Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért mondják, hogy a cicáknak...

Miért mondják, hogy a cicáknak szenvedés a benti lét?

Figyelt kérdés
Olyan unalmas, hogy mindenki azzal jön, hogy minek tartok a lakásban cicát, amikor neki az csak szenvedés. Már miért lenne szenvedés? Az én cicám köszöni szépen remekül érzi magát a lakásban, pedig egy éves koráig kinti cica volt. Sosem láttam rajta, hogy kifelé vágyna, ha a nyitva hagyom az erkélyajtót, még oda oda is csak az orrát dugja ki, és jön vissza a jó meleg lakásba. Miért lenne egy macskának rossz a benti lét? Miért tartják az embert ezért rögtön állatkínzónak?
2017. febr. 4. 19:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

4 éves mentett benti cica gazdájaként mondom, köszöni jól van :) Ha kinyitom az ajtót kinéz és visszaszalad a napapliba, ha kiviszem visít hogy menjünk vissza, ő választotta ezt...

A legtöbb menhelyi macsekot is csak lakásba adják!

2017. febr. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy szenvedés, de legalább egy autó sem vasalja ki.
2017. febr. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk kinti/benti macsekok vannak szám szerint 7.

Van olyan, hogy néha ki kéreckednek éjszakára vagy éppen be, de nem veszek rajtuk észre különbséget mikor kint vagy bent vannak. nem hiszem, hogy ez nekik szenvedés lenne.

2017. febr. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
32%
Nem tartalak állatkínzónak, de én kinti-benti cica tartó vagyok. Cica ajtóval, hogy eldönthessék épp mikor, hol szeretnének lenni. Persze, ha forgalmas helyen laknák, vagy ért volna már negatív tapasztalat pl mérgezés, rossz szomszéd stb. Akkor bent tartanám.
2017. febr. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
58%

Azért mondják, mert a macskák alapvetően szeretnek felfedezni meg vadászi.

Nyilván minden macska más és így lehet valamelyik jobban szeret bent lenni. De például az enyém vagy a ismerősöméké is (kinti-benti macskák) sokszor leülnek az ajtó elé és addig nyávognak, meg kaparják amíg ki nem engedjük.

A benti macskatartás azért nyilván nem állatkínzás kategória, de ha olyan helyen él az ember ahol nyugodt a környék, nincsenek forgalmas utak stb. akkor szerintem is jobb, ha a macsek néha kimehet a friss levegőre a természetes közegébe.

2017. febr. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
60%
mert hülyék
2017. febr. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
90%
az én macskáim ki vannak akadva, ha kicsit kirakom őket az udvarra levegőzni és csúnyán néznek rám, besértődnek
2017. febr. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy szenvedés, szoktatás és fajta kérdése. Egy perzsát biztosan jobb bent tartani. Nekem volt lakásban tartott macsekom is, most kinti-benti cicáim vannak, mivel a feltételek alkalmasak rá. Télen nagyon sokat vannak bent, a mínuszokat utálják, nyáron viszont alig jönnek be.
2017. febr. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!