Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Segítség! A macskám szétkarmol...

Segítség! A macskám szétkarmolja a bőrfotelt! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Idős ivartalan lány cica, egész életében kertben élt. Néhány hónapja került szobába, rögtön a fotel lábán kezdte el kipróbálgatni a körmeit. Ha láttam, mindig leszidtam és elzavartam. Sikerült megtanítani neki, hogy a kaparófát használja- és legtöbbször azt is használja. Kettő is van a szobában, de csak az egyiket használja, de szereti is nagyon. Mostanában viszont megint elkezdte a fotelt kaparni, mert egyre növekszenek rajta a karomnyomok. Gyanítom, akkor csinálja, ha nem vagyok itthon. Mindig le szoktam törölgetni citromos törlőkendővel a fotelt, hogy ne érezze az F3 faciális feromonokat, viszont a vizuális jeleket (karomnyomok) akkor is látja, és ezért mindig újra visszatér oda kaparni. Mit tehetnék? Most az előbb láttam is, hogy a fotelt kaparja és nagyon leszidtam, el is bújt, de félek, hogy evvel csak azt értem el, hogy legközelebb majd akkor csinálja, ha én nem látom. Vagy szerintetek megértette ebből ,hogy nem szabad? És érdekli egyáltalán a macskát hogy mit szabad és mit nem? Már a karmait is levágtam hogy ne legynek olyan élesek. Az a baj, hogy nem az enyém a lakás, és ki kell fizetni majd a károkat. :(

Hallottam hogy van ilyen ragacsszerűség amit rá lehetne tenni, hogy ne szeressen ott kaparni. Hol tudok rendelni?

És sajnos az is benne van a pakliban, hogy akkor máshol kezd majd el kaparni, pl. a fotel teljes egészben bőr, tehát az ülőfelület és a támla sincs biztonságban, meg az ágy támla, habár eddig ezeket sosem bántotta, de a ragacs miatt majd lehet hogy ezeket se fogja kímélni.



2017. febr. 7. 19:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát esetleg vehetnél macskamentát valamilyen formában, és az oda csepegtethetnéd/bedörzsölhetnéd a cicus kaparófáját, vagy az ülőgarnitúrát vele. Ez mellet még igen, különböző macska riasztó sprayvel próbálkozhatsz a kanapékon. Sajnos igen, ez az ára a benti macskáknak... Mindenesetre a macskamenta nem rossz megoldás, nyugodtan olvass utána, a kedvencedre nem káros.
2017. febr. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

De amúgy írtam hogy nagyon szereti a kaparófáját, állandóan azt használja, bármikor ha csak elmegy mellette, annyira szereti. Oda már nem tudom még jobban szoktatni, ha már így is oda jár.

De emellett sajnos áldozatul esik a fotel is néha.

2017. febr. 7. 19:56
 3/9 anonim ***** válasza:
Az a "ragacsszerűség" kétoldalú ragasztószalag, úgy keresd barkácsboltban, írószerben stb. De el kell hogy keserítselek: ott már nem fog, ahol eddig, arrébb kezdi. Nekem 2 cicám van, szuper mászó- és kaparóoszlopuk van, egyik mégis karmolgatja a kanapét. Nem körmöl, hanem lefekszik és húzza magát odébb végig vagy a támlán vagy az aljánál. Rendre utasítás után pár napig nem csinálja, de aztán újra. A kárpitnál persze nem olyan látványos a rombolás, de pár év alatt már látszódnak a szál kihúzások. Beletörődtem....
2017. febr. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Dobd ki vissza a kertbe, macska nem bentre való
2017. febr. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Külföldre költöztem, és nincs kert!


Különben meg kint mindig nagyon fázott, és az is benne volt a pakliban hogy elüti egy autó vagy elkapja valaki/valami. Úgyhogy hülye lennék kidobni a kertbe, az ilyen állatellenes hozzászólásokból inkább nem kérek, köszi. :(

2017. febr. 7. 22:35
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindent megtettél szinte, sajnos ők húsz helyen is élezik a karmukat, ha kell, valahonnan le szoktatod megy tovább, a következő mondatomért biztos le pontozok, mert azt hiszitek félválról veszem szegény kérdező problémáját és poénkodom, de erre is mondják, hogy nem olcsó a macskatartás:/ szerintem, ha ennyire imádja azt a fotelt, hagy marcangolja tovább, már úgy is kár esett benne, ha leinted onnan jön a következő, így csak a fotelért kell majd fizetned.
2017. febr. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Lehet rendelni macska körmére ragasztható karom védőt. Kicsit idétlenül néz ki, és cserélgetni is kell, de a macskára nem veszélyes, nem okoz fájdalmat neki. Ha feltétlenül fontos, hogy ne tegyen kárt semmiben, akkor ezt is megpróbálhatod. Amazonon láttam eddig, de esetleg kisállat kereskedésekben is megkérdezheted.


Nekem amúgy a lapos felületű kaparólap vált be. A hengert ő se szerette, de lehet kapni olyat is, ami csak egy egyenes lap szerűség, ugyanolyan anyaggal. Na azt imádja cincálni, nekem falhoz van rögzítve, hogy tudjon nyújtozkodni rajta.

2017. febr. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Mint mondtam, ezt a kaparófáját is nagyon szereti, de a fotelt is sajnos. Igen. lehet igazad van, hogy a fotelnek már úgyis mindegy. Csak nagyon haragszok rá, hogy tudja, hogy nem szabad, mert már olyan sokszor leszidtam érte, mégis mindig újra csinálja. Ez szerintem elég nagy pofátlanság. Ez a karomvédő akármi nagyon nem tetszik, nem hiszem hogy elviselné magán. Ha pedig megpróbálja leszedni, akár még le is nyelheti. Én soha nem adnék ilyet a macskámra az biztos. Annyit nem ér az a fotel. :)

Inkább megpróbálom körbetekerni valami nejlon félével. Tulajdonképpen csak a földön lévő dolgokat kaparja, ha épp elsétál mellettük, tehát csak a fotel lába van veszélyben. Olyat nem csinálna szerintem hogy felmászik a fotelbe és ott kezdi el. Na de majd meglátjuk. :)

2017. febr. 8. 15:40
 9/9 anonim válasza:
47%

Hé. Rendelj be bejáratos fiúnak, tudod, olyan pizzás fiú félének, aztán amíg out vagy, a macskádra is vigyázok.

Amúgy pedig úgy érheted el, hogy ne karmolja a fotelt, hogy féljen a foteltől. Pl. amikor a fotelre mászik, a fotel mögé bújsz, és rádobsz egy könyvet. Azt fogja hinni, hogy a fotel támadta meg őt, és nem fog rá mászni.

2017. jún. 29. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!