Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám "depis" amióta...

A macskám "depis" amióta elvitték az örökbefogadott kiscicáit. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Elég vicces történet, még soha nem hallottam ilyet mástól. Van egy saját nőstény macskám, ő most 2 éves, ivartalanított, sosem volt saját kiscicája. Körülbelül 4 hónappal ezelőtt találtam egy anyamacskát az utcán, aki keservesen sírt. Szerencsétlen borzalmasan nézett ki, és óriási volt a hasa, úgyhogy elhoztam magammal. Eljárkáltam vele orvoshoz az ellésig, de nem nagyon lett jobban, és a kiscicák születése után kb 2 héttel elpusztult sajnos. Orvos szerint a korábbi tartós éhezés, a kimerülés és a kiscicák miatt nem bírta, mert egyébként nem volt beteg. Én nagyon igyekeztem életben tartani, de sajnos nem ment. :( Lehet túl idős volt.


A poén, hogy utána a rajtam maradt 7 (!!) bébimacskát a saját macskám úgy döntött, hogy "örökbe fogadja". Nem viccelek, elkezdett gondoskodni úgy róluk, mintha ő lenne a mamájuk. Annyi, hogy teje nem volt, így ők kb potyára szopiztak, én etettem őket cumisüveggel, de legalább melegen tartotta őket, meg mosdatta, ilyesmi. Egyébként irtó cukik voltak.


Mivel egy kisebb lakásom van, nem terveztem megtartani egyiket se, úgyhogy meghirdettem őket, és 6-ot azóta már el is vittek, amikor elég nagyok lettek. Na azóta a saját macskám teljesen depis, csak fekszik, alszik, szomorúan nyávogva keresi a kicsiket, nem is nagyon eszik, és esküszöm néha mintha sírna. A szívem szakad meg érte, de nem tudok mit csinálni. Mit tegyek? Még maradt egy kölyök az alomból, egy bandzsi elég rusnya fiúcska (nem gonoszságból, de tényleg annyira csúnya szegény, meg szerintem hülye is :D), őt nem nagyon akarták vinni, gondoltam rá, hogy megtartom, akkor hátha nem lesz olyan szomorú, hogy mindegyik "kiscicája" odalett. Ez normális viselkedés különben? Még akár egy igazi anyamacskától is? Állatorvost is kérdeztem, szerinte ez csak átmeneti, és majd jobban lesz, de már egy ideje szomorú. :( Biztos, hogy egészségügyi baja nincs, azt megvizsgálta.


2017. febr. 3. 10:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is átmeneti dolog. Nekünk 2 éve el kellett altatni az egyik cicánkat, mert nagyon beteg volt, a másik két cicánk közül az egyik folyamatosan kereste, hívta, a másik pedig a cica helyén feküdt, és keservesen nyávogott, ha el akartuk vinni onnan. Ez az állapot kb. 2-3 hétig tartott, utána már túltették magukat rajta, szerintem a te cicád is így lesz vele, főleg, ha egy kiscicát megtartasz.
2017. febr. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%

Ne haragudj,küldenél egy képet a megmaradt kiscicáról? Annyira kíváncsivá tettél :)

Egyébként idővel tényleg túl fogja tenni magát a dolgon,csak hiányzik neki a sok pici,ez teljesen normális.

2017. febr. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
56%
Mamam cicaja is mindig kereste a kicsinyeit miutan elvittek oket.Gondolom ok meg nem erzik ugy,h eljott az ideje az elvalasnak.De az is lehet,h a cicad jobban erzi magat,ha vannak mellette mas cicak.Engem si erdekel a kicsi,annyira csunya nem lehet.
2017. febr. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Idővel helyre jön a cicád lelke, a tévhittel elltétben igen is tudnak ragaszkodni, megszeretni más cicákat is.
2017. febr. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tartsd meg azt az egy cicát.

A te cicádnak is lesz társa és a kiscica is tuti jó helyen marad így.

Egyébként tényleg fura,hogy így gondoskodott róluk. Ha egy marad is jó, túl fogja magát tenni a többi kicsin és ezt az egyet is szeretgetni fogja továbbra is,biztos vagyok benne

2017. febr. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem értem. Azt írod, "mindegyik kiscicája odalett". De akkor ez az egy még ott van vele? Annak ellenére depis, hogy ezt az egyet még gondozhatja?
2017. febr. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!