Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy lehet egy cicát új...

WheneverYouWant kérdése:

Hogy lehet egy cicát új helyen megszoktatni?

Figyelt kérdés
Két éve van cicánk családi háznál vidéken. Most városba költözök és szeretném vinni magammal. Ha sikerülne megvenni azt a lakást ami egyébként is legjobban tetszik, ott nyitott lépcsőház van, város szélén tehát hatalmas zöld terület van. Ugyan ugy el lenne mint itthon. Meg volt neki adva az a szabadság hogy akkor ment meg jött be a házba amikor akart. Tudom hogy ez egy nehéz dolog lesz mert a macskák a helyhez kötődnek de nem tudom elhinni hogy az emberi elme még nem tudja legyőzni a cicák ösztönét. Valami megoldásnak lenni kell. Segítsetek, nagyon szeretem.
2017. febr. 10. 14:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Első 1-2 hétben csak bent legyen, míg hozzászokik az új helyhez, utána lassan el lehet kezdeni kiszoktatni.
2017. febr. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a macskák nem a helyhez kötődnek.Max ahhoz a helyhez ahol enni kapnak,de lehet,h inkabb az emberhez.Mi pár éve költöztünk új házba az egyik cicánk már előtte is velünk élt a másikat anyum munkahelyéről hoztuk el.Egyik sem akart visszamenni.Pár napig bentkell tartani a cicát,de úgyis rajta múlik,h mikor érzi úgy,h már kimenne.Az egyik cicámat nem is lehetett kivinni míg ő nem akarta viszont az ablakokból felmérte a terepet és az első alkalomtól,h kiment egyedül közlekedik.De azért eleinte jobb lemenni a cicával meg szólni a szomszédoknak,h hozzátok tartozik.
2017. febr. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1 hónapja van nálam egy cica, aki egy évet töltött az utcán, az előző gazdái itt hagyták... Lakásban él velünk, és napközben leengedem pár órára. Mondjuk ő itt kóborolt, szóval ismeri a környéket és nincs nagy forgalom.

A múltkor levittem a cicust, mert a kutyusommal mentünk valahová. 20 percig próbáltuk "lerázni" sikertelenül. Bármerre mentünk, szaladt utánunk.

Biztos cica függő, és változó, mindenesetre ő nagyon kötődik az emberhez. Azt éreztem, hogy a világ végére is utánunk jönne.

2017. febr. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lesz gond!

Én egy 10 éves cicával költöztem városi lakásba, aki világ életében csak kinti macska volt, tehát kizárólag az udvaron élt. Néhán hónapja költöztem ide vele ebbe a kis lakásba. Az első pár hét szokatlan volt neki, de hamar megszerette a helyet, most boldogabb, mint valaha.


Ha a te cicád kinti-benti volt, akkor neki nem lesz nagy trauma, ha most egy darabig csak benti macska lesz. Természetesen neki is szokatlan és ijesztő lesz majd az új hely, de az állatok szerencsére nagyon alkalmazkodóak, úgyhogy biztos nem lesz gond.


Azért mondják, hogy a macskák helyhez kötődnek, mert- biztos észrevetted már- állandóan jelölik a területüket. Amikor a kis pofijukat beledörgölik valamibe, akkor otthagyják rajta az F3 faciális feromonjaikat. Ezek tulajdonképpen boldogságot és nyugalmat sugalló szagminták. Tehát, ha a cica pl. ilyen módon megjelöli a fotelt, akkor legközelebb, ha arra jár, megszaglássza a fotelt, és "eszébe jut", hogy ő ott boldog volt, jól érezte ott magát. Na és ezért van az, hogy a cicák helyhez kötődnek, mert a megszokott hely már szépen gondosan be van jelölgetve a feromonjaikkal, így ott biztonságban érzik magukat, elvégre mindenhol a saját szagukat érzik, és a nyugalmat árasztó feromonokat.


Ennek megfelelően tehát a legjobb az lenne, ha tovább tudnál vinni az új helyre bizonyos, a cica számára "ismerős" dolgokat. Legyen ez például a kis fekhelye, játéka, stb. Ezeken érezni fogja a saját szagát, amely valamelyest megnyugtatja majd. Emellett pedig a legjobb lenne, ha kipróbálnátok a Feliway nevű készítményt is. Többféle formátumban is létezik. A lényege a feromonokon alapszik, amiket már fentebb is említettem. A cicák F3 pofatájéki feromonjainak mesterséges változatát tartalmazza, ami a cicák nyugalom- és boldogságérzetét fokozza. A cicád ezekkel a feromonokkal jelölgeti be nálatok a házban lévő bútorokat, a játékait, stb. Ha az új helyen is ezeket a szagokat érezné a levegőben, az lényegesen fokozná a biztonságérzetét, és könnyítené számára az új helyhez való alkalmazkodást. Nézegesd meg, szerintem segíthet nektek: [link]

Ez például egy párologtató készülék, amely ezeket a feromonokat tartalmazza. Ha vesztek egy ilyet és elhelyezitek az új lakásban, akkor rövid időn belül érezhetővé válnak majd a feromonok a levegőben (a cica számára, ti nem fogjátok érezni :) ), és ezáltal valószínűleg nyugodtabb lesz majd a cica.


Persze ilyen flancok nélkül is lehet költözni, csak szerintem sokkal stresszesebb a macska, ha- nem elég hogy új helyre ér- még a szagok is idegenek, sehol nem érzi a saját szagát és boldogság-feromonjait, így tehát még jobban fog félni az ismeretlen helyen. De idővel persze ez is elmúlik, szépen lassan bejelölgeti majd az új helyet a saját feromonjaival is.


Sok sikert egyébként, és gratulálok, hogy ennyire szereted a cicát és ilyen felelős állattartó vagy, hogy nem akarod lepasszolni egy költözés miatt. Bárcsak minden gazdi ilyen lenne! :)

2017. febr. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!