Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek ha a macskám nem...

Mit tegyek ha a macskám nem fél a nagy kutyáktol?

Figyelt kérdés

A macskám egyáltalán nem fél a nagy kutyáktol simán oda megy hozzájuk és már egy macskamat meg öltek a nagy kutyák és nem szeretném hogy ez a macskam is igy jarjon.

Mit tegyek hogy ne menjen a közelükbe?



2017. febr. 9. 16:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%
Bent kell tartani.
2017. febr. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Kedves elso valaszolo!

Igen bent kellene tartani tudom

Csak azer gondoltam arra hogy nyaron ki szoktatom mert nem szoba tiszta es nem

Megy bele az alomba sem hiaba probaltam mar alomba szoktatni kis kora ota elötte van az alom de nagyivbe ki kerüli.

2017. febr. 9. 23:50
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Annak, hogy a cica nem használja az almot, több oka is lehet.

Ami viszont biztos nem igaz, hogy a te cicádat nem lehetne szobatisztaságra szoktatni... :)


-milyen almot használsz? (bentonitot vagy szilikonost?)

-illatosított az alom?

-milyen a cica wc? (fedett vagy nyitott?)

-hol van a macskaalom? (eldugott, félreeső helyen, vagy a legforgalmasabb útszakaszon a házban?)

-mióta van bent tartva a cica/ mennyi ideig volt bent a házban? (volt-e elég ideje megszokni a bennlétet és megismerni az almot?)

-van-e valami egészségügyi problémája a cicádnak? (húgykő, veseprobléma, stb.)

-mikor voltál utoljára orvosnál a cicáddal evvel a problémával?


Szerintem, bármelyik cicát lehet szobatisztaságra szoktatni, nálatok valami nem stimmel/nem megfelelő a cicának, ezért nem használja az almot.

Ha válaszolsz a kérdéseimre, lehet, hogy tudunk érdemben segíteni. :)

2017. febr. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
62%

Valóban bent kéne tartani,főleg ha az előző cicádat megölték a kutyák és a mostani sem fél tőlük..Ennek rossz vége lesz.

Tarsd bent.

Ha nem akarja használni az almot,akkor próbálkozz meg kinti földdel,vagy homokkal. Simán azt tedd bele az almos tálkába. Lehet jobban felismeri, ha eddig kinti cica volt.

De nekem amúgy az a tapasztalatom,hogy baromi könnyen alomra szoktathatók, akkor is ,ha kintiek voltak régebben.

Erre tudsz tippeket olvasni.

És az is kéne,hogy ivartalan legyen, az ivaros macskák csinálnak furcsaságokat ilyen téren is.:D

2017. febr. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Kedves második es harmadik válaszoló!

Soha nem volt kint még a cica mer születése óta bent van a testvéreivel és nem hiszem hogy az alommal lenne a baj mer bele megy az össze testvére is csak ö nem megy az alom közelébe sem és nyáron nem is nagyon akarom bent tartani öt a melegbe mer szerintem nyitott ajtónal meg nyitott ablaknál elég nehéz bent tartani egy macskát.

Válaszokat elöre is köszönöm! :)

2017. febr. 10. 13:36
 6/12 anonim ***** válasza:
Akkor próbáljátok meg úgy kialakítani a kerítést, hogy ne tudjon átmászni rajta a cica a szomszédba. Nem könnyű, de nem lehetetlen.
2017. febr. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Annak semmi értelme nem lenne mer nem a szomszedba van csak nagy kutya hanem nekünk is van 3!

Szerinted az jo megoldás lenne va össze szoktatnám a kutyát a macskával valahogy? Vagy ugy szoktassam ki a macskát hogy megyek utana es nézem hogy mit csinál?

2017. febr. 11. 01:03
 8/12 anonim ***** válasza:
Jaaa, hogy a kutyáid is neveletlenek. Akkor szunyoghálót az ablakra...
2017. febr. 11. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Igen szoktasd össze a cicát a kutyáiddal, az lesz a legjobb megoldás! :) Ha a kutyák megszokják hogy ott van köztük a cica, akkor nem kell, hogy féljen tőlük, mert nem fogják bántani. Eleinte lehet hogy majd durván akarnak vele játszani, vagy kergetni akarják, azt ne engedd nekik semmiképp!
2017. febr. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egy cicára 2 almot kell számolni. Némelyik kényes. Ha 3 cica van, akkor jó esetben 3+1 alom kell.
2017. febr. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!