Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ma elvittem az állatorvoshoz...

Ma elvittem az állatorvoshoz a cicámat, valamilyen ételre allergiás szegény. A doki azt javasolta, elég neki csak száraz de jó minőségű tápot adni tehát semmi konzerv, vagy alutasakos. Szerintetek is elég egy macseknak a csak száraz, de minőségi táp?

Figyelt kérdés
2017. febr. 22. 16:50
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
79%
Most komolyan az orvosnak nem hitted el, de valami vadidegennek egy netes fórumon el fogod?
2017. febr. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Nem...csak kiváncsi vagyok mások véleményére is. mert nekem furcsa, hogy egy állatnak elég csak a száraz táp, ha az mindent tartalmaz...De első a doki szava...persze.
2017. febr. 22. 16:58
 3/27 anonim ***** válasza:
78%

Mi csak száraz táppal etetünk, semmi bajuk, söt.

A konzerv/alutasaakos számukra olyan, mintha mi mondjuk csak kocsonyán/pudingon élnénk. Néha jol esik, de ennyi.

2017. febr. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
79%
Persze. Semmi baja nem lesz attól ha csak száraztápot eszik, de fontos vagy prémium táp legyen.
2017. febr. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Elég. Tápanyag tartalmát tekintve nincs szüksége többre, ami fontos, hogy elég vizet igyon mellette.
2017. febr. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
És az kiderült, hogy mire is allergiás? Mert a "valamilyen étel" nem túl pontos meghatározás.
2017. febr. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
50%

Igen, elég. A konzerv és alutasakos kaják nagy része víz, azonkívül gabona és vágóhídi hulladék. Ami valóban húsból készül, az pedig sokkal drágább, mint a színhús.

Száraztáp mellé fontos mindig a friss ivóvíz. Én adnék mellé nyers húst is, persze ehhez tudni kellene milyen ételre allergiás. Talán nyulat lenne a legjobb neki adni.

2017. febr. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
44%
Elég a száraztáp igen, de tudni kéne hogy milyen ételre allergiás, hogy attól menteset vehess neki :) Az én cicám pl csirkeallergiás volt. De ha nem tudod pontosan hogy mire, akkor vizsgáltasd ki, addig pedig hipoallergén tápot vegyél neki :)
2017. febr. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
60%

Ez Magyarországon mániája az állatorvosoknak, meg mindenkinek, külföldön nem. Én nem tartom jónak.

Arról, hogy egy állatorvosnak elhiszed-e, itt a neten meg megkérdezed, annyit, hogy az állatorvoslásban is vannak trendek, ugyanúgy, mint az emberek gyógyításában. Hogy egy példával éljek, az újszülöttek gondozásában különféle irányzatok vannak éppen most jónak találnak egyet, pár év múlva jön egy másik. Külön igényre részletezem, de nem foglalnám vele a helyet.

A macskák eleve keveset isznak, a zsákmányállat friss húsa, vére biztosítja számukra a nedvességet. Sokkal kevesebbet isznak, mint a kutyák. Ha nedves eledelt adsz, akkor abból pótolja a folyadékot. Ha csak szárazon (én űrhajóskajának hívom), akkor abban egyáltalán nincsen semmi nedvességtartalom, folyadékot meg alig vesz magához, mert nem fog két-háromszor annyit inni. Ráadásul az ősei mondjuk folyóvízből ittak, ivókutat meg, ami ezt imitálja, nem vesz mindenki, pénze sincs rá, lehet nem is tud róla.

Csak úgy mondom, hogy a húgykő kialakulásának egyik lehetséges oka a kevés folyadékbevitel.

Ja, és frászt kapok attól, mikor mondták, milyen jó, hogy a száraztáptól ilyen kis piciket kakil. Ez valami előírás, nagyot nem lehet?

Szerintem nem is olyan gusztusos a szárazeledel, hát, hogy azt egye egész életében...

2017. febr. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó! Részben egyetértek, illetve a kérdésre nem tudok érdemben válaszólni, mert nem értek hozá... De az én macskáim száraztáp (leonardo) mellett alig isznak, de ha kapnak mellé alutasakosat is, akkor szószerint egyáltalán nem is isznak. Szóval legalábbis az én tapasztalataim szerint ezt a problémát - már, ha ez valóban probléma - nem oldja meg a nedvestáp.
2017. febr. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!