Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elvileg a macskáknak megy a...

Elvileg a macskáknak megy a hasa a tejtől, de az enyémnek semmi baja tőle. Most akkor mi van?

Figyelt kérdés
A vizet meg hiába adom neki, bele se szagol. Csak tejet akar inni mindig.
2017. febr. 19. 15:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Árt nekik , nem emésztik és a veséjük epéjük gyorsan kövesedik a sok hústól zsíros dolgoktól .
2017. febr. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Nagyon sok macska iszik tejet és semmi baja. Viszont csak tej, az nem víz. ne tej legyen kint neki mindig, hanem víz. Az is sokszor frissen. Van macsek, amelyik pl csapból szeret inni.
2017. febr. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
A tej az nem innivaló a macskáknak. Vizet mindenképpen kéne hogy igyon. Nem minden macska érzékeny a tejre, ha a tiéd nem érzékeny rá akkor nyugodtan adjál neki, de persze vizet is.
2017. febr. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Elvileg megy. A legtöbb rokonnak van nem egy macskája és mind iszik tejet. Semmi bajuk tőle. Kb. 20 macskáról beszélünk. Nagyszüleimnek majdnem 20 éves benti macskája van. Minden nap iszik tejet és köszöni jól van.
2017. febr. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
0%
Van egy facebook csoport cicapró minden ami dorombol, és komolyan ott is folyton megy az agyalás, hogy akkor most a tej jó vagy nem. Szerintem nagyon sok a buta ember, hiszen a tej az a cicáknak van kitalálva, de persze a minőség az egyáltalán nem mindegy. A bolti tej az mondhatni tejes víz, amitől persze hogy megy a hasa a cicáknak, de aki friss tehén tejjel kínálja meg a szőrgombócokat az biztosan nem fogja azt állítani, hogy pl allergiás a cica tőle, vagy megy a hasa stb...
2017. febr. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nagymamám macskája sokszor kap tejet és rendszeres hány is.

Hogy milyet kakál azt nem tudom.

Én sosem adtam a sajátomnak, csak cicatejet, de attól is rosszul volt, mert tartósítószer volt benne.


Ha neked benti macskád van és látod a székletét mindig és úgy tapasztalod, hogy nincs baja tőle, akkor adhatsz neki néha.

De a vizet nem helyettesítheted vele. Rakjál ki mindig vizet, majd iszik belőle, ha szomjas lesz.

De vannak cicák akik a folyó vizet szeretik inni, erre vannak ilyen kis szökőkutak is.

2017. febr. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem csak elvileg, gyakorlatilag is.


Az emlősök (tehát a cicák is) felnőtt korukban már nem tudják megemészteni a tejet, illetve a tejcukrot. (Lásd: Laktóz intolerancia.) Ezért lesz tőle hasmenésük.


Bizonyos egyedek azonban képesek lebontani a laktózt, ez egy genetikai mutáció eredménye. (Nem is olyan ritka.)

Mi, emberek is ezért tudjuk megemészteni a tejcukrot, mert ez egy hasznos mutáció eredménye. (Termelődnek laktáz enzimjeink.) Vannak viszont sokan, akik laktóz érzékenyek, és ez az eredeti, normális állapot az embereknél is.


Kérdező! A te cicád éppen egy ilyen kivétel, aki meg tudja emészteni a laktózt. De ez sajnos még változhat nála idővel. Néha néha kaphat tejet desszertnek, de inkább csak macskatejet (Sima laktózmentes bolti tej is megteszi), attól egészen biztosan nem lesz baja. De ne állandóan ezt igya, mert úgy nem tesz jót. Igenis igya meg a vizet! Ha nem adsz neki tejet, akkor úgyis megissza a vizet is, ha szomjas lesz. És azért nem szagol bele, mert tudja, hogy úgyis kap finomabbat.


Ez olyan, mint amikor az állat finnyáskodik és nem eszi meg a száraz tápot, ezért a gazdi inkább ad neki sült húst, hogy ne legyen már éhes szegény... :)

2017. febr. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Az én macskám sehonnan sem iszek csak a virágnak a csérép edényéből (nem tudom mi a neve). Meg úgy hallottam hogy a macskák azt utálják ha a vízbe ér a bajszuk.
2017. febr. 21. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#8 ez most hogy jön ide? :D
2017. febr. 21. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A cicád nem laktózérzékeny, ennyi. Mi néha adunk nekik ha jók voltak laktózmentes tejet, egyébként nem erőltetjük
2017. febr. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!