Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit gondoltok macskák erkélyen...

Mit gondoltok macskák erkélyen tartásáról? Hallottam egy imerősömtől hogy egy haverja így tartja a macskáit télen-nyáron. Én nagyon sajnálom őket. Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

2017. jan. 30. 13:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez kimeríti az állatkínzás fogalmát.

Egy macskának óriási mozgásigénye van, nem lehet bezárni ilyen apró helyre..Nem értem amúgy,hogy miért nincs bent a lakásban velük? Minek az ilyennek állat?

Én beszélnék azzal a haverral,hogy a cica érdekében segítenk neki új gazdát keresni.

2017. jan. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem normális, szenved az a szerencsétlen, mindenképp új gazdát kell neki keresni, tán nem is hiányozna neki, ha képes volt kirakni az erkélyre.
2017. jan. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Jelentsd fel.A macska érdekében!
2017. jan. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
67%

Ez hivatalosan nem állatkínzásnak, hanem az állatvédelmi törvények alapján "helytelen tartási körülményeknek" nevezik.

Ennek megfelelően tehát, nem bűncselekménynek minősül, hanem szabálysértésnek.

Ebből kifolyólag pedig nem a rendőrségen kell feljelentést tenni, hanem a helyi önkormányzat jegyzőjénél kell bejelenteni az esetet.


A jegyzőnek ezután kötelessége hivatalból kivizsgálni az ügyet, tehát egy általa megbízott szakértő ellátogat a helyszínre, és felméri, hogy valóban megalapozott-e a helytelen állattartás gyanúja. Amennyiben igen, elkobozhatja az állatot, és a tulajdonos megbírságolását kérvényezheti.

2017. jan. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!