Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Beleegyezzek a macskatartásba?

Beleegyezzek a macskatartásba?

Figyelt kérdés
Férjem és 9 éves lányom kitalálták, hogy tartsunk a lakásban macskát. Egy éve győzködnek, elgondolkodtam, hogy kötélnek állok. Igen ám, de soha nem voltak állataink, maximum hörcsög kiskoromban. Kedves lakásban macskát tartók! Kérlek győzzetek meg, hogy jó lesz nekem (vagy épp ellenkezőleg) ha belemegyek a cicatartásba. Olvasgattam sokat a témában, tehát én valóban nyitott vagyok, de azért a mindenhová felugrálás, az állítólagos rengeteg szőr, a karmolászás nem nyugtat meg. Egyáltalán való 9 éves gyermek mellé macska? Szóval rengeteg aggályom van, de nem szeretnék a jónak az egyedüli elrontója lenni a családunkban. Köszönöm a válaszokat, tapasztalat megosztásokat!

2017. febr. 10. 15:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kinti-benti macskám van, de télen max fél órát van kint :)

Valóban hullik a szőrük és mindenhova felugrálnak. A szőrhullás engem igazából nem zavar, mert előtte már volt (és most is van) két kutyám, amiből a rövidszőrű hatalmas szőrmennyiséget termel ki naponta.

A felugrálás: kb sikerült megtanítani neki, hogy az asztal és a konyhapult tabu, de nem kell kint hagyni semmit és nem lesz gáz. A bútorokat sose tiltottuk, mert ő mégis csak egy macska és ösztönösen mászik a magasba(és a kiskutyám ugyanúgy felmegy a fotel háttámlájára, előkészítette a terepet :) ).

Macskaalmot a kezdetektől fogva használja, néha volt h félresikerült a dolog, de nem lett nagyobb kár.

Összességében, ha rendmániás vagy, ne vállaljatok macskát, ha viszont hajlandó vagy egy kicsit rugalmasan gondolkodni, nyugodtan mehet a cica :)

2017. febr. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
94%

9 éves gyermek mellé való cica, ha képes már rá, hogy az állatot békén hagyja, amikor az nem akarja, hogy simogassák. A gyermekedet te ismered legjobban, de gondolom egy 9 éves kislány már érett erre.

Készülj fel, hogy a szőrük valóban hullik, mindenhol elő fog fordulni. Ezt a cica átfésülésével, és napi porszívózással lehet csökkenteni.

Igen, felugrál mindenhova. Arra meg lehet tanítani, hogy amikor ti látjátok, ne ugorjon fel bizonyos helyekre.

Karmolászás: mindenképpen szükséges egy kaparófa, és valahányszor máshol próbál körmöt koptatni, vigyétek oda a kaparójához, hogy azt szokja meg.

Összességében: ha nem vagy túlzottan tisztaságmániás, és szereted az állatokat, akkor vágj bele. Persze az állattartás jár némi áldozattal, szőrrel stb., de szerintem megéri, olyan jó egy cicával együtt élni. :)

2017. febr. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen, való 9 éves mellé a macska.Neked kell következetesnek lenni, és a gyermekedet a felelős állattartásra nevelni. Sokat segít egy gyermek nevelésében a kedvenc háziállat. És nagyon kedvesek is tudnak lenni, és igen, van szőr, és van vele munka is.De egy kedves, hízelkedő, doromboló élőlény, akit lehet nagyon szeretni.
2017. febr. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Én macskák között nőttem fel.9 évesen egyáltalán nem kicsi már hozzá.

Én vennék cicát,főleg ha a férjed is pártolja. tök jó dolog,ha egy gyerek úgy nőhet fel,hogy van állata. egy kis felelősséget is tanul és mindig lesz egy kis barátja,akihez hozzábújhat,elmondhatja neki a gondjait,örömeit.

Annyi tanácsot tudok adni,hogy a konyhából ha lehet zárjátok ki. Vagy ne legyen ott felügyelet nélkül.Mert az a baj,hogyha előtted nem is teszi, de ha nem látjátok simán felugrálna a konyhapultra,étkezőasztalra stb és az utolsó morzsát is felenné:D Ilyenek..

De ha megoldható,hogy a konyhában ne legyen egyedül,akkor szerintem nem lesz baj.

A szőr hullás annyira nem vészes.Gondolom nem hosszúszőrűt akartok. Egy átlag házicicának max tavasszal hullik jobban a bundája.Akkor meg naponta átkefélitek.

Nem olyan vészes ez a szőr dolog, nekem szinte csak fekete cuccaim vannak és mégsem vagyok tele macskaszőrrel.

A karmolászásra meg általában kinéznek maguknak egy tárgyat és azon élesítik. Nálunk az egyik fotel lett a kedvence, azon naponta élesíti a körmeit.De szerencsére egy régi fotelről van szó,amin nem is látszanak a karom nyomok. A drágább bútorokat békén hagyja. De sok cica odáig van a kaparófákért, vagy a falra szerelhető karmolókért:)

A szobatisztaságra nevelés is piszok könnyű. Ha naponta van takarítva az alom,akkor semmi gond nem lesz szerintem.

