Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Évekig nyitott macskawc után...

Évekig nyitott macskawc után belemennek a fedettbe?

Figyelt kérdés

Két ivartalanított (kandúr és nőstény) cicánk van, egy 8 és egy 4 éves. Teljesen szobatiszták, de eddig csakis nyitott wc-t használtak.

Most viszont mindenképpen meg kellene szokniuk a zártat...

Ezt a wc-t néztük ki:

[link]


Kérdés még, hogy kell bele mindenképpen filter? Az alom, amit eddig használunk, sosem volt büdös (napi 2-szer kotorjuk ki a cuccot).


Köszi a válaszokat?



#macska #macskaalom #macskavécé
2017. febr. 5. 12:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Miért kell megszokniuk?

Nekem csak egy tapasztalatom van, az én macskám nem szerette és én is büdösebbnek éreztem. Egy idő után csak játéknak használta, mert élvezte a lengőajtón való ki-be rohangálást.

2017. febr. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A kisfiunk lassan kúszó-mászó korba kerül, ezért kellene zárttá tenni az almot, hogy ne tudjon belemarkolni. Nyilván folyton a nyomában leszek, de egyébként sem ártana a zárt alom a szálló por miatt (alig porol, de mégis...).
2017. febr. 5. 16:57
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem jó típus, jó nagy az ajtaja. Jó a kérdés. Nem garantált. Először ne tedd rá a tetejét az almostálra (a zártra). Tedd le az alját, hadd szokják meg. Aztán tedd rá a tetejét így felnyitva, ahogy a képen van.

A másik variáció, hogy ha megvetted a zártat, úgy üresen, felnyitott ajtóval kint hagyod nekik, hogy barátkozzanak vele. Szaglásszák, belenéznek, belemennek, esetleg belefekszenek, magyarul barátkoznak vele. Addig tartsd meg a régi alomtálcát és használják azt. Ha megszokták majd átteszed az almot az újba.

Esetleg ha van otthon hozzászoktató spray (feliway) fújd be vele az újat, de azért lehet, hogy túlaggódom :-), persze azért, mert a probléma fennáll.

Nekünk nyitott van, de a filter az lehet, hogy nem árt, gondolom maga a zárt tér jobban megköti a szagokat. A mi almunknak se érzik szaga, én esetleg a zártság miatt gondolom, hogy ez változhatna, nem biztos.

2017. febr. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a kimerítő választ! Majd referálok az eredményről!:)
2017. febr. 5. 18:22
 5/7 anonim ***** válasza:

Én mondjuk egy hónap után rögtön szoktattam át erre, így kb 5 hónapos volt, amikor ilyen alomtálca lett. Azért ne legyenek illúzióid, a macska tehetséges, az enyém még a teljesen zártból is képes kikotorni egy rakás almot, mert kinyomja a seggével az ajtót aztán kapar. De jobb, mint a nyitott.


Én egy rakás jutalomfalattal csaltam bele, mert először nem tudta, hogy működik. Most már szereti, főleg a lengő ajtót. Nem is WC-zik ha leszedem a tetejét, szeret elbújni benne. Én elég drága almot veszek, úgyhogy nincs extra szén szűrő benne, és nem érződik semmi. Mások is mondták, hogy nálam nincs "tipikus macska szag".

2017. febr. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igazából attól tartok, hogy elég idős cicákról van szó. Az eddig "alomtálca" eddig nagyon jól szuperált, mivel egy 90 literes habarcsláda: [link]

Még a 3 lábú cicám is simán ki-beugrál belőle. Az alom meg a kék zacsis teszkós. Se por, se szag, bár napi 2-szer tisztítom is, és a környékét is naponta felseprem, mert a lábukon hoznak ki kavicsokat.


Kedves utolsó, te milyen szuper almot használsz?

2017. febr. 6. 09:36
 7/7 anonim ***** válasza:

Sanicat, amelyik csomósodik és szagmentes. A szagos se zavarja a macskát, csak engem, szerintem rettenetesen büdös. :D


Tudom, hogy van ennél drágább is, de annyira bevált nálunk, hogy nem is kísérletezek máson.

2017. febr. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!