Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől lehet ez a seb a cicámon...

Mitől lehet ez a seb a cicámon? (kép)

Figyelt kérdés

Már egy hete hogy észrevettem ezt a sebet a cicámon, azt hittem hogy csak biztos megkarmolta magát...de nem javult, a seb amúgy tapintásra kemény. A cicámnak más baja nincs, ez valamilyen bőrbetegség lehet vagy csak egy ártalmatlan seb? Állatorvoshoz kellene fordulnom?


Képek:


[link]

[link]


2017. febr. 16. 14:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Természetesen vidd el, nem tudom mi lehet, még nem láttam ilyet, de mivel már egy hete nem javul, igy doki kell hozzá.
2017. febr. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mit mondott a doki?
2017. febr. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem összeverekedett másik cicákkal de ha nem javul orvosjoz vidd
2017. febr. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet kullancs volt benne és a vakarózás miatt kisebesedett neki.
2017. febr. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Verekedésből származó seb lehet. Azért kemény, mert már elkezdett gyógyulni.

Nekünk is sok ilyen volt.

2017. febr. 17. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Valószínűleg azért gyógyul nehezen, mert baktériumok vagy élősködők (pl. atka) fertőzték be a sebet. Ott tenyésznek benne. Az állatorvos adhat rá kenőcsöt, meg valószínűleg valami olyan cseppet, ami a külső-belső élősködőket kinyírja (pl. Advocate), és így tud majd gyógyulni.

Ha nincs ivartalanítva a cica, erről is beszélhetsz egyúttal az állatorvossal, hiszen csökkentenéd az esélyét a verekedéseknek, baleseteknek.

2017. febr. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!

Közben hétfőn elvittem a cicust állatorvoshoz, mert nem javult a seb. Kideült, hogy a seb melletti fülében fülatkák vannak, ezért mindig kikaparja a sebet mikor gyógyulna... Kitisztította az állatorvos, kapott advocat cseppet, meg vitaminos cseppet kell adjak neki minden nap, a sebet lefertőtlenítette. Remélem mostmár meggyógyul <3

2017. febr. 22. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!