Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kan macska ivartalanítása...

Kan macska ivartalanítása utáni teendők?

Figyelt kérdés
Akinek van tapasztalata benne, leírná nekem légyszíves kicsit bővebb válaszban, hogy előtte-utána milyen teendőim vannak? Jövőhéten ivartalanítják a fél éves kan cicámat.

2017. febr. 14. 20:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Előtte 24 órával már ne egyen, műtét előtt 6 órával ne is igyon. Ez idő alatt mindenképpen lakásban legyen.

A műtét után is lakásban legyen. Míg teljesen magához nem tér, zárd be kis helyre (akár a hordozójába), és hagyd pihenni. Míg az altató ki nem ürül belőle, előfordulhat, hogy hány vagy bepisil, ez természetes. Inni, enni akkor kaphat majd, ha már teljesen észnél van, koordinált a mozgása, nem tántorog.

Arra kell még figyelni, hogy ne nyalogassa a sebét. Ha nem hagyja békén, szükség lehet gallért adni rá (állatorvos ad). Az én cicáimnak nem kellett, nem foglalkoztak a sebükkel.

1-2 nap, és újra a régi lesz. :)

2017. febr. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én délelőtt vittem a cicámat, azt mondta az orvos, hogy reggel már ne adjak neki enni, tehát előző nap este ehetett utoljára.

A műtét utáni első pár napban mindenképp bent kell tartani (nem tudom egyébként kinti vagy benti cica-e), mert az ébredés után még jó pár óráig bizonytalan a járása eldőlhet, leeshet, így jobb odafigyelni rá. A seb nagyon pici, 1-2 napon belül begyógyul.

2017. febr. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Műtét után a földön csinálj neki helyet.Tedd el vizet és a kaját, nem kaphat utána amíg teljesen ki nem megy az altató .

És legyél ott vele,ha felébred valószínű össze-vissza fog kóvályogni,azt sem tudja hol van.Ilyenkor jó odaülni mellé a földre,megsimogatni,megnyugtatgatni.

És vigyázz rá,hogy ne tudjon felugrani sehova,amíg nincs jól, nehogy megüsse magát.(pont ezért kell egyből a földre tenni,hogy ne essen le egyből ahogy felkel).

Műtét után pár órával fog kezdeni ébredezni.Nekünk olyan 2 óra után kelt fel,ment pár lépést.De ténylegesen kb 10 óra volt,mire újra a régi volt.De még akkor sem kapott enni/inni, nem akartunk kockáztatni,nehogy megfulladjon.

Műtét után amúgy nincs más teendő,nem kell visszamenni varratszedésre vagy ilyesmi,csak nőstényeknél.

Műtét előtt nem tudom,hogy a kaját hogy adhatod neki, mi aznap csak vizet adtunk neki,kaját nem mertünk.

2017. febr. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan nőstény macskám van, de ami biztos, hogy előtte ugye ne egyen és igyon. Ha erre figyelsz, akkor különben nem valószínű, hogy hányik, enyém is éhesen ment, és utána nem hányt. Az én cicám rettenetesen rosszul tűrte az altatót, még órákig iszonyúan tompa volt, úgyhogy készülj fel rá, hogy pár napig pátyolgatni kell. Be is pisilhet az elején, ne szidd le érte, ezt nem tudja akkor kontrollálni. Az enyém mondjuk mindenáron az alomba akart menni, szóval én oda tettem és fogtam amíg pisilt, hogy ne dőljön el.


Én a radiátor mellé csináltam neki kis kuckót, mert ő meg sem próbált felugrani sehova, de vacogott és hideg volt a teste. Ez szintén az altató hatása, erre is figyelj. A fülén érzed, ha hideg a füle valószínűleg fázik. Amúgy pár nap és már jobban is lesz, szóval ne aggódj. :)

2017. febr. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!