Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy Maine Coon cicám 3...

Van egy Maine Coon cicám 3 éves. Próbáltam vele játszani szemeztünk egymással majd amikor már majdnem közel ért megijesztettem. Nagyon megijedtünk mind a ketten. Olyan hangokat adott ki, hogy nem mertem a közelében maradni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Adtam neki jutalom falatot, el is vette, de nem tudom elfelejti-e?
2017. febr. 13. 23:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Biztos nem esett neki jól. A továbbiakban ha lehet akkor ne ijesztgesd.

Szerintem menj és simogasd meg jó alaposan, közben szépen beszélj hozzá. Esetleg kérj tőle bocsánatot, hogy nem akartad ennyire megijeszteni és többé nem csinálsz ilyet.

Nem hiszem hogy a későbbiekben félni fog tőled.

2017. febr. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mire jó ez...

Szeretgesd meg! A bizalom felépítéséhez sok idő kell, de azt 1 másodperc alatt el lehet veszíteni.

2017. febr. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Figyelj oda nagyon, hogy milyen viseledést jutalmazol!
2017. febr. 14. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne ijesztgess többé macskát. Ő nem ember, neki nem vicces.
2017. febr. 14. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Az állatok az egész szemezés-dolgot nem ugyanúgy veszik, mint az emberek. Náluk ez a dominancia jele, némi agresszióé. Úgyhogy a játékod a legkisebb mértékben sem lehetett szórakoztató a macskádnak, még ha állta is a tekinteted. Azzal, hogy a végén megijesztetted, az ő szemében agresszív és ledomináló voltál, valószínűleg minden ok nélkül. Ha legközelebb játszani akarsz vele, akkor ne stresszeld ilyesmivel, hanem húzogass neki fonalat a földön, vagy lézerpointerrel mutogass a falra, azt élvezni fogja.
2017. febr. 14. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!