Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért harap a macskám? Hogyan...

Miért harap a macskám? Hogyan deríthetném ki az okát?

Figyelt kérdés

Mikor láthatóan van kedve, akkor simogatom. Hangosan dorombol, élvezi, majd egy idő után hirtelen nagyon erősen belémharap. Vérzik és nyoma is marad sokáig.

Ez nem hiszem, hogy normális dolog.

EGy macskás könyvben olvastam, hogy valamit mi rontunk el és hogy van játékagresszió meg vadászattal kapcsolatos agresszió.

Hát nem igazán tudtam rájönni, hogy nálunk ez melyik csoportba sorolható, de a vadászatos is néha előfordul, hogy lopakodik utánunk és megharap.

Most a könyvben ajánlott büntetést alkalmazzuk, hogy otthagyjuk amikor olyat tesz, ami nem helyes. Bezárkózunk a szobába ilyenkor, őt kizárjuk és magára hagyjuk.

De igazából nem értem, mi okozhatja ezt? Vagy kihez/hova fordulhatok ezzel?


Nem beteg, nem fáj semmije, nincs bántva, semmi.



2017. febr. 1. 13:13
 1/10 A kérdező kommentje:

Három és fél éves, ivartalanított lány cica.

Játszani is szoktunk vele napi szinten, de egyre nehezebb lekötni a figyelmét ezekkel.

2017. febr. 1. 13:15
 2/10 anonim ***** válasza:
Kézzel játékból vadítottátok esetleg? Vagy kis gyerek van aki s farkánál húzhatta, rudosahatta netán? Ez általában tényleg az ember hibája, szerintem, ha legközeleb ezt csinálja hangosan ordítsatok rá, hogy NEM! Aztán ne törödjetek vele, és hagyjátok kuncsorogni a kajáért, amit gondolom hízelegve tesz, olyankor simizzétek, hátha összeköti a ezeket magában, hogyha kedves kedvességet kap, ha rossz akkor ordítást és magára hagyást.
2017. febr. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A könyv szerint a hangos rákiabálást is veheti jutalomnak, mivel vele foglalkozol közben. Eddig ezt a módszert alkalmaztuk egyébként és láthatóan nem jött be.

Nincs kisgyerek a közelében, soha nem is volt. Kézzel direkt nem játszottunk vele a kezdetek óta.

2017. febr. 1. 13:30
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A miénk ivartalanított kandúr. A jelenség ugyanez.

Nem hinném, hogy zokon venné, ha magára hagyjátok.

Azt olvastam, hogy a dorombolás egyaránt félelmet is jelenthet. Kiskorában a családban lévő gyermekek nagyon nagyon aktívan "játszottak" vele. Sokszor már le kellett állítani a bulit. Arra gyanakodom, hogy emiatt lehet ez egyféle játék agresszió, viszont lehet emiatt félelem is lehet benne. Ami fura, mert egyébként nem tart távolságot tőlünk. Símogatni például 2-3 percig lehet csak. Aztán támad. Mondjuk sokszor lehet látni, hogy nekiront egy párnának is. Emiatt meg a játékra gyanakodnék. Nem ritka, hogy az arra sétáló embernek is nekiugrik. A kiszemelt és szeretett fotelében, ha ül valaki azért is támad. Ugyanakkor, ha ebéd van hatalmas szemekkel ott ül mellettünk. :) Kíváncsi vagyok, hogy nálad hogy reagál más helyzetekre a macska. Illetve bevált nektek, hogy magára hagyjátok? (Legalább egy kicsit.) Vajon hogy lehetne leszoktatni? Ja, most lesz 3 éves.

2017. febr. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Attol meg,h nem latszik semmi meg fajhat neki.Volt olyan cica akinek,ha a fejen hozzaertem egy ponthoz,akkor tamadott,pedig nem volt rajta serules meg semmi.Esetleg figyeljetek,h eppen hol simiztetek,mikor harap.A cicamnak regebben kellett kezelni a fulet,amit nagyon nem szertett.Mar eltelt vagy 2 ev,de meg mindig nem szereti,ha hozzaerek.Azt is jelezheti a macs,h eleg volt a torodesbol,de azt nem szoktak ilyen durvan.
2017. febr. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%
1# vagyok. Nállam bevált a NEM! Módszer, anyámat megharapja, mikor simizi oda kap, ő el vonul van h sírva a cica elől, mondtam neki ordítson már rá, de félti a kis lelkét, inkább szenved ő. Apám a párom és én már helyre raktuk. Nállunk nem próbálkozik, kedvesen doromból, de minden cica más. Nálla ez bevált.
2017. febr. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Évente járok vele dokihoz, és nincsen semmi betegségre utaló jel. A simogatás helye is változó megfigyeléseim alapján.

Szerintetek ha viszem oltani, akkor megkérdezhetem ilyenről az állatorvost? Vagy ő csak a szervi bajait tudja megmondani?


A mienk egyébként helyet nem őriz, inkább félénk cica. Talán 1 éve csinálja ezt. Előtte nagyon bújós volt, együtt aludtunk, dorombolással keltett, simogatott a kis mancsával stb. Kézben is szokott lenni, mert szereti azt is.


Ezért sem értem és nem tudom felfogni az okát. Én is arra gondoltam, hogy a simogatás közben átkattan az agya, hogy most úgy nyúlok felé, hogy megijed mert támadásnak hinné? De ennek is kíváncsi lennék az okára.

Mert tényleg nem az van, hogy láthatóan nem akarja hogy simogassam én meg erőltetem és megyek utána zaklatni.

Ő jön oda, dörgölőzik, eldobja magát, kéreti magát, hogy simogassam, és dorombol.

Szeretném megoldani ezt a helyzetet, mert akkor ezekszerint neki sem jó valami, és nekünk sem.

2017. febr. 1. 13:57
 8/10 anonim ***** válasza:
Mennyi idősen lett elválasztva az anyjától? Ha túl korán, akkor előfordulhatnak ilyen viselkedészavarok. Az egyik cicánknak 3 hetes korában elpusztult az anyja, és ő is ezt csinálja néha.
2017. febr. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hogy simogatod? Az enyémnek ha tenyérrel simogatom, feltöltődik a szőre elektromossággal és folyton ráz (barátom pikachunak hívja emiatt a macskát :D) nem tudjuk normálisan simogatni, csak vakargatni lehet a fülénél, vagy ráz. Na de a lényeg, hogy ezt ő is utálja, és ilyenkor odakap. Nem ilyen durván, csak jelzéssel. Olvastam, hogy ez nem olyan ritka, hogy a simogatástól feltöltődnek és őket is megcsípi ez a kis áram. Lehet ez zavarja.
2017. febr. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

3 hónaposan lett elhozva, úgyhogy nem lett korán elválasztva.

Rázni szokott, de azért soha nem kap oda és ez a dolog csak a téli időszakra jellemző, ő meg egy éve csinálja ezt bármilyen évszakban.

2017. febr. 2. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!