleg elvan egyedül, nagyon sokat alszik, tehát nem lesz lelkibeteg, ha keveset vagy otthon. Amikor otthon vagy persze azért játssz, foglalkozz vele minél többet.

Érdemes szabályokat is felállítani, hogy mondjuk a hálószobába nem mehet be, hogy éjjel ne ébresszen fel.

Ha ilyen fajta cicát szeretnél, fontos hogy csak tenyésztőtől, törzskönyvvel vásárolj. Vedd fel minél előbb a kapcsolatot egy szimpatikus tenyésztővel, van hogy előre le kell foglalni a kölyköket.

2017. jan. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm szépen a válaszokat! Csak sajnos még jobban szerettem volna véleményeket hallgatni hogy valósak e ezek a horror sztorik hogy valóban pokollá tenné e az életem egy ilyen okos macska fajta vagy sem
2017. jan. 29. 15:53
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nagyon hiányzott már egy macsek (mindig is volt míg kertesházban laktam) ezért még novemberben vettem magamnak (egyedül

lakom) egy Ragdoll fajtamacskát ,ide a negyedikre szobacicának...Nos,mikor elhoztam egy hét szabi..hogy szokjuk egymást. Első három nap, nincs alvás! Egész éjjel ment a sírás (idegen hely, nincsenek a tesók stb)Majd ez idővel abbamaradt. Most már átalussza az egész éjszakát , főleg ,ha előtte alaposan átmozgatom, kifárasztom játékkal. Alszik úgy kb reggel ötig, majd ébresztő. Nyakamba mászik átölel és elkezdi mosdatni a nyakamat fülemet, arcomat . (nagyon,de nagyon cuki)Majd indul a lakásbejárás, ugrálás, rohangálás...CSAK ÉN IS KELJEK MÁR FEL....Ami negatív: amit lehetet ledöntött, ahova tudott felmászott, szétkarmolta a függönyt,pedig van bútora,kaparófája, rengeteg játéka, meg mindene.Megrágta,majd romba döntötte a virágokat is .Szóval kisebb cunamit okozott itt nekem, persze ezeket csak akkor mikor nem voltam itthon. Nem is gondoltam volna, hogy egy ilyen tüneményes úri cica ilyenre képes. De ezeken már úgy-ahogy túlvagyunk, megtanulta, hogy mit szabad és mit nem, hova mehet, hova nem.A játékait hamar megunja, mindig újakat veszek neki . Csak "super premium cat food"-ot kap, ha már lakásban lakik legalább jókat kajáljon..Viszont az első pillanattól szobatiszta, erre már a tenyésztő rászoktatta. Pisi-kaki szag nincs az elérhető legprofibb almot és felszerelést használok ami csak elérhető.A használt és gyűjtött almot úgy kéthetente viszem csak le...Ha kell, ebben is tudok Neked segíteni.Ezekért cserébe van egy gyönyörű tüneményes meseszép cicám, aki nem akar otthonról elengedni, bújik mászik, ha hazaértem rám ugrik, hozzám búj, doromból, jókat játszunk és szeretjük egymást !! Ha van kérdésed, szívesen válaszolok, akár priviben is. És igen a cicám: Ragdoll,szine: Seal, Mintázata:color point, mind ez gyönyörű kék szemekkel. És február 7.-én lesz négy hónapos...

2017. jan. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Bár nyugodt természetü a brit, de nem lessz könnyű vele sem, főleg eleinte míg kölyök, nem lehet betanítani, mint egy kutyát, hogy hol feküdjön, ott fog ahol kedve tartja épp, és ahova be engeded, és igen, az én cicáim is fel keltenek éjjel, hiába fárasztom le, hiába van folyton elöttük a táp, és jól lakattam őket este, hajnak4körül megint ugrálnak rajtam, hogy éhesek. Alust szoktam adni azt kunyerálják. Ritka, hogy át alszanak egy éjszakát. Ez a cica tartással jár, de számomra megéri a kis kellemetlenség, cserébe rengeteg szeretetet kapok tőlük.
2017. jan. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Fajtától függetlenül a kismacska kölyöknek olyan, mint az embergyerek. Folyamatosan játszik bármivel (egy papírgalacsinnal is), amihez lehetőleg a "szülőnek" is asszisztálnia kell, mert ha nem, akkor nyaggat. Gyorsan kitalálja mi bosszant téged, és bizony, ha nem foglalkozol vele eleget, akkor jönnek a rosszalkodások. Ettől függetlenül végtelenül cukik, de igen, ha ő öt órakor megunta az alvást, akkor mászkál rajtad és eléri, hogy felkelj. Ha kizárod, nyávog. Ha nem reagálsz a nyávogásra, majd rosszalkodik kint, hogy reagálj.


