Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van olyan ismerősötök/rokonoto...

Van olyan ismerősötök/rokonotok, akinél a macska fent mászkál a konyhaasztalon, netán a kajához is hozzányúl? Nálatok mennyi, ami belefér, egy bent tartott macskánál?

Figyelt kérdés

Van egy rokonom, akinél a macskának kb. semmi sem tabu.


Azóta beleborzongok a gondolatba, hogy nála egyek, mióta egyszer láttam, hogy a macska fenn járkál a konyhapulton, és bele is nyalt (!) a mosatlan tányérokba. Fúj. Alapvetően nem egy rendetlen fazon (nem tűnt annak, többnyire), de előfordult már, hogy este nem mosta el rögtön, vacsora után a mosatlanokat. És egyik ilyen este voltam szemtanúja ennek...


Én majd tavasszal veszek magamhoz benti macskát. Eleve tiltani fogom mindenféle asztalon járkálástól (bár tudom, hogy ezzel teljesen nem zárható ki, hogy ne menjen fel, amikor nem vagyok itthon/nem látom pl.), azt meg alapvetőnek gondolom, hogy mosatlant/ételt nem hagyok elöl, hogy ne legyen, ami az asztalra vonzza. Távolról sem vagyok tisztaságmániás, de azért ha macskám van, áttörölném a konyhapultot/asztalt ételkészítés előtt fertőtlenítővel. Meg eleve többet takarít az ember, ha állatot tart lakásban... Bár lehet, ez csak nekem tűnik logikusnak.


Ti hogy vagytok ezzel? Van rokonotok/ismerősötök/barátotok, akinél benti macska van, és akire már azt mondjátok, túlzásokba esik?



2017. febr. 7. 21:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Sajnos mivel megtiltani nem lehet a macskanak, hogy felugorjon az asztalra (ugyis felugrik, amikor nem latja senki), ezert a megoldas a takaritas. A feluleteket lemosni, eteleket nem kint hagyni, hanem elpakolni.


Macskat kefelgetni, hogy minel kevesebb szor hulljon, gyakran porszivozni a lakasban.


Ezen kivul kulso eloskodok elleni vedelem, fereghajtas. Kijaros macskanal fokozottan.


Voltunk vendegsegben tavaly, ahol a vendegek kozott egy par hozott a lakasba egy kutyat. Aztan a hazigazda megsimogatta a kutyat, adott neki valamilyen eteldarabot, es utana kezmosas nelkul, boldogan keszitette a vacsorat, mintha mi sem tortent volna. Szinten tavaly, ev vegen, vacsorameghivas. Leulunk az asztalhoz, es egybol feltunt, hogy tiszta macskaszor volt az abrosz. Mit ne mondjak, kicsit elmegy ilyenkor az etvagyam.


Szeretem az allatokat, de azert illene figyelni a higieniara is. Az is minimum lenne szerintem, hogy mielott valaki etelhez nyul, legyen tiszta a keze, allattol fuggetlenul. De hat mit varjon az ember, amikor sokan meg arra sem kepesek, hogy wc hasznalat utan megmossak a kezuket..

2017. febr. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Teljesen jogos, amit írsz, #1-es.


Tapasztalt macskatartóktól hallom, amit említettél te is, hogy a macskát teljesen leszoktatni nem lehet az asztalról/pultról. De hagyni sem szabad, ha észreveszem, mert akkor csak még inkább megerősítem benne, hogy azt neki szabad.


Nekem megér annyit az egészségem (és a vendégeimé is), hogy tiszta, (fertőtlenített) asztalon készüljön az étel, tiszta kézzel. Annak ellenére, hogy a macska benti, soha nem járt kint, oltva és féregtelenítve van, még nem lesz higiénikus ugyanazokkal a lábakkal az asztalon járkálnia, amivel az almot kaparja. Én sem fogdosok végig mindent kézmosás nélkül, WC után. Bár sajnos igazad van, hogy sokaknál ez sem annyira egyértelmű...


Ha takarítok, akkor kiporszívózok rendesen, és amennyire lehet, minimalizálom a szőrmennyiséget.


Voltam már én is olyannál, akinél szőrös volt az asztalterítő... De ott nagytestű kutya is járkált szabadon a vacsoraasztal környékén, vacsora közben, az asztalra lihegve... (!) Nem is ettem végül semmit.


Szeretem az állatokat, de mindennek van egy határa. Senki ne mondja, hogy higiénikus (és engedni való viselkedés), hogy a kutya beleliheg az ember tányérjába... A kutya részéről pofátlan, a gazda részéről meg határozatlan.

2017. febr. 7. 21:38
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A macska nagyon jól nevelhető. Az enyém egyáltalán nem nyal bele a kajába és az asztalra vagy a konyhapultra se ugrik fel. Amikor pici volt néha felugrott, de rászóltam és lezavartam, néhány hónap alatt megtanulta. Onnan tudom, hogy egyáltalán nem csinálja, hogy a konyhapult olyan anyagból van, amin korábban mindig meglátszott a kis mancsa, mostmár nincs ilyen. Ha kint hagyom a pulton a kaját pl. csirkecomb, stb. abba se nyal vagy eszik bele, mert tudja hogy az nem az ő kajája. Mindezt megtanítani neki eszméletlen sok munka volt, rengeteg kitartás kellett hozzá. Mindent százszor elmondtam és elmagyaráztam neki. Viszont a többi macskatartó ismerősömnél is ugyanígy meg van nevelve a macska, szóval nem az én szőrgombócom a zseni. Az én lakásomba semmi se szőrös, mert hetente kiporszívózom, felmosok és naponta felsöprök és letörölgetek mindent. Ja és csak a kis kosárkájában és az ablakban alszik, szóval még az ülőgarnitúra is rendben van. Igazából nem is nagyon tűnik fel az embereknek, hogy macskát tartok. De hangsúlyozom a legtöbb ismerősömnél is így van, tulajdonképpen én is tőlük vettem a példát.
2017. febr. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a macska felmászik a konyhaasztalra. Nem mondom, hogy örülök, lezavarom, de ha nem vagyok otthon úgyis felmegy. (Kajába nem nyal bele soha)

