Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan védjem meg a cicát?

Hogyan védjem meg a cicát?

Figyelt kérdés

Lassan 2 hónapja örökbe fogadtunk egy alig 1 éves cicát. A férjemmel nem barátkozik a cica, holott megismerkedésünk előtt éveken át voltak cicái a volt feleségével.

A cica hozzám ragaszkodik, belém kapaszkodik, nekem dorombol, a férjemtől elszalad, holott nem bántotta.

Most már elfogyott a türelme és kiabál s macskára, tegnap feléje csapott a kabátjával, nekem azt mondta, kinyírja a macskát.

Mondtam neki, mi lenne, ha ő is egyszer legalább adna enni neki és/vagy játszana is vele...., erre azt mondja, nem hajbókol egy macskának...

Alapból, a macskához való mostani hozzáállásán kívül is elegem van belőle, általábsn az emberekhez fűződő negatív viselkedése, modora mistt,tehát lehet, a macska nem hülye, hogy egy negatív, alapból arrogáns természetű ember..., megérzi ezt talán....


2017. febr. 21. 20:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Simán megérzi, persze, az is lehet, hogy rossz élményei fűződnek férfiakhoz, pl az előző helyén is szekálta egy, vagy ilyesmi.

Próbálj arra törekedni, hogy minél kevesebbet találkozzanak, és ne tedd ki a macsekot az ő gondolkodásának, jobb, ha meg se kéred, hogy közeledjen hozzá. Ha szeretné, meg menne neki, már megtette volna. A macsekot meg az egész csak feleslegesen stresszeli.

2017. febr. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha bántja akkor a férjed ne kapjon vacsorát, viszont a cica fejedelmi fogásban részesüljön. Ha abból sem ért akkor a férjednek ott a lábtörlő éjszakára, a cicának meg a puha ágyikó. :))
2017. febr. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A macskák alapból bizalmatlanabbak a férfiakkal, mint a nőkkel. (A mélyebb hangjuk miatt.)


Viszont az nem normális, hogy attól az embertől is fél, akivel 2 hónapja egy fedél alatt lakik.

Nyilván érzi, hogy a férjed nem kedveli őt, ezért olyan bizalmatlan vele. A cicák megérzik az ilyesmit. Ha pedig kiabál és csapkod felé, a macska félelme csak még jobban fog fokozódni, tehát evvel csak még jobban "elriasztja" magától a cicát. Így nem tudom, hogy várhatja el, hogy majd körbedorombolja őt a macska, amikor így bánik vele. Ezt neki is megmondhatod. Szerintem egy épeszű ember felfogja ezt.


Ha nem, akkor meg jelentsd ki kerek perec, hogy ez a te macskád és ne nyúljon hozzá.


Az sajnos semmit nem jelent, hogy a volt felségével is voltak cicáik. Nem minden macska egyforma természetű, és az ember is csak türelmetlenebbé válik a korral. A ti cicátoknak nyilván éppen több szeretetre és törődésre lenne szüksége, ahhoz, hogy bízni tudjon a férfiakban is.

2017. febr. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha nem ad neki enni és nem játszik vele mégis mitől kéne ragaszkodnia hozzá? Barátomat szintén nem nagyon érdekli a macska, de köztük olyan semmilyen a viszony, a macska se foglalkozik vele meg ő se vele, ha távol vagyok pár napig, akkor gondoskodik róla, de amúgy nem túl macskás. Nem bántja csak nem érdekli. Neki is én vagyok a gazdi, mindig engem követ, engem nyaggat, és rajtam alszik, vagy az ágy azon oldalán, ahol én vagyok. A macska gondolom érzi, hogy a férjed nem kedveli és elkerüli. De nem tudom ezért miért kéne fenyegetni. Fura ember a férjed.
2017. febr. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy a hátad mögött bántja esetleg a macskát?
2017. febr. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha titokban bántja akkor mond neki azt hogy:

- Nincs mit tenni, felhívom az állatmenhelyet.

Majd ha ilyet mond hogy:

- Na végre, csak hogy megszabadulok tőle, nem kell többé belé rúgnom.

Te meg rávágod hogy:

- Ne örülj annyira, mert ott a kutyák közt nem fogod túl jól érezni magad. :))

2017. febr. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!