Összességében azonban felnőtt korukra le szoktak nyugodni, túlélik, ha nincsenek folyton reflektorfényben, és nem "földi pokol" a macskatartás.


Nekem 2 hónaposan lett kismacskám és bűn rossz volt, kimeríthetetlen energiamennyiséggel rendelkezett, 0-24 rohangált, játszott, produkálta magát, majd amikor rájött, hogy még nyávogni is tud, ingyenkoncertet tartott esténként. Sok szakirodalmat elolvastam a témában, szóval felnőtt korára már nem kapar bútort, nem nyaggat esténként, csak reggel bökdös néha, de ha eltolom azt se erőlteti, és teljesen jól viselkedik. Úgy nevelni nem lehet, mint egy kutyát, de tudnak alkalmazkodni. Szerintem nyugodtan vágj bele, de ha ez a zűrös kismacskakor nehezedre esne, járj utána a tenyésztőknél, hogy felnőtt macskát nem árulnak e.

2017. jan. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A macskával kevesebb a macera, mint a kutyával. (Tapasztalatból mondom, mindkettő van)

De azért a macska sem egyszerű. Főleg, amíg kicsi.

Remélhetőleg nem szeretsz sokáig aludni :D

Az enyém 4 után felkel, mászkál rajtunk. Amikor kizárom, nyávog, lármázik. Az én cicám nem bosszúálló, csak nagyon hangos, ha unatkozik. Ha egész nap alszik, estére felebred és játszani szeretne.

Nem akarlak elkeseríteni, a brit rövidszőrű pont olyan macska, mint a többi :)

Annyiban egyszerűbb dolgod lesz, hogy ha gondos tenyésztőtől veszed, már nem kell szobatisztaságra nevelned, mert már szobatisztán fogod kapni.

2017. jan. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, nálunk úgy tűnik, hogy nevelés kérdése volt, és biztos a cicám mentalitása is közrejátszott.

Kölyökként esetleg felébresztett. Eleinte pl. rágcsálta a szempilláimat hajnalban. Meg kellett jegyeznem, hogy reggel, ha idemászik, tegyem le magamról. Harmadjára már nem csinálta.

Szeretjük egymást, én is hagyom őt aludni, ő is engem. Egy időben kitartóan mászkált a legmagasabb szekrényen hajnal fél egykor (éjfélkor feküdtem le), szépen felkeltem, levettem, elmagyaráztam neki, hogy éjjel alszunk.

Reggel nyolckor bújással, olykor puszikkal ébreszt.

Semmi olyat nem csinál, amivel felébreszt, borzasztó ritkán fordul elő, de általában lazít, szundít mikor én még alszok. Tudom, hogy fél ötkor ébred amúgy.

Szeretettel, türelemmel, és olyan magyarázgatva, beszélgetve neveltem.

Egyébként nem fajtafüggő. Annyiban talán, hogy a keleti macskák pörgősebbek, beszédesebbek, esetenként akaratosabbak.

Viszont, amit szeretnék megjegyezni, ha albérletben laksz (ez nem derül ki számomra), akkor vedd figyelembe a főbérlődet, továbbá, ha költöznöd kell, akkor későbbiekben a potenciális főbérlőidet, lakhatási lehetőséget, kisállatos albérletet nem annyira egyszerű találni, egy macska legalább 15 sőt remélem még több évre szól, és tele van olyan hirdetésekkel a legszebb jófogás, hogy "nem vihetem magammal az albérletbe", és ilyenkor gondoljunk arra az állatra, akinek szintén van lelke. Köszönöm.

2017. jan. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszóknak! Mostmár sokkal tisztább a kép! Valszinű hogy a vásárlás mellet döntök, még pár napot alszok rá. Egyébként saját lakásban lakom úgy hala az égnek nincs főbérlő hogy ezt megbeszélhessem vele :D Minden jót!
2017. jan. 29. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!