Ivartalanítani célszerű még kicsiként és a szükséges oltásokat beadatni neki. Féreghajtás meg ilyesmi sem árt,főleg ha bent lenne. De ezek elég olcsó dolgok, még otthon is be tudod adni neki a féreghajtót meg rácseppenteni a nyakára a bolhairtót.

Annyit kell átgondolni,hogy ugye 15-20 évig él. Jó eséllyel a lányotok már nem fog otthon élni, amikor a cica még mindig ott lesz. Szóval ha csak a gyerek akarná,akkor nem biztos,hogy jó ötlet. De mivel a párod is akarja ,szerintem vágjatok bele.

Én menhelyről mentenék a helyetekben.:)

2017. febr. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
16%

Akárki akármit mond, nem való a macska a házba. Nem a kosz, meg a szőr, meg az ugrálás miatt, hanem azért, mert ők annál szabadabbak, hogy egy akárhány négyzetméteres betonkockába legyenek zárva. Szerintem egy lakásban nem tudják magukat jól érezni ezek az állatok, sokkal ingergazdagabb környezetre van szükségük, pl. egy kertre, izgő-mozgó falevelekkel, megmászható fákkal, madarakkal, élővilággal.


Személy szerint állatkínzásnak tartom a lakásban való állattartást, a hörcsögöktől a kutyáig minden állatra nézve.

2017. febr. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
88%

5# az mennyivel jobb,hogyha a szabadban tartva elütik,megölik a kutyák,megmérgezik?? nézz már utána mennyi az átlag életkoruk kint tartva.

van kivétel,de sajnos ritka.

de amiket írtál, pl hörcsögöt is lehet lakásban tartani,úgy hogy jó élete legyen. van ismerősöm akinek 2 m hosszú terráriumban van hörcsöge. van lehetősége ásni,járatokat készíteni és rengeteg játéka is van. nem hiszem,hogy így állatkínzás lenne a fogságban tartás.. de nyilván akik egy 30-40 centis ketrecben tartják,azt én sem helyeslem..

2017. febr. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
82%

A mi macskánk bár kinti-benti, ilyenkor mégis nagyrészt bent van, szóval teljesen hozzá van szokva a lakáshoz is. Kiskorában találtuk a kertben, pont akkor érkezett hozzánk a kutyánk is, így nagyjából 3 hónapos koruktól fogva együtt nőnek fel, és nem tudom. hogy összefüggés van-e, de mivel a macskának is "ugyanazok vannak mondva", mint a kutyának, így soha nem ugrott még fel sem pultra, sem asztalra, ágyra is csak ha ciccegünk neki, ő valami extrán jól nevelt macskának tűnik néha már:D

A miénk sima rövidszőrű házicica, télen egyáltalán nem hullik neki a szőre, mivel azért kint is szokott lenni, ezért valamennyire télies a bundája. Amikor műtét miatt csak bent volt, akkor gond nélkül használta az almot is, ez ösztönösen bennük van, sosem láttam még macskát össze-vissza üríteni egy házban.

Karmolni sem karmol, a kertben a rendes fákon élesíti a karmait, így ha van lehetőségetek valami ilyesmi anyagú kaparófát szerezzetek be neki, és megmarad a bútorok épsége. Nem kellenek extra játékok sem, egy pingpong labdával/fonallal/alufólia galacsinnal le lehet foglalni őket napi többször fél órára, ezután átalussza a maradék időt.

A lányod pedig ha valóban felelősségteljes és megérti, hogy nem lehet nyúzni éjjel-nappal egy kisállatot, akkor a legjobb barátja is lehet. Azok a macskák, akikkel normálisan, rendszeresen foglalkoznak, ugyanolyan bújós-játékos aranyos állatok lesznek, mint egy kutya.

(Ja és az én anyukám pl elég tisztaságmániás, de mióta van cicánk, azóta ő sem bánja ha bent van, hiszen egy kis játék után csak lefekszik és hozzábújik valakihez, semmi kárt nem csinált még soha.)

2017. febr. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
97%

16.02-i hozzászólónak:

Van macskám és kutyám is. Kertes házban élek, az állataim bármikor kimehetnek az udvarra, ill. onnét bejöhetnek a lakásba. Mit gondolsz, hol vannak 90%-ban? A lakásban. Saját akaratukból. A cicám van, hogy hetekig ki sem megy. Megtehetné, de nem akar. Akkor ez most kínzás számára szerinted?

2017. febr. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

A mi macskank csak benti.

Nalunk a ferjem nem akart macskat (egyaltalan), kutyas inkabb es mellesleg soha semmilyen allatot nem tartottak, gyakorlatilag allatmentes kornyezetben nott fel. Nem is igazan talalkozott soha "kedves" macskaval, ellenszenves allat volt neki alapbol.