Mielőtt eszünk, lemosom az asztalt. Olyan terítőt tettem fel, ami könnyen tisztítható. Ha vendégeim jönnek, tiszta, vasalt abroszt terítek és lesben állok, hogy fel ne mászhasson a cica.

Minden nap takarítok, így szinte nem is látszik, hogy macska van a házban.

Engem vendégségben sokkal jobban zavar az, ha a házigazda ugyanazzal a kanállal kóstolja az ételt, amivel kavargatja, vagy ha lenyalja a kezét és úgy folytatja a főzést :P

Nem mondom, hogy tisztaságmániás vagyok (na jó, kicsit), de főzés közben tisztán tartok magam körül mindent.

Az állattartás és a tisztaság nem zárja ki egymást.

2017. febr. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem elég kópé macskám van. Szeret rosszalkodni, pedig akárhányszor felmegy az asztalra én ledobom. Tudja is, hogy nem szabad, direkt leül előtte, megvárja, hogy megforduljak, aztán gyorsan átszalad rajta. Általában csak akkor csinálja, ha valamilyen étel van elől, mert ilyenkor ugye kint vagyok a konyhában. Természetesen mindig lemosom az asztalt, bár ott nálunk senki nem eszik, csak ott készülnek az ételek. De épp ezért az egész asztalt mindig lemosom, és ha kell ötvenszer kezet mosok főzés közben(el szoktam zavarni a kaja közeléből), de macskás kézzel akkor se nyúlok a kajába.


A bútorokról nehezebb letiltani, de ott inkább csak aludni szeret. Ezért minden le van terítve macskás takarókkal, amik szőrösek lehetnek, ezeket váltogatva mosom, külön a ruháktól. Ha pedig jön valaki felszedem, így szőrmentesen leülhet. 100%ig nem tudom kiszűrni a szőrt, illetve a kis alomdarabokat, de azért igyekszem normális környezetben fogadni az embereket. Még anyukám se szokott panaszkodni, pedig ő rend és tisztaság mániás és allergiás a szőrre. :D

2017. febr. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Meg lehet tanítani tapasztalatom szerint, hogy ne másszon fel az asztalra, ne egyen bele az ott lévő kajákba, de a hátad mögött fel sonfordál, erre jó pl. Mindent szépen elpakolni pl estére, mert éjjel a leg aktívabbak és le takarni valamivel az asztalt.
2017. febr. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szeretem a macskákat, de mindennek van egy határa.

Nálunk a konyhába be sem mehet a macska, csak ha mi is ott vagyunk. Akkor meg nincsen asztalra/pultra ugrálgatás nyilván.

A többi helyiségbe járkálhat, de ott meg nem hagyunk elől edényeket,kaja maradékokat.

Szerintem is visszataszító,amikor belenyalhat az edényekbe és felugrál a konyhaasztalra stb.

De sokan alapból igénytelenek magukra és a környezetükre, nálunk nem csodálkozom,hogyha nem látják,hogy mi ebben a baj.

Ilyen helyen én inkább visszautasítanám a kaját. Nem szeretnék semmilyen hasmenéses betegséget elkapni az ő igénytelenségük miatt.

Egyébként a cicákkal tényleg semmi bajom, és vallom,hogy tisztábbak és igényesebbek magukra,mint a legtöbb ember. De ettől függetlenül távol marad a konyhától, nem mehet be ha nem vagyunk ott.

2017. febr. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A perzsa cicám beleszagol a kajámba, majd undorodva megrázza a kis mancsát.


Ezután ül, és nézi, ahogy eszem az ebédemet.


Megdöbbenve nézi, csodálkozik, hogy meg tudom enni azt a, számára gusztustalan, büdös valamit, amiben még zöldség is van. Pl. a kínai kaját.

Néha el is mondja a véleményét, valamiféle mekegő hangot ad ki.


És, ami a legfontosabb: egyértelműen látszik, hogy sajnál, hogy ilyeneket eszek.


Az asztalra nem megy fel, mert nem szabad - amikor otthon vagyok.


Ha elmegyek otthonról, tuti ott "táncol", mert tappancs nyomokat és szőrt is találok az üveg asztalon.

2017. ápr. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nálunk nem mennek fel és igenis van olyan, hogy megtiltod nekik!

Nálunk nem mehetnek fel az asztalra, konyhaszekrényre és nem is lophatnak kaját.

És nem lopnak, bár őszintén szólva rá sincsenek utalva, hogy ilyeneket csináljanak.

2018. jan. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálam az asztalra nem megy fel, a konyhapultra igen, de csak mert a konyhaablakon át szokott közlekedni, ha az udvarra megy. Azt lemosom.
2019. jan. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!