Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hány éves koráig ennyire...

Hány éves koráig ennyire energikus a macska?

Figyelt kérdés

A cicám 8 hónapos, már ivartalanított és nőstény. Amióta megvan olyan, mintha három hiperaktív gyerekem lenne, akikkel folyamatosan kéne foglalkozni, mert kimeríthetetlen energiamennyiséggel rendelkeznek... :D


Játszok vele, futtattom, ugrál, a legtöbbször már durván liheg és összecsuklik a lába a fáradtságtól, mégse akar leállni. Ha ott hagyom direkt rosszalkodik vagy rágcsálni kezdi a lábam, hogy játszak vele. Napközben dolgozok, gondolom akkor alszik, de normális, hogy hiába rohangál folyamatosan este hattól éjfélig, akkor sem fárad ki? Most is itt köröz körülöttem és egy madzaggal harcol... Általában kettő körül alszik el és négykor már ébreszt, de nem kaja miatt, hanem, hogy játszunk... Fog valamennyit csillapodni? Eddig csak bűn lusta macskám voltak, akik játszani sem voltak hajlandóak, de őket felnőttként kaptam, nem tudom milyenek voltak kiscicának.


2017. febr. 17. 23:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem az egyikük másfél éves korában csillapodott le némileg, most, három évesen iszonyat lusta... a másik viszont, vele egyidősen, talán még hiperaktívabb is, mint eddig. Egész nap vernyog nekem, hogy játsszak vele, mert már nem is hajlandó elfoglalni magát, azt szereti, ha mi húzgáljuk a szalagot.

Szóval abszolút macskája válogatja, még az is lehet, hogy ő is úgy marad :D

2017. febr. 18. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem tobb cicam volt, azt vettem eszre, hogy a lanyok ivartalanitas utan is joval aktivabbak. Az enyem kb 1.5-2 eves kora korul kezdett lenyugodni, de akkor is nagyon bolond volt meg. Igazi lusta macskavava csak kb 3-4 eves kora kozott valt.

Fiu macskaim kb 1 eves koruk utan lenyugodtak, behiztak (csak annyira mint az ivartalanitott macsakak szoktak, szep nagyra nottek), belustultak.

Amugy valo igaz, hogy macskaja valogatja...nem lehet elote tudni, majd eszreveszed ha alakul.p, de meg legy egy kicsit turelnes, 8 honaposan meg szerintem normalisnak mondhato hogy aktivabb.

2017. febr. 18. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

szia, nekünk a kandúr, 6 honaposan lett ivartalanitva, azóta egesz nap alszik,felkel enni visszefekszik.hajnal 4 kor ki akar menni, akkor kiengedem.reggel 8 kor jön és fekszik le.

úgyh ebböl áll a napja, az alvasból.

2017. febr. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Most lesz 5éves a cicám, ami változott, hogy többet alszik de ugyanolyan hiperaktív, mint amikor pici volt :D Van amikor rájön a hoppáré és egy órán keresztül rohangál a lakásban mert játszani akar. Lemozgatom, játszom vele, de ő ilyen maradt :) Voltak már macskáink elötte is, de ő az egyetlen aki ilyen maradt 1éves kora után is.
2017. febr. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Enyém is ilyen aktív volt, mikor tudtunk vele sokat játszani.

Most 3 és fél éves, és nem annyira hiperaktív már. De szerintem igénye lenne rá, csak már nincs annyi időnk. :(

Mamám cicája 7-8 éves kb. és ő ritkán játszik, ő állandóan valakin ülne és simogatást vár.

2017. febr. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!