Kutyank meg a hazassagunk elejen lett, benti o is nagyrezt, kertes hazban elunk, de a kutya tavasztol oszig tartozkodik szivesen kint, akkor is csak akkor, ha napsutes van es meleg.

Ezzel ellentetben nekunk mindig volt macskank, a szuleim szerettek az allatokat, benti cicank is volt mindig. Nekem alap volt a macskatartas, de mivel tisztaban voltam vele, hogy munkaval kar, igy nem eroltettem, amig kicsik voltak a gyerkekek.

De amikor 6-7 evesek lettek, akkor ismet szobakerult a macska es vegul a ferjem beleegyezett, sot, o valasztotta ki, de azert eros ketsegei voltak, talan ugy, ahogy neked is vannak.


Pozitivan csalodott, egy-ket honap utan epp ugy kijott a macskaval, mint a kutyaval.

Szerencsenk van, mert nagyon nyugodt termeszetu cicust fogtunk ki. Amiota hozzank kerult kizarolag almot hasznal, soha nem volt baleset, a neki itt-ott elhelyezett kaparofakon elezi a kormet, nem bantja a butorokat. A konyhaban max a szekre megy fel, a pultrol, asztalrol mindig lekuldtuk, amikor probalkozott, de nem is hagyunk elol semmi olyat, ami ott neki erdekes lehet. Igy nem jar oda fel. Mashova felolunk felmehet, de igazabol 5-6 kedvenc helye van az egesz hazban, nagyreszt ott talalhato.

Nem karmol, nem harap, a gyerkekkel jol kijon, rengeteget dorombol es jatszik velunk is, a kutyaval is. Teny, hogyha olyanja van, akkor elvonul a helyere, akkor beken kell hagyni es kesz.

Hangja sincs, szo szerint szinte. Torokhangon "udvarol", amikor hazaerunk, vagy ha nagyon orul valaminek, de szabalyos nyavogast csak akkor hallottunk tole, amikor elhoztuk es sirt az anyja utan. Azota kb heti egyszer nyavog, ha bezarva talal olyan ajtot, ami amugy nyitva szokott lenni.

Az biztos, hogy munka van vele, ezt beszeld meg a ferjeddel es a gyerekkel. Az egy macskahoz 2 alom van nalunk, a ket furdoszobaban. Napi ketszer rendberakjuk mindkettot, kiszedjuk amit ki kell es az kiszorodott almot feltakaritjuk. A kutya miatt eddig is max ket napinta porszivoztam a foldszintet (azt hasznaljuk mi is es az alltok is sokat, fent a haloszobakban alig vagyunk). A macska ota a napi porszivozas is elfer, de max ketnaponta biztos kell, plusz a kutyaval ellentetben utana nem csak a padlot porszivozom le, hanem a kanapet, fotelt is.

A mi macskank hosszuszoru, naponta kell kefelni a szoret, igy azert lenyegesen csokkentheto a szorme a hazban, de meg igy is van. Ez a keteles is napi 5-10 perc, nem sok ido, de ha akarja a csalad a macskat, akkor vallaljak ezt is hosszu tavon, ne csak az elso honapban legyenek majd lelkesek.

A macska miatti plusz takaritast is nyilvan szet lehet osztani a csaladtagok kozott.

Ami meg a szormet illeti: a gorgos ruhatisztito az egyik legjobb baratunk lett. Hiaba a kefeles, porszivozas, igy is minden indulaskor talalunk szort a ruhan, szoval a bejarati ajtonal rendszerint atfutunk ezzel a cuccal magunkon. Ez sem nagy dolog, egy perc az egesz, de teny, hogy a macska elott erre nem volt szukseg.

Amit meg at kell gondolni hosszutavon az a nyaralas, hogy meg tudjatok-e oldani. A kutyat mi mindig vittuk/visszuk magunkkal, mindegy hogy hoga megyunk. Kutyas szallast konnyu talalni, illetve a kutya jol erzi magat barhol, ahol a gazdi ott van. A macskanal ez nem pont igy van, a gazdan kivul a macska a helyehez is nagyon ragaszkodik, ezert idegen helyre vinni veszelyes, mert fel, stresszel, konnyen elszokik.

Szoval mi csak ugy vallaltuk a macskat, hogy vannak barataink a kornyeken, akik napi ketszer at tudnak jarni a macskahoz, vagy itt is alszanak neha, amig nyaralunk. Ha ok nem segitenenek, akkor max macskapanzio johetne szoba, ami egyreszt nem olcso, masreszt szinten stresszes lehet a macskanak.

2017. febr. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Te ismered a gyerekedet, ha nem olyan, aki játékszernek tekinti nyugodtan lehet.

Az, hogy milyen lesz a macskával az macskafüggő. Találkoztam én már nagyon kis aljassal is. 🙂

A befogadott macskáimmal rendszerint jó és hálás személyiség társult.

Kaparófa mindenképp kell, illetve rövidszőrű cicát ajánlok így elsőre. Enyéim nem ugráltak fel sehova, ahová nem lett volna szabad nekik.

2017. febr. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!