Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 10 éves cicám elkezdte "megfür...

10 éves cicám elkezdte "megfürdetni" a plüssállataimat. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

Soha életében nem csinált meg ilyet, rá sem nézett egy plüssre sem. Az utóbbi időben azt vetzem észre, hogy befekszik a plüss mellé, elkezdi magát tisztogatni, majd áttér a plüssàllatra, és szanaszét nyaldossa.

Elsőre marha aranyosnak tűnt, de mostanra hogy mindennapos lett már ijesztő.

Van ötlete valakinek miért csinálja ezt?



2017. febr. 1. 23:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát a macskák a társaikat szokták így kényeztetni.

Esetleg érzi a saját szagát a plüssállaton, és azt hiszi, hogy másik cica? :D

Végül is idősödik már. A látása rendben van?

2017. febr. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém meg a kezemre tér át, amikor megsimogatom és épp rájön a mosakodás.
2017. febr. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Kezd öregedni. Az én cicám is csinált ilyet idősen :')
2017. febr. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Idősebben érzelmesebbek lesznek a macskák. A miénket fiatalabb korában nem nagyon lehetett simogatni, viszont sokáig szopcsizta a takarót. Aztán a szopcsizás abbamaradt és elkezdte igényelni a hosszú simizéseket. Voltak kicsinyei? Lehet hiányzik neki a társaság.
2017. febr. 2. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kölyök/kamasz macskám van (8 hónapos), és van saját plüsslova (méretében ez azonos volt kb a macskával és így meg tudja ragadni), amivel alszik, birkózik és néha nyalogatja. :D Szerintem ne aggódj. Ismerek olyan macskákat akiknek plüssállatai vannak. :D
2017. febr. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kb 2 éves kora óta van nálam, akkor ivartalanítva lett. Nem tudunk semmit róla hogy lettek-e volna előtte kiscicài. A szemével nem hiszem hogy probléma lenne, azt észrevettük volna pl játék közben. Én is gondoltam rá, hogy adok neki egy plüsst, aztán miattam fürdesse ha jól esik neki, de azért szerettem volna tudni, hogy mennyire megszokott dolog ez :) Plusz nem tudom, hogy nem-e lenne baj abból, ha a plüssről esetleg levàlnak darabok és azt lenyeli... :/
2017. febr. 2. 11:01
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém a játékegereit mosdatja. Kicsit gyilkolássza, belezgeti, aztán lefürdeti.

:)

2017. febr. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez gyakori macskáknál, az enyém mikor mosakodik az alatta lévő pokrócot szokta tisztogatni, nem lesz semmi baja ettől. Nyugodtan adjál neki egy plüsst
2017. febr. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Enyémnek 1 évesen volt ilyen időszaka, fürdette az összes játékát, kupak, plüssállat, akármi. Annak tudtuk be, hogy korán ivartalanítva lett és előjöttek az anyai ösztönei és így itatja a "kölykeit", most 2 éves és már nem jellemző rá.
2017. febr. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a választ, most már ötfeledten nyalhatja a cicus a plüsskutyàjàt! :D
2017. febr. 2. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!