Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskánk éjszakánként...

A macskánk éjszakánként hangosan nyávog és zajt csap. Mit csináljunk vele?

Figyelt kérdés

Néhány napja kezdődött az egész. Az 1 éves, ivartalanított fiú macskánk mostanában minden éjszaka csak úgy rázendít, és úgy nyávog, hogy minél hangosabb legyen, és mellé még zörög is (kaparja az ajtókat, ugrál, mozgatja a szélcsengőt stb.). Amikor az első éjszaka csinálta, akkor adtam neki enni. Egy időre elhallgatott, utána folytatta a nyivákolást. Ha nem törődünk vele, akkor abbahagyja. Amúgy semmi baja sincs, nappal jókedvű, és eszik, iszik, ürít rendesen. Lehet az a baja, hogy nincsen macskatársa, de akkor miért pont most kezdte a nyivákolást, és miért nem előbb?

Köszönöm a válaszokat előre is! :)



2017. jan. 30. 07:09
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Talán érez,vagy lát olyasmit amit ti nem láthattok emberi szemmel .
2017. jan. 30. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
88%
nálunk is előfordult már ilyen 3 macska van :) le kell fárasztani napközben hogy este aludjon
2017. jan. 30. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
ki kell dobni ejszakara
2017. jan. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Első: Nem hiszem, mert akkor előbb kezdte volna az esti nyivákolást, és mondom, hogy ha nem figyelünk rá, akkor abbahagyja.


Második: Köszi a választ! :) Majd megpróbálunk vele délután többet foglalkozni, játszani, mert délelőtt nincs vele otthon senki.


Harmadik: Nincsen udvarunk, ezért nem lehet "kidobni". Amúgy sem akar kimenni soha.

2017. jan. 30. 08:18
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha a cicám nagyon kipiheni magát nappal, akkor éjszaka jön, megy és közben magában motyog :)

Én nem szoktam hagyni, hogy aludjon, miután hazaértem a munkából. Teszem a dolgom, közben néha elgurítok neki egy fagolyót, vagy magamra kötök egy madzagot, amire vadászhat, amíg jövök-megyek a lakásban.

Így is előfordul, hogy nem hagy aludni ejszaka. Sajnos nem engedhetem meg magamnak, hogy fáradtan menjek dolgozni, ezért ki szoktam zárni a szobából a nyekergőt.

Nem tudom, hogy mekkora a lakásod, de ha van olyan helyiség ahová ilyenkor be tudod csukni egy csomó játékkal, az jó megoldás lehet. Persze mindenképpen olyan hely legyen, ahonnan el tudja érni az almot :)

2017. jan. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az enyem is ezt csinalja, bolond. Neha ejszaka rajon ( valamikor 11 es 1 kozott) es akkor rohangal, nyavog, zajong. Max raszolok, vagy bezarogatom az ajtokta, hogy ne rohangaljon vegig a lakason.

De amugy ez normalis, macskak ejszaka vadasznak, nappal alszanak.

En este 6-7-korul febresztem, nem hagyom aludni( mert az enyem kb deltol este 8-9-ig alszik - mobjuk mar 6 eves)lefarasztom kicsit, es akkor mivel nem piheni ki magat akkor nyugodtabban van este. Cserebe hajnal 5-kor neha ebresztot tart, esetleg mar 4-kor, ha nagyon ehes :S

2017. jan. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Írtad, ha nem törödtök vele abbahagyja, én is ezt tapasztaltam, kajáért fojton fel keltett hajnal 3kor, amíg adtam neki olyankor enni, minden este csinlta, aztán meguntam, és nem vettem róla tudomást, idővel rá jött, hogy hiába virnyákol úgy sem kelek fel neki, és abbahagyta. Száraz mindíg van kint, de nedveset kunyizott ő felsége.
2017. jan. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Eredendően éjszakai vadász... minden ösztönének ellent mond csöndben szunyálni egy lakásban éjjel... így marad a nappali lefárasztás...
2017. jan. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!