Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Első cica, halott kutya....

Első cica, halott kutya. Tanácsok?

Figyelt kérdés
14 éves kutyám el kellett altatni, az unokám vígasz képp hozott nekem egy cicát, de pici gyerek, nem sokat tud róluk ahogy én sem. Him kb fél éves. Mik a teendöim? Szeretném megtartani. Miden téren jót nyujtani neki. De vén f.x vagyok, segítenétek? A szeretemen kívül mik a legjobbak neki? Miket vegyek? Hol? Főleg benti cicus

2017. febr. 11. 23:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

kaparófát, különben a bútorokon fog karmot élesíteni.

meg játékokat, bár a cicák kb mindennel tudnak játszani, az enyémnek van 76 játéka, és a saját farkát kergeti :) meg ha leesik valami a földre, azt vadássza.

golyóvá gyűrt alufólia, azt lehet neki dobálni, hurkapálcikára kötött akármi, fonalgombolyag, imádják ezeket.


ivartalanítás, mert jelölni fog, ha fiú.

2017. febr. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Minden tobbi jó tanácsot köszönök!
2017. febr. 12. 00:13
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

Friss víz mindig legyen előtte. Étel ne legyen állandóan előtte, inkább napi 2-3 alkalommal kapjon egy kisebb adagot.


Legalább két alomtálcája legyen, bennük macskaalommal. :) Ezeket rendszeresen takarítani kell majd, illetve a környéküket is, mert elképzelhető hogy kissé kikotorja majd az almot a földre is.

Lehetőleg félreeső helyre kell neki tenni az almot, hogy nyugodtan használja majd.


Kaparófa nagyon fontos!

Továbbá legyenek fekhelyei a cicának, kis odú vagy bélelt dobozka, ahová be tud fészkelődni aludni. Fontos, hogy legyenek búvóhelyei és mászási-ugrálási lehetőségei a lakásban. Egy cica "csak" a földön általában nem érzi jól magát. Szeretnék felugrálni helyekre, ilyesmik. Erre legyen lehetősége a cicának.


Ivartalanítani tényleg érdemes lenne, mert máskülönben nagyon sokat fog csavarogni és verekedni a szomszéd kandúrokkal, és betegségeket is hazahordhat. Arról meg nem is beszélve, hogy nemkívánatos cicaszaporulatokat okoz majd a környéken.

2017. febr. 12. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%

Ha van pár nagyobb dobozod, érdemes egy vagy két bejératot vágni rá, összecsukni, leragasztani.

Nekünk van egy pár ilyen búvóhely elszórva a lakásban, ruhásszekrény tetején, dohányzóasztalon, nem használt, magasabb sarkokban.

Mindkettő épp egy-egy ilyenben alszik, imádják :)

Szeretnek meleg hely közelében feküdni, a konvektorok körül mindig vannak párnák kitéve nekik.


Ha vigyázol a szemére, egy lézermutató a macskák abszolút kedvenc játéka, fél órán át képesek kergetni a pontot, ha szeretnéd lefárasztani, mindenképp szerezz be egyet!

Lehet kapni különböző labdapályákat, csak jókat tudok mondani róluk, mindkettő elfoglalja magát vele.


A cicák neveléséhez sok türelem kell. Nyilván ő nem tudja, hogy kárt okoz neked, eleinte sok gaztettet fog elkövetni.

Macskamenta spray jól jöhet a kaparófa környékén, ha rögtön rászoktatod, akkor kisebb az esélye, hogy a bútoraidat kezdi tépni.

Minden cicának más a preferenciája, mit szeret jobban szaggatni. Érdemes megfigyelni hogy mire menne rá, és rögtön hasonló kaparót szerezni.

Az egyik macskánk pl.. csak a széktámlát szereti, szóval van egy külön bejáratú irodaszéke erre a célra :D

Azt is macskája válogatja, hogyan lehet büntetni. Esetleg kaviccsal töltött palackkal, vizes spricnivel, van, aki a kiabálástól fél... az én kis hercegem pl. egyiktől sem.

Őt azzal lehet büntetni, hogy ha rosszaságot csinál, rászólunk és aznap nem engedjük ki a szabadba. Hidd el, ha lekorlátozod őket akkor hamar megtanulják, hogy a saját érdekükben jobb együttműködni.


