Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nyávog folyton?

Miért nyávog folyton?

Figyelt kérdés

Jó tudom a macskák nyávognak. De éjjel nappal? Csak ül vagy fekszik és szinte keservesen nyávog. Kandúr cica. Lehet hogy ez valami ivarzási dolog?

Most viszem majd ivartalanítani, de már kicsit idegesítő ez a nyávogás.


2010. máj. 7. 11:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Az enyém is sokat nyávog, amikor megkaptam féltem, hogy valami baj van vele. Később kiderült, hogy ő ilyen beszélgetős cica, folyton kommunikálni próbál velünk, azóta is. Ma már ott tartunk, hogy baj van, ha sokáig csendben van.

Persze nem mindegy miként nyávog, lehet, hogy csak azt akarja pl. nyisd ki neki valamelyik ajtót. De lehet, hogy csak azt akarja foglalkozz vele,simogasd,stb.

Mióta él veled és mennyi idős?

2010. máj. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

egy éves és 8 hetes kortól van nálam. Lakásban tartott cica, az ajtókkal nincs gondja, általában nyitva vannak de ha mésem kinyitja magának.

Kezdek félni hogy baja van mert ő nem volt ilyen beszélgetős csak azóta hogy elérte az ivarérettséget kb. egy-két hónapja.

Lehet felkeresem az orvosumkat, biztos ami biztos.

2010. máj. 7. 11:41
 3/8 anonim ***** válasza:

az ivarzási nyávogás a nőstényeknél és a kandúroknál is már már ijesztő. A nőstények még a földön is fetrengenek.

Most mondanám, ha amúgy jóízűen eszik...de ilyenkor még csak nem is esznek rendesen. Ha fel alá járkál és nem gubbaszt akkor valószínű ivarzik. Bár korábban 8 hónapos kor körül szoktak.

De tényleg jól mondtad vidd el a dokihoz és beszéljétek meg az ivartalanítást.

Most a Mancsoknál akciós: [link]

2010. máj. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor viszont egész biztos, hogy a párzási időszak miatt van. Elképesztő keservesen tudnak olyankor nyávogni, még az én fülemet is bántja, pedig elkötelezett macskarajongó vagyok. Nagy az esélye, hogy abbahagyja, amint ivartalaníttatod.
2010. máj. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem is van egy ivartalanított kandúr macskám, és ő beszélget csak úgy magában! Nyávog mindenért...még álmából felriadva is!


26.L

2010. máj. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
* bocsi NEM ivartalaított kandúr Bandim:)
2010. máj. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ma vittem ivartalanítani, ot kellett hagynom majd du. megyek érte. REmélem megszűnik! Lehet hogy elkezdődött már ez 8 hónapos körül ahogy valaki írta, csak akkor szerintem még nem zavart, hisz úgy gondoltam a nyávogás a macskám része. Csak mostanában kezdett idegesíteni.
2010. máj. 11. 10:43
 8/8 anonim ***** válasza:

Régi a kérdés, nem írtad, hogy mi volt. Remélem minden rendben azóta is.


A macskák akkor is nyavognak folyamatosan, ha fáj valamilyük! Sajnos tudom.


Ha tüzelés miatt nyavog, az kicsit más es vannak mellé különböző mozgások is.


Ha ilyen van, mindenképp erdemes megmutatni orvosnak, inkább vigyük feleslegesen, mint későn!

2017. febr. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!