Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi ertelme annak ha valaki...

Mi ertelme annak ha valaki soha nem engedi ki a hazbol a macskat?

Figyelt kérdés
mi azert tartunk macskat hogy elkapja a ragcsalokat az udvaron, na most ha vki soha nem engedi ki annak van ertelme??? am is fontos a macskanak a mozgas a friss levego. hogy elkapjon allatokat.

2017. febr. 2. 21:49
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%
Nem mindenki vadászatra tartja. Sokan nem merik kiengedni ne hogy elvesszen vagy elkapja valami.
2017. febr. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
92%

Sokan kedvencként tartják a macskákat. Leginkább a tenyésztetteket. Nem haszonállatokként kezelik őket. Egy macska, ha megszokja a benti életet, nem is vágyik ki, mert nem ismeri, hogy van kint is élet. Van, aki kifutót tud építeni nekik.

A kinti cicák élete legtöbbször igen rövid.

2017. febr. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
nem hiszem hogy rovid eletuek a kinti macskak, az enyem most 7 eves, de am nem akarok veszekedni de sztem nektek se tetszene ha egesz eletetekben be lennetek zarva vhova, am tudjak h van kint elet eleg ha kinez szerencsetlen cica az ablakon, nem butak ok azert.
2017. febr. 2. 22:03
 4/23 anonim ***** válasza:
93%

Mert mi nem azért tartjuk a macskát, hogy rágcsálókat kapjon el ;)

Nálunk a cica családtag (a miénk pl. utcáról befogadott), nem tehetem ki annak a veszélynek, hogy elgázolja az autó, elkapja a szomszéd kutyája, megmérgezik, összeverekszik más macskákkal, ezért gyógyíthatatlan beteg lesz, még több kóbor kismacskát szabadítson a világra stb... Övé a ház, kimozoghatja magát, az udvarra pedig hámban mehet ki. Én fogadtam örökbe, kötelességem felelősségteljesen gondoskodni arról, nehogy baja essen.

2017. febr. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
2017. febr. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 holnaptegnapja ***** válasza:
8%

Te vagy a gazdi.

(indulj ki ebből)


Minden élőlénynek, ami körül vesz és azokon hatalmat gyakorolsz, annak annyi a Világ, amennyit megengedsz, hogy "láthassanak" - a Te közreműködéseddel - a Világból.


A szoba cica - ha nem engeded - nem tudja, hogy ennél sokkal több a szobán kívüli világ.

Ezért sosem fog annyira szenvedni, mint ha egyszer kiengednéd, és megláthatná, hogy ennél sokkal több.


Csak ez után fog a szoba cica kíváncsibb lenni, hogy az most csak a szoba egy másik része volt e, vagy annál sokkal több?

A kíváncsiság nem csak emberi tulajdonság :)

---

Most képzeld el, hogy ez nem cicával történik, hanem Veled. Akinek a logikája kombinatívabb.


Aki soha nem engedi ki a cicáját, önmaga is bezárt.

... ennek van további folyamodványa. ...

2017. febr. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően egyetértek veled, de a kinti macskáink sajnos mind nagyon hamar elpusztultak (gázolás, FIP, volt, amelyiket a szomszéd lőtte meg légpisztollyal:S) Egyik sem élte meg a 3. születésnapját.

Amikor befogadtuk a mostani macskáink, és megfontoltuk a benti tartást, beszéltünk róla az állatorvossal, aki arra a kérdésre, hogy "milyen élete van egy macskának a lakásban?", csak egy szóval felelt: "biztonságosabb". Ebben maradtunk. Ezek a macskáink már 10 évesek.

(Persze biztosan nem mindegy, hogy milyen környezetben laksz. Vannak egy macska szempontjából veszélyesebb és biztonságosabb részek, a mienk sajnos túl veszélyesnek bizonyult.)

2017. febr. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 piriiiii ***** válasza:
0%
Nézd meg a Szoba című filmet.
2017. febr. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Én nem családi házban lakom, így nem kellett rágcsálókat kergetni a macseknak. Sőt, mivel itt letesznek mérget, jobb is ha nem vadászik egyik állat sem, mert abból bajuk lehet. :(

Az én cicám nagyon szeretett bent lenni, ki csak az erkélyre mehetett, de sosem akart leugrani, vagy megszökni. Földszinten lakom, akár még el is tudott volna szökni.

Nem igényelt nagyobb mozgásteret, ebbe nőtt bele, így szokta meg.

2017. febr. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem akarom, hogy elvesszen

2. Nem akarom, hogy baja essen

3. Nem akarom, hogy évente több száz madarat megöljön (mert ennyit pusztít el egy kinti macska évente, hatalmas károkat okozva a természetben!)

4. Utálom, ha más macskája telesz@rja az udvaromat, kikaparja a virágaimat, a háztetőmön mászkál, így én nem akarom, hogy máshol, másnak kárt tegyen az enyém

2017. febr. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!