Kezdőoldal » Állatok » Macskák » FONTOS! A macskám egyik szeme...

FONTOS! A macskám egyik szeme teljesen be van szűkülve, a másik normál méretű, reagál. Mi lehet vele?

Figyelt kérdés
már keresgélek neten egy idelye de mindenhol csak arról írnak, hogy mitől lehet tág a pupilla, arról nem mitől lehet teljesen beszűkülve, szinte alig látni. reggel még normális volt a déli szundijából felébredve meg már ilyen volt. nem piros, nem csipás. állatorvoshoz nem tudom elvinni mert párom elvite az autót benne a hordozóval és csak este jön haza.

2017. febr. 24. 13:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"A tünetek leírása nem elég precíz, így két alternatívát próbálok felállítani és megválaszolni a kérdését. A szemtünetek biztos, hogy általános betegség tünetei, ha a pupilla nem egyforma tág akkor központ idegrendszeri folyamatról van szó és ez általában súlyos, végzetes macskánál."


[link]

2017. febr. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A pupillája van beszűkülve, vagy a szemét nem tudja kinyitni?


Bár így is úgy is állatorvoshoz kellene vinni. Bár erre mindig van valami jó kifogás.

2017. febr. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ahogy kivettem a puillája. Dokihoz vidd el, mert sok betegségnél mutatkoznak a szemen rendellenes elváltozások. Pár ezer ft. És jobb lessz a cicának, és neked is, mert tudod jó kezekben van, így meg csak stresszelsz rajta.
2017. febr. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
a pupillája igen. és el fogom vinni orvoshoz csak mint azt írtam most rögtön nem tudom elvinni, mivel se a hordozója nincs itthon se a kocsi az orvos meg 2 településsel arrébb van, este meg van ügyelet amikor majd el fogom vinni, csak gondoltam hátha valakinek már volt ilyen a cicájával és rendbejött, hogy megnyugodhassak kicsit. már az első kommentelő épp az ellenkezőjét érte el.
2017. febr. 24. 16:18
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt ilyen, elvittük orvoshoz, aki azt mondta, hogy valószínűleg agyrázkódása van, de azért figyeljünk rá, mert ha nem múlik el, akkor súlyos érrendszeri megbetegedést, vagy agytumort is jelezhet.
2017. febr. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
52%
könyörgöm az állatot tartó emberek tanulják már meg hogy ha az állattal valami nem oké akkor nem neten nézelődök és nem játszom állatorvost hogy mi lehet a baja, hanem elviszem valóban hozzáértő emberhez! interneten olyan ellentmondások vannak már csak egy állat táplálását is illetően.. vidd el szépen dokihoz, majd az megmondja mi a baja és mi a teendő vele.
2017. febr. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!