Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cica megnyugtatasa?

Cica megnyugtatasa?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy 3 eves Scottish Fold cicam. Uj parkapcsolatom van, ossze is koltoztem az uriemberrel, de a cica valamiert nem birja elviselni. Mar az elejen is amikor nalunk volt, fujtatott, meg elbujt, most, hogy egyutt lakunk, elviselhetetlen. Ha itthon van, mintha teljesen mas macska lenne, agressziv lesz, kiabal (szo szerint "nooom noom") es tegnap minden elozmeny nelkul megtamadta, megkarmolta. Komolyan, alig birtam megnyugtatni. :( Van valakinek tapasztalata esetleg ezzel kapcsolatban? Az allatorvos azt mondta, hogy hagyjak idot a cicanak, hogy osszeszokjanak. Na, de mar 1 honap eltelt, es semmi valtozas. Szegeny parom csak tur es tur, a macsek meg terrorizalja. :D Eleg kellemetlen. :/
2017. jan. 30. 16:34
1 2
 1/13 anonim válasza:
A párod is játszon és törődjön vele, mint te egy idő után megszereti mint téged csak idő kell :)
2017. jan. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Nekem hugomra csinalja ezt a macska, akarmikor atjon. Vegyetek valami jutalomfalatot es adja azt neki a parod gyakran, vagy egy darabig csak o adjon neki kajat.
2017. jan. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Telepíts kamerát, lehet valami olyat csinál a párod amiről nem tudsz mikor nem vagy ott. Egy nőci így tudta meg mitől pisili magát össze a kutyája a párjától.
2017. jan. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Lehet afféle féltékenységet érez a cicád, vagy úgy érzi, hogy ki van rekesztve, úgymond lecserélted őt.

A párod próbáljon foglalkozni vele minél többet, hátha megbékél a cicus, és elfogadja a párodat.

2017. jan. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Hármassal értek egyet. nem biztos hogy tudsz az előzményről.
2017. jan. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha szereti a cicát a párod, akkor kérd meg, hogy ő etesse egy ideig. Imádják a pocakjukat a cicák.
2017. jan. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szereti a párod a macskákat? Az állatok nagyon érzékenyek erre.

Én pl. a kutyákért nem vagyok oda, sajnos volt pár rossz tapasztalatom velük, de rajtuk kívül minden állatot imádok.Ha bemegyek egy kisállat kereskedésbe, az összes állat felfigyel rám, még a kígyók is jönnek felém a terráriumban :D Legutóbb egy hörcsög sírt utánam... Még anyám vadabb cicája is az ölembe szokott feküdni.

Na de a kutyák elkerülnek, kölcsönösen nem veszünk tudomást egymásról, és ez így jó :D


Lehet abban valami, amit egy előző válaszoló írt, bánthatta a párod a cicát a tudtod nélkül. Ha rögtön első találkozásnál fújt rá, akkor pedig megérezhette, ha a párod gyűlöli a macskákat.

Nem egy ilyen esetről tudok, amikor asszonyka bebiztosította magát, majd kattant egyet, bevaloota, hogy mindig rühellte a párja kutyáját, és évek után elpaterolta a háztól!

Nehogy te is így járj!


Nyilván nem kell ezt sem készpénznek venni, természetesen nem ismerjük a párod, és nem látunk a kapcsolatotokba, de megfontolandó ez is.

Ha költöztetted a cicát is, biztosan az is megbolygatta szegény lelkivilágát.

Vegyél felliway párologtatót, nagyon szoktam ajánlani, nálunk bevált.

2017. jan. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Új helyen laktok? Állatorvos nem ajánlott semmit? Ha bemész az állatpatikába ott tudnak ajánlani feromon tartalmú készüléket (pl feliway) ami biztonság érzetet kölcsönöz a félős cicáknak. Van tabletta, amibe meg a tejből kivont cucc van( nem emlékszem mi), ami az anyatejükben is volt. Zilkene a neve. Rá is van írva, hogy új helyre költözés, idegen ember jövetelénél, tűzijátékkor stb ajánlják. Utóbbit egy időben kapta a macskánk, jó volt. Semmi ártalmas nincs benne, hozzászokni sem lehet.
2017. jan. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat:) A parom koltozott hozzank, tehat a kornyezet nem valtozott. Probaltuk mar a jutalomfalattal is, de nem fogadja el tole, sem a kezebol, akkor sem ha leteszi ele. Foglalkozni sem nagyon tud vele, mert meg csak kozel sem engedi magahoz. :(


Egyebkent elkepzelhetetlennek tartom, hogy bantotta volna. Szereti az allatokat, a cicakkal pedig kulonosen joban van, az anyukajanak is van 3, es a gyerekkora is cicakkal telt. Kiemelten allatbarat, nem hiszem sot kizartnak tartom, hogy ez lenne a gond.


Az allatorvos az idot javasolta, semmi mast nem mondott - vagy nem vett komolyan. :/


Arra gondoltam meg, hogy hetvegenkent elofordul, hogy a parom egy menhelyen onkenteskedik. Lehet, hogy a tobbi allat illata zavarhatja esetleg? Bar ezt azert tartom valoszinutlennek, mert mostanaban a munkaja miatt nem tudott menni, kb 3 hete, es semmi valtozas nem volt.


A parologtatot kiprobalom, koszonom! :)

2017. jan. 30. 18:52
 10/13 anonim ***** válasza:
Igen, ez egy valószínű ok ha idegen állatokat érez rajta.
2017. jan. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!