Nem tudom, téged mennyire zavar ha durván játszik a macsek, mi úgy szoktattuk őket le róla, hogy ha nekünk ugrottak, nem mozdultunk, és onnantól egy jó fél óráig levegőnek néztük. Úgy nem volt izgalmas, azóta akkor sem eresztik ki ránk a karmaikat, ha olyasmit csinálunk velük, amit nem szeretnek.


Ja, egy cicahordozó az első szerzemények között legyen, hogy ha orvoshoz, vagy bárhová vinni kell, akkor rögtön lehessen menni vele.

2017. febr. 12. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek, ma megyek is bevásárolok. Köszönöm.
2017. febr. 12. 09:08
 6/11 anonim ***** válasza:

Vásárolni javaslom:

www.zooplus.hu

igen kedvező árak - szerintem


Játéknak kiválóak pl. az ásványvizes kupakok, vagy én vettem neki már több 100 Ft-os labdát (kb. 3 cm átmérőjű, tömör), gyerekeknek való labdaautomatából, imádja, meg a tüskés labdát, azt a szájába tudja venni (fressnapf, pár forint). A macskák bármivel el tudnak játszani, bármilyen filléres aprósággal.


Az almot meg kell vele kapartatni, tudni fogja, hogy mit tegyen (a kaparó mozdulat ösztönös).


Aranyos vagy :-).

2017. febr. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos tippeid és kedvességed!!!
2017. febr. 12. 18:57
 8/11 anonim ***** válasza:

Figyeld meg, hogy nem náthás-e. (mivel még fiatal). Olyankor tüsszög, könnyes, csipás a szeme. Macskanátha, herpeszvírus okozza, az anyjától kapja el. Szemre kamillás lemosás, egyébként pedig injekcióval gyógyítja az állatorvos, ami muszáj, házilag nem kezelhető.

A kombinált oltás egyébként tartalmazza a macskanátha elleni oltást, fentiekre akkor van szükség, ha esetleg beteg.


Válassz neki valami jó kaját. Nekem először nehéz volt. A zoopluson sok minden van, itt a gyiken külön értekezések vannak táplálkozás terén, ha ma kezdeném, én nyersetetésre szavaznék (prey módszer), mivel a húsban van a legtöbb hús :-). Anyagilag széles a választék, minőségben szintén, számításaim szerint meg, ha azt a húst enné, amit én, egy lottónyertes lennék :-).

Annyi a javaslatom, hogy szerintem ne vásárolj be elsőre nagyon nagy mennyiséget (kiszerelést) kajából, hátha nem fog neki ízleni az első választás. A macskák válogatósak tudnak lenni, a legtöbb az. Valamint számíts rá, hogyha leteszed egyfajta táp mellé a voksodat, ő is le fogja tenni, és nagyon nehéz lesz átszoktatni másra (nagy valószínűséggel). Jártam úgy, hogy az egész országban nem volt olyan konzerv készleten, amit szeret. Szereztem, de addig bármit tettem elé, alig evett. Szóval ebből a konzekvencia, hogy inkább többfélét váltogassál, (pl. konzervet), hogy ne függjön egy márkától, és egy kicsit szokja a változatosságot. Később meglesz a haszna.

Kiscicák többször szeretnek enni egy nap, elég sokszor, de a felnőtt macskák is többször esznek kevesebbet. Kisebb adagokban teszek elé konzervet, kivéve a nyári hőséget, egyébként maradhat előtte.

Frissen szeretnek mindent (kivéve az éhező kóborok :-) , szóval ha megengedhetik maguknak). Ezért azt javaslom, hogy ne vegyél pl. 400-800 grammos konzervet, hiába van a hűtőben, felbontva, harmadik nap az már nem lesz olyan.

Ennyi jutott még eszembe.

2017. febr. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves vagy!!!holnap doki. Royal kittent ajánlottak a fresshnapfan. Szép egészséges játékos.
2017. febr. 13. 00:00
 10/11 anonim ***** válasza:

Örülök!

A zoopluson rengeteggel olcsóbb a Royal, mint a fressnapfben, majd nézd meg (tudom, elsőre még mindegy).

2017. febr. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!