Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől tüsszöghet a macska?

Mitől tüsszöghet a macska?

Figyelt kérdés

Két szobacicám van, nem kijárósak, de alkalmanként ki szoktam engedni őket a folyosóra fülelni, szaglászni pár percet.

A srác három napja tüsszög, de csak azután, hogy bejött, máskor nem. Magától jön is, biztosan fázik. Ennyi idő alatt nem hiszem, hogy más macskákkal találkozna.

A nap többi részében nem szoktam hallani, mindig csak ekkor egy pár percig, aztán abbahagyja, megy játszani.

Egyéb tünete nincs, orra, szeme nem folyik, nem zihál, jó étvágya van, a másiknak kutya baja.

Figyelgetem nagyon, nehogy nekem macskanátha legyen, de amíg szó szerint csak hármat tüsszent, nem rohannék vele a dokihoz. Amint valami furcsát észlelek rajta, indulunk persze.


Kérdésem az lenne, hogy tapasztaltabb cicatartók, nektek mitől szokott prüszkölni a macsek? Ő pl. mindent "felszipuz", szóval viszonylag gyakran tüsszent, de most gyanús nekem ez az összefüggés azzal, hogy kimegy a lakásból. Lehet ez a macskanátha jele, vagy csak zavarja a hideg?

Elég ideges vagyok, még nem láttam náthás macskát, de nem is szeretnék.


2017. febr. 8. 16:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Be van oltva macskanátha ellen?
2017. febr. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
29%
Édesanyáméknál is van ilyen, hogy tüsszög a macska. Ő betudta macskanáthának. Spontán gyógyult, többször volt ilyen. Mondjuk ők kertes házban vannak, kijárnak a hidegbe. Azért nem árt résen lenni
2017. febr. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha nem kaptak védőoltást, lehet macskanátha.
2017. febr. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hát akkor szerintem a macskanáthát felismernéd.

Egyébként az enyém is szokott most, hogy ilyen hideg van, pl. szellőztetés, vagy hasonló ilyen hideg-élmény után tüsszenteni egyet-egyet. (főleg az elmúlt -200 fokban észleltem).

Benti cica, társasházban.

2017. febr. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

Úgy tűnik, tényleg csak akkor tüsszent ha bejön kintről, biztos megcsapja szegényt hirtelen a meleg.

Egyébként teljesen jól van, le is kopogom, tiszták a szemei, az orra, nem horkol - pedig szokott, van egy kis orrsüvény-ferdülése -, játszana is egész nap.

Reggel olyan szirénázással követelte a kaját a férjemtől, hogy még én is felébredtem rá, pedig nem szoktam :D


Oltva nincsenek, amíg lakásban élünk, nem tartottuk indokoltnak. Bőven elég trauma volt szegényeknek az ivartalanítás, jó nagy hisztit szoktak csapni az állatorvosnál.

Amint kiköltözünk kertesbe, természetesen az oltás lesz az első dolgunk, különben minden nap azon görcsölnék, hogy nem szednek-e össze valamit.

2017. febr. 9. 12:06
 6/10 anonim ***** válasza:
"Oltva nincsenek, amíg lakásban élünk, nem tartottuk indokoltnak" Eddig szerencséd volt, hogy nem hurcoltál haza cipődön fertőzést. Nekem is mindkettő csak lakásban tartott, mégis voltak macskanáthások (járvány volt a városban), csak az oltás miatt enyhébb lefolyású volt. A macskanátha egyébként vírusfertőzés, nem megfázás.
2017. febr. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy vírusfertőzés.

Ennyire azért nem félek tőle, hogy kvázi egész nap azon rettegjek, hogy mit viszek be a cipőm talpán.

Ennyi erővel magunkat is félthetnénk mindentől, meg a gyereket is burokban nevelnénk :)

Majd akkor oltatunk, ha valóban élesben ki lesznek téve a fertőzéseknek.

Csak megijedtem, mert olyan hirtelen kezdett el prüszkölni a kis tökfej, de mivel csak hidegre teszi, és más tünete nincs, valóban nem az lesz. Meg nyilván elkapná a másik tőle.

Ha mégis elkapnának valamit, két saroknyira van az ügyeletes állatklinika, megérdemlem, hogy fizessem az éjszakai vizsgálati díjat.

2017. febr. 10. 00:45
 8/10 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm a válaszokat! :)
2017. febr. 10. 00:46
 9/10 anonim ***** válasza:
" Majd akkor oltatunk, ha valóban élesben ki lesznek téve a fertőzéseknek. " Azt honnan fogod tudni? Egyébként igazad van, Te állatod, Te felelősséged. (oszt annyi, nagy vezérünk szavaival szólva)
2017. febr. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Leginkább abból, ha kiköltöztünk és valóban kiengedem őket a természetbe.

Ott nagyobb eséllyel fertőződnek meg mint a függőfolyosón, amin más állat sosem jár, mert a szomszédoknak nincsen. Mi sem nagyon találkozunk más cicákkal.

Szerencsére már tegnap abbahagyta a prüszkölést, pedig többször is volt kint azóta. Még azt sem zárom ki, hogy tényleg valami poros cuccba dugta az orrát.

Köszönöm a válaszokat! :)

2017. febr. 